COVID-19 keičia žmonių planus: prašoma bent kelias savaites apsieiti be vakarėlių

Komendanto valanda Paryžiuje, nauji ribojimai devyniems milijonams Londono gyventojų ir Angelos Merkel jaunimui išsakytas prašymas susilaikyti nuo vakarėlių. Koronavirusas ir toliau sparčiai plinta Europoje. Tuo metu Rusija skelbia užregistravusi antrą vakciną nuo COVID-19, o Baltieji rūmai atskleidė, kad virusu persirgo ir Trumpo keturiolikmetis sūnus.

Paryžiaus priemiesčio ligoninėje beveik nebėra laisvų vietų – jas užpildė koronaviruso pacientai. Nors Paryžius išlieka vienu pagrindinių židinių, virusas sparčiai plinta visoje šalyje.

„Paryžiaus regiono ligoninės perpildytos COVID pacientais. Neturime vietų intensyvios terapijos skyriuose, tačiau negalime leisti, kad tai virstų katastrofa, negalime leisti dar vienos mirčių bangos“, – sako klinikos vadovas Sebastien Carre.

Vakar Prancūzijoje jau trečią kartą per šešias pastarąsias dienas nustatyta daugiau nei 20 tūkstančių naujų koronaviruso atvejų. Tad šalies prezidentas Emmanuelis Macronas imasi veiksmų – jau nuo šeštadienio Paryžiuje ir dar aštuoniuose miestuose įvedama komendanto valanda, kuri paveiks apie 67 milijonus žmonių – maždaug trečdalį visų Prancūzijos gyventojų.

„Mes nepraradome kontrolės, bet situacija kelia nerimą. Tai reiškia, kad negalime sėdėti rankas sudėję, tačiau neturėtume panikuoti“, – pasakoja Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Komendanto valanda reiškia, kad nuo 21 valandos vakaro iki 6 valandos ryto žmonės privalės iš namų nekelti kojos, o už uždarų durų galės susitikti ne daugiau nei šeši žmonės. Nepaklusę naujiems ribojimams bus baudžiami 135 eurų bauda.

„Jei komendanto valandos laikysimės bent keturias savaites, jei visi atsakingai mažinsime kontaktų skaičių, manau, netrukus ir vėl greitu metu atsidarysime“, – teigia E. Macronas.

Nauji reikalavimai kausto ir kitas šalis. Štai Italijoje kaukės privalomos jau ne tik uždarose patalpose ir viešajame transporte, bet ir lauke. Jų nedėvintiems numatytos baudos nuo 400 iki 1000 eurų. Be to, priešingai nei Prancūzijoje, čia jau dabar namuose negali susitikti daugiau nei 6 žmonės.

REKLAMA

Kaip įmanydama su virusu kovoja ir Jungtinė Karalystė, fiksuojanti dešimtis tūkstančių naujų COVID-19. Štai Liverpulio gyventojai nuo šiandienos jau nebegali patekti į barus, kavines, sporto klubus ir kitas susibūrimų vietas. Nuo šeštadienio nauji apribojimų laukia devynių milijonų Londono gyventojų. O Vokietijos kanclerė kreipiasi į jaunimą.

„Labai prašome jaunų žmonių bent kelias savaites apsieiti be vakarėlių, kad mūsų rytojus būtų šviesesnis. Negalime sau leisti, kad antrosios bangos ekonominiais praradimai būtų tokie, kaip pavasarį. Privalome daryti viską, kad suvaldytume infekcijos plitimą“, – kalbėjo Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Kol pasaulio mokslininkai kurdami vakciną nuo koronaviruso varžosi su laiku ir vieni su kitais, užsikrėtusiųjų rekordus fiksuojanti Rusija skelbia užregistravusi jau antrąją vakciną nuo koronaviruso. Rusija skelbia, kad praėjusį mėnesį ankstyvos fazės klinikiniuose tyrimuose vakcina baigta bandyti su žmonėmis. O ją kūrusio Sibiro „Vektor“ instituto mokslininkus pasveikino pats Vladimiras Putinas.

„Turime padidinti ir pirmos, ir antros mūsų vakcinos gamybą. Žinoma, pirmiausia šiais preparatais turime aprūpinti Rusijos rinką“, – sako Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Na, o pirmoji Jungtinių Valstijų ponia Melania Trump atskleidė, kad koronavirusu užsikrėtė ne tik ji ir jos vyras Donaldas Trumpas, bet ir jųdviejų 14-metis sūnus Baronas. Visgi tiek Melania, tiek prezidentas sako, kad jų sūnui viruso simptomai nepasireiškė ir jis labai greitai pasveiko.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų