Kol Rusija kratosi tyrimo dėl Navalno, Vokietija ragina prabilti

Vokietijoje sveikstantis Novičiok grupės medžiaga apnuodytas Rusijos opozicionierius Aleksėjus Navalnas vos pradėjęs kalbėti pareiškė, kad ruošiasi grįžti į Rusiją. Be to, jis nedelsiant užrūstino Kremlių atsisakęs bendradarbiauti su Rusija, siekiančia ištirti jo apnuodijimą.

„Ilgiuosi jūsų. Dar negaliu beveik nieko padaryti, tačiau vakar visą dieną jau galėjau kvėpuoti pats. Man tai patiko“, – tokią žinutę ir nuotrauką iš palatos savo rėmėjams pasiuntė po apnuodijimo Novičioku Berlyno ligoninėje sveikstantis vienas aršiausių Putino kritikų  Aleksėjus Navalnas.

Pasak medikų, palatoje, kurią saugo sustiprinta vokiečių policijos apsauga, jis jau gali ir vaikščioti. Be to, vos pradėjęs kalbėti A. Navalnas pareiškė, kad tik pasveikęs trauks namo į Rusiją.

Pasak dienraščio „New York Times", Vokietijos prokurorams jis taip pat pasakė, jog nenori, kad Vokietija priimtų Rusijos pasiūlymą atlikti bendrą tyrimą dėl jo apnuodijimo cheminiu ginklu ir bendradarbiauti atsisakė.

Tuo metu Rusijos opozicijos kaltinimus prisidėjus prie apnuodijimo atmetantis Kremlius ir toliau atmeta ir Vakarų reikalavimus ištirti incidentą ir nuteisti kaltus. Neva, Vokietija ir kitos šalys nesidalina tyrimų rezultatais todėl, kad nori Rusiją užversti sankcijomis.

„Navalno atveju, mūsų Vakarų kolegos peržengė visas padorumo ir pagrįstumo ribas. Šiandien mes turime prisipažinti kalti, jie sako: „Ar jūs nepasitikite vokiečių specialistais?“, – sako užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Vokietija atkerta, kad vakar dvi nepriklausomos laboratorijos Švedijoje ir Prancūzijoje patvirtino, kad A. Navalnas buvo apnuodytas Nocičiok grupės cheminiu ginklu, o rusai patys turi užtektinai informacijos, išvadas pasidaryti patys.

REKLAMA

„Ponas Navalans 48 valandas po incidento buvo gydomas Rusijos ligoninėje. Rusija turi visus reikiamus mėginius ir informaciją, todėl dabar, kai rezultatus patvirtino trys nepriklausomos laboratorijos, raginame Rusija prabilti“, – pasakoja Užsienio reikalų ministerijos atstovė Maria Adebahr.

„Taigi norėčiau dar kartą pasakyti, kad mes nenorime, kad mus dar labiau pultų vien todėl, kad pranešame blogas naujienas. Rusija turėtų pati jas išanalizuoti ir kreiptis į Tarptautiną cheminių ginklo organizaciją, kuri dirba šiuo klausimu“, – kalbėjo Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Mass.

Tarsi šaipydamasis, V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Kremlius džiaugtųsi A. Navalno grįžimu į Rusiją. Be to, pareiškė, kad jo gyvybė neva buvo išgelbėta Omsko ligoninėje, kurioje A. Navalno artimiesiems maldaujant leisti jį evakuoti į Berlyną, jis buvo laikomas ištisas 48-nias valandas, o vietos medikai pareiškė, kad Navalną koma ištiko ne dėl apnuodijimo cheminiu ginklu, o medžiagų apykaitos sutrikimo ar padidėjusio cukraus kiekio kraujyje.


Rašyti komentarą...
L
Lt
2020-09-16 08:30:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Naivi ta Europa ar apsimeta. Kokį tyrimą turi daryti Kremlius, tirti savo veiksmus ? Kaip sakant pats suorganizuoji ir pats tiri.
Atsakyti
0

P
Petras
2020-09-16 10:38:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Fasistas pasake, kad nenori tyrimo.
Atsakyti
0

P
Petras
2020-09-16 11:57:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuotrauka atskleidzia visa mela kuri skelbe ES su bobute Merkel priesakyje.
Nuotraukoje zmogus kuris 'buvo apnuodytas cheminiu ginklu ir buvo komoje dvi savaite' atrodo labai gerai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų