Kruvina vilkų puota – ūkininkės pagaliu nuo ožkų nubaidytas vilkas sugrįžo grobio

Kėdainių rajone vilkas surengė kruviną puotą elektrine tvora saugomoje ožkų bandoje. Ūkininkė pilkį kartą sugebėjo nubaidyti lazda, tačiau šis vis tiek  sugrįžo lengvo grobio. Moteris viliasi, kad ne tik šis vilkas bus sumedžiotas, bet ir sumažinta jų populiacija. Aplinkos ministerija dėl to apsispręs po kelių savaičių.

Šiuolaikiniam žmogui siaubingais vaizdais pasidalijo ūkininkė Giedrė. Naktinio išpuolio metu Kėdainių rajone prie Šilainių kaimo Vilkas stipriai sužalojo ožką ir ožiuką – ožkai nukando koją, perrėžė pilvą, o ožiukui aštriais dantimis kibo į galvą ir nuplėšė ausį.

Ūkininkė sako bandysianti išgelbėti mylimų ožkelių gyvybę – žaizdas sutvarstė ir stebės:

„Skylių daug, įkando į tešmenuką, dabar su krauju duoda, ir daug skylių pilve.“

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kruvina vilkų puota – ūkininkės pagaliu nuo ožkų nubaidytas vilkas sugrįžo grobio

Ožkas sužalojęs pilkis tą naktį prie bandos atsėlino dukart. Po vidurnakčio vaizdo kameroms užfiksavus sujudimą ganykloje, moteris atvyko į laukus, apžiūrėjo teritoriją. Pilkis ją gerą pusšimtį metrų sekė pakrūmėm. Išvydusi žibančias vilko akis kėdainietė riksmais ir medžio šakomis baidė plėšrūną:

„Pasigriebiau pagalį nuo žemės, įsivaizdavau, kad tai jį galėtų išgąsdinti – nieko panašaus, jis eina toliau į mane. Aš tokiu atveju riktelėjau ir mečiau pagalį į jo pusę.“

Tačiau ūkininkams išvykus iš ganyklos – vilkas sugrįžo grobio. Jo nesustabdė net elektrinis aptvaras, naktį liuoktelėjęs per metrinę tvorą vilkas bandoje surengė kruviną puotą.

REKLAMA

„Jis įšoko ir ilgai negalėjo išbūti, arba prisilietė prie aptvaro, arba kažkas dar įvyko, nes sužalojo stipriai du ir kažkaip labai staigiai iššoko atgal“, – sako ūkininkė Giedrė.

Ūkininkė kreipėsi į Kėdainių savivaldybę. Tiesa, ji neprašo jokios kompensacijos, nors už vilkų sužalotų gyvūnų gydymą – ši jai priklauso. Moteris sako norinti tik, kad vilkas būtų sumedžiotas:

„Nesu garantuota, kad ateisiu sekantį kartą sveika namo, ar nebus taip kaip mano ožkytėms. Noriu kad to probleminio vilko neliktų, nes tai yra baisu.“

Ji rodo ir nuotraukas, kuriose matyti dirvoje įspausta galybė vilkų pėdsakų, tad ji spėja, kad aplink slampinėja ir daugiau plėšrūnų. Moteris viliasi, kad vilkų populiacija bus mažinama ir galės ramiai ganyti gyvulius.

Tačiau šiuo metu ne vilkų medžioklės sezonas, jis prasidės tik spalio 15-tą. Tad Kėdainių savivaldybė aplinkos apsaugos agentūros prašys specialaus leidimo šio vilko medžioklei.

„Iš karto informuojame medžiotojų klubą, kad bus toks leidimas prašomas, tikimės dviejų savaičių bėgyje gaut ir nelaukti, todėl kad vis dėlto iki vilkų medžioklės sezono pradžios pusantro mėnesio o vilkas kelia grėsmę ne tik gyvūnų bet ir žmonių saugumui“, – pasakoja Kėdainių savivaldybės atstovė Ieva Matyžiūtė.

Lietuvoje šiemet jau išduoti 4 tokie specialūs leidimai. O pasak medžiotojų, vilkų grėsmė tik didėja, jų elgesys stipriai pakitęs- ypač pavojingi vieniši klajūnai.

„Pavieniai, kurie išstumti iš šeimų, ir dėl kažkokių priežasčių gamtoje negali sugaut grobio ir naudojasi lengvesniu grobiu ir užpuola ūkininkų naminius gyvūnus“, – teigia Kėdainių medžiotojų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

REKLAMA

Duomenys rodo, kad Lietuvoje vilkų daugėja, stipriai išaugo jų šeimų skaičius, tad viliamasi, kad bus didinamos pilkių medžioklės kvotos.

„Iš tų sumedžiotų praeitų metų vilkų ėmėsi mokslininkai tyrinėti genetiką ir jau yra įrodyta, kad Respublikoje ne 35 šeimos, o virš 50 šeimų, tai tas limitas turi būti padidintas ir reguliuojama vilkų populiacija“, – kalbėjo L. Stanevičius.

Praėjusį medžioklės sezoną – nuo spalio 15 iki balandžio 1 buvo leidžiama sumedžioti 120 vilkų. Ar šiemet kvota keisis aplinkos ministerija žada apsispręsti rugsėjo pabaigoje, kai su mokslininkais aptars gautus duomenis apie vilkų populiaciją.


Rašyti komentarą...
A
Abs
2020-09-06 16:51:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nusauciau ir tiek.
Atsakyti
0

K
Kaimietis
2020-09-06 16:33:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko pati nesove i ta vilka? Galejo isigyt sautuva saviginai. O vilkas aiskiai ketino ja pulti. Sauti butu buvusi butina gynyba. Aplamai nusaut vilka ir tyliai uzkasti, kas suzinos?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų