Jungtinių Valstijų pakrantę talžo atogrąžų audra „Isaias“

Už Atlanto – rytinę Jungtinių Valstijų pakrantę talžo atogrąžų audra „Isaias“. Gamtos stichija ne tik gadina turtą, verčia medžius ir tvindo gatves – jau pranešama apie kelias žmonių aukas. Amerikiečiai rytinėje pakrantėje perspėjami ir dėl tornadų pavojaus.

Ne tik dideli sprogimai padaro milžinišką žalą – gamtos stichijų jėga nepamatuojama. Šiaurės Karolinos Berčio apygardoje iš namelių beliko nuolaužų krūvos, sumaitoti automobiliai, išrauti medžiai. Čia žuvo mažiausiai du žmonės.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Jungtinių Valstijų pakrantę talžo atogrąžų audra „Isaias“

Viesulas Šiaurės Karolinoje kilo siaučiant atogrąžų audrai „Isaias“. Jungtinių Valstijų rytų pakrantėje siaučianti stichija rūpesčių pridarė ir Virdžinijoje. Abiejose valstijose dėl audros be elektros liko mažiausiai 600 tūkst. namų ūkių ir verslų. Liūtys jau plauna Vašingtoną ir kitus rytinės pakrantės miestus.

Atšaukiami skrydžiai. Perspėjimai dėl potvynių ir liūčių skelbiami ir Filadelfijoje, ir Niujorke – pastarajame net laukiama viesulų.

Niujorko meras Bill De Blasio situaciją komentuoja taip: „Tropinė audra „Isaias“ mums kelia didelį susirūpinimą. Tikimės gausaus lietaus, labai smarkaus vėjo. Ir gali kilti tornadų.“

Komisarė Deanne Criswell antrina: „Jei paskelbiame viesulo pavojų – nedelsiant ieškokitės užuovėjos. Jei matote potvynį – apsisukite. Ir nors jus gali vilioti bangos – audra yra mirtinai pavojinga.“

Amerikiečiai audros talžomą pakrantę stebi Naujajame Džersyje. Kai kurie bando ir pasigalynėti su vėju.

Skelbiama, kad ant automobilių užvirtę medžiai du žmones pražudė ir Niujorke, ir Merilande. Iš viso oficialiai patvirtintos 4 stichijos aukos. Pranešama ir apie dingusius žmones. Audra rytine JAV pakrante juda į šiaurės rytus Kanados link.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų