Meksikoje prezidentas surengė loteriją – šimtai gyventojų taptų milijonieriais

Meksikos prezidentas nusprendė surengti loteriją, kurioje pardavus jo privatų lėktuvą, šimtas šalies gyventojų taptų milijonieriais. Prezidentas viliasi, kad pardavus daug loterijos bilietų, Meksikai pavyks nupirkti apsaugos priemonių nuo koronaviruso nukentėjusiam sveikatos sektoriui.

Vos atėjęs į valdžią, Meksikos prezidentas Andres Obradoras šalies gyventojams pažadėjo šį prezidento lėktuvą – „Boeing 787“ parduoti, o už tuos pinigus paremti skurstančiuosius, kurių yra net pusė iš 126 mln. šalies gyventojų. Prabangus lėktuvas meksikiečių laikomas tikru valdžios korupcijos simboliu.

Visgi praėjus dvejiems metams nuo duoto pažado, jo pirkėjų taip ir neatsirado, tad šalies vadovas nusprendė surengti loteriją ir šimtui laimingųjų vis tiek išdalinti beveik 100 mln. eurų – tiek, kiek lėktuvas yra įkainotas. Loteriją surengti paskatino tragiška sveikatos apsaugos sistemos padėtis. Už parduotus bilietus tikimasi nupirkti medicinos priemonių šalies ligoninėms, kurios sunkiai susitvarko su koronaviruso pandemija. Ji šalyje nusinešė jau per 70 000 gyvybių.

„Turėsime beveik 100 milijonų pirkti medicininei įrangai, o dar turime lėktuvą, kurį taip pat pardavę turėsime dar 100 milijonų pirkti medicinos priemonėms“, – sako Meksikos prezidentas Andres Manuel Lopez Obrador.

Tiesa, kritikai sako, kad loterija pasmerkta nesėkmei. Bilietai, kainuojantys vos ne 25 eurus, per brangūs net ir norintiems paremti nepritekliuje esantį sveikatos sektorių. Be to, šalies valdžia vien loterijos reklamai išleido apie 24 mln. eurų ir pripirko bilietų šalies gydytojams, kurie sako, kad geriau tuos pinigus valdžia būtų skyrusi tiesiogiai pirkti apsaugos nuo koronaviruso priemones.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų