Vokietijoje sužibo viltis atskleisti vieną didžiausių pastarųjų amžių vagysčių

Policijai pavyko sulaikyti tris įtariamuosius, prieš metus nušvilpusius brangenybių,  kurias vokiečių spauda įvertino beveik milijardu eurų. Jos priklausė Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Augusto II kolekcijai. 

Dresdeno valstybiniame muziejuje buvusi XVIII amžiaus juvelyrinių dirbinių kolekcija buvo laikoma viena puikiausių pasaulyje ir tiesiog neįkainojama. Tačiau lygiai prieš mietus ilgapirščiai ją sugebėjo nugvelbti.

Saugumo vaizdo kameros užfiksavo, kaip dalyje muziejaus atjungę elektrą ilgapirščiai įlipo per langą, kirviu išlaužė stendus ir susirinkę brangenybes dingo greičiau nei per penkias minutes, kol į muziejų atskubėjo policija.

Tarp dingusių brangenybių kardas inkrustuotas devyniais dideliais ir 770 mažesnių deimantų, epoletas su garsiuoju 49 karatų „Dresdeno baltuoju“ deimantu ir kitos itin retos brangenybės. Už bet kokią informaciją apie nusikaltėlius žadėtas pusės milijono eurų atlygis.

Tačiau yla, regis, išlindo iš maišo. Šiandien pareigūnai netikėtai surengė didžiulę operaciją Berlyne, kurios metu sulaikyti 3 asmenys, manoma ir apvogę muziejų.

Įtariama, kad jie priklauso garsiai vagišių grupuotei, apšvarinusiai jau ne vieną muziejų. Šiandien sulaikymo operacijoje dalyvavo daugiau nei pusantro tūkstančio pareigūnų. Apieškota 18 butų, garažų ir automobilių. Visgi pavogtos brangenybės dingo kaip į vandenį.


Rašyti komentarą...
s
s
2020-11-23 16:05:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir neras, nes visi daiktai jau yra usa, dviejų kolekcininkų kolecijose :D :D :D.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų