Besitęsiantis karantinas ir neprognozuojama vasara varo į neviltį pajūrio kurortuose nakvynę siūlančius verslininkus. Vienas per kitą jie vardina, kokių turistų srautų jau neteko ir prognozuoja dar liūdnesnius mėnesius ateityje. Smūgį viešbučiams sudavė užsieniečiai, kurie Lietuvos pajūrio šiai vasarai visai atsisakė. Tad verslininkai prašo lietuvius gelbėti jų verslą, o kokias žada kainas?

Pajūrio kurortinių miestų ir miestelių verslininkai su nerimu laukia vasaros. Karantiną šalies valdžia vėl pratęsė, o ir turistų srautai čia nesiveržia. Tuščius kambarius aprodo Nidos viešbučio direktorė Algima. Moteris pasakoja, kad čia, kaip ir kiekvieną vasarą, turėjo miegoti svečiai iš Vokietijos. Jau aišku, kad šiemet jų čia nebus.

„Balandžio 25 mes turėjome pradėti savo kurortinį sezoną. Gegužės mėnesį mes turėjom ir vokiečių turistų grupių, mes turėjom du didžiausius tarptautinius seminarus, mes turėjome dar vieną lietuvių seminarą, labai didžiulį, apie 100 žmonių. Visa tai neįvyks, visa tai yra anuliuota“, – sako „Nidos banga“ direktorė Algima Noreikienė.

REKLAMA

Tad verslininkai su jauduliu balse kviečia lietuvius gelbėti Nidą.

„Aš noriu pakviesti visas Lietuvos turistines agentūras pamatyti mus. Sugrįžti į Lietuvą, sugrįžti į Kuršių Neriją. Čia yra ir Juodkrantė, čia yra ir Pervalka nuostabi. Ir padėti mums kažkaip bendromis jėgomis išgyventi. Taip gerai, kaip buvo, mes turbūt jau niekad negyvensim, bet vienas kitam petį pakišę“, – pasakoja A. Noreikienė.

Nidos verslininkai žada ir kainas nuleisti. Kurorto valdžia tikina, esą taip pat prisidės gelbėdami Nidą. Politikai įvažiavimo į Neringą, vadinamąjį ekologinį mokestį, atvykstantiems automobiliu šiai vasarai pakėlė nuo dvidešimties iki trisdešimties eurų. Tačiau dabar svarsto jį naikinti.     

„Taryboj esam apkalbėję, kad jeigu pasirodys taip, kad visiškai tuščia, gali tekti tarybai priimti ir galbūt nulinį tarifą. Galbūt minimalų kažkokį. Bet, aišku, tada reikės iš pagrindų peržiūrinėti biudžetą, nes iš to mokesčio suplanuota paplūdimių priežiūra ir daugybė kitų darbų“, – teigia Neringos meras Darius Jasaitis.

Tuščias ir Šventosios miestelis. Verslininkai skundžiasi, kad ypač kenčia dideli paslaugų kompleksai, kuriuose vyko vestuves ar įmonių šventės. Dabar visos jos nukeltos jau į 2021-ųjų vasarą. Tad verslininkai tikisi klientus šiemet privilioti išlaikydami stabilias kainas.

„Turbūt laikysime panašias kainas. Kelt nekelsim, turbūt paliksim tą patį ir žiūrėsim eigoje, kas bus. Jeigu nebus didelių apribojimų ir bus viskas lengviau, tai, manau, kad ir nekelsim – paliksim šiais metais tas pačias kainas“, – kalbėjo „Pajūrio sodyba“ direktorius Arūnas Riepšas.

REKLAMA

Palangos verslininkai su pažadais išlaikyti tas pačias kainas, kaip pernai – šiek tiek atsargesni. Esą dėl karantino gali tekti imtis papildomų apsaugos priemonių, todėl papildomos išlaidos – garantuotos, nors kelti kainas neleis didelė konkurencija.

„Tai užkelti šitą prieaugį, kainos augimą, ant kliento pečių mes manom, kad mes negalėsim. Mes turim kažkiek prisiimti patys tą atsakomybę ir tą sąnaudų dalelę. Tai manom, kad kainos drastiškai tikrai nekils“, – sako Palangos viešbučių asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Tačiau ne visi kurortų svečiai verslininkų žodžiais tiki. Žmonės mano, kad viešbučiai mėgins atsigriebti už nedarbą karantino metu ir kainas gali kilstelti paskutinę akimirką atostogoms jau prasidėjus. Tiesa, yra manančių ir priešingai:

„Nu, kažkiek simboliškai, gal, bet orientuosis į žmonių supratimą. Ten, arbatpinigius, kad kažkiek tai.“

„Aš manau, kad taip, užkelti gali, nes vakar skaičiau, kad už 3 dienas 300-400 eurų prašo, nes, jo tikrai žmonės nekeliaus šią vasarą ir pakels kainas, bet reikia tikėtis geresnio.“

„Užkėlę kainas jie gali prarasti savo klientus, nes šiaip ar taip latviai ne taip toli. Aš manau, kad tikrai nekels.“

Kaip pastaroji pašnekovė galvoja ir turizmo verslo specialistai. Jų teigimu, uždarose patalpose karantiną praleidę žmonės norės ilsėtis ir kaimo turizmo sodybose, tad šių verslas turėtų suklestėti. O su jomis konkuruodami viešbučiai privalės išlaikyti esamas kainas arba net jas mažinti.

„Kaip dabar labai populiarūs jau atsidarę pažintiniai takai, pasivažinėjimai dviračiu, tai, manau, tokia bus ir vasara. Bus tie individualūs turai. Keliavimas šeimomis atskirai, ne grupėmis ir, ko gero, miestams tikrai reikės pakovoti už turistus“, – pasakoja turizmo specialistė Romena Savickienė. 

Dabar skelbiamomis kainomis, jei du žmonės planuoja pailsėti trimis žvaigždutėmis įvertintose patalpose liepos viduryje savaitgalį, para Nidoje jiems atsieis vidutiniškai 250 eurų, Palangoje – apie 200, o Šventojoje – apie 190 eurų.

Sąžinė
2020-05-16 18:50:49
Lazda turi du galus. Gobšumas savo kainą. Negelbėsiu.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ruta 2020-05-22 16:27:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Isvaikete lietuvius su savom sukeltom kainom,dabar prasote ,kad jie sugryztu-ar nepavelavote?   ATSAKYTI
As 2020-05-20 23:05:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei tie verslininkai nors kiek sazines turetu ir kainu kosminiu nedetu butu normalu atostogaut lt bet kai pas juos dvigubai viskas kainuoja negu europoj tai atsiprasau,dabar tegu nors trumpam padarys kainas kaip europoj,tiek maistas tiek nakvyve lt yra nesamoningi pinigai    ATSAKYTI
As 2020-05-20 19:19:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rezervavom rugpjūčio pradžiai 4asm šeimai Šventojoje gavosi 74eur para, šalia jūra , su patogumais,svaikit toliau apie 200-300 parai, tikrai atsiras kas važiuos    ATSAKYTI
Jola 2020-05-20 13:11:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jeigu išrinktųjų Lietuvoje yra verslininkų, tai kainos reikia sumažinti, Jūs gausite daugiau. Paprastą matematiką.

   ATSAKYTI
Lina 2020-05-20 11:01:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal marketingo pamokėlių neprošal jums būtų? Kad pritrauktumėt klientus - mažinkit kainas. Kas pirmesnis- tas gudresnis! Zirgas galvas..ne kitaip..    ATSAKYTI
Lina 2020-05-20 11:01:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
KOSMONAUTAI TAS LT PAJŪRIS !!!    ATSAKYTI
Lina 2020-05-20 10:56:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Kainos gal nekelsim"- prajuokino!!!    ATSAKYTI
As 2020-05-20 09:45:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kaip tas pasisakymas... kad Tas krastas tik turtingiesiem ir isrinktiesiem.. kreiptis reiktu i juos    ATSAKYTI
Pigiau varyt i Australija 2020-05-20 09:42:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geras straipsnis, prasymas kaip ir geras, bet verslo logika tai nelabai suprantama. Dabar kai daug zmonius prarado darbus, sumazejo daugelio zmoniu pajamos ir pan. Sakot kainas laikysit tokias pacias kokios buvo. As praeitais metais paskaiciavau, kad pigiau yra skristi i Australija 3 savaitem mim gavos nei i Nida vaziuot, net skrydzius iskaicius. Porai viskas sukainavo su skrydziais, viesbuciais, masinu nuoma, maistu, pramogom ir pan sukainavo mazdaug 4200 euru. Pagal jusu skaiciavima Nidoje viesbutis vidutinis gaunasi 21 diena x 250 euru = 5250. O kur dar maistas, pramogos. Viska sudejus be 6000 neisvaziuosi i Nida pailset 3 savaitem pagal tokias kainas. Na tik tiek kad su savo masina gali vaziuot ir nereikia 30 valandu skrist. Tai i Nida vaziuot gaunas brangiau nei skrist puse pasaulio pailset. O pramogos Nidoj tai maziau nei vidurkis. Verslininkai, mes suprantam, kad jus norit kuo daugiau uzsidirbt per vasara, bet reikia atsipeiketi siek tiek su kainom. Jau n metu skundziates, kad oras blogas, oras geras, vejas blogai pucia, vejas gerai pucia. Viskas aplinkui kalta, kad pas jums biznis neina... gal arba nustokyt skustis arba isijunkit verslo galvas ir padarykit normaliai, o ne tiesiog pleskit. Jei jau tokiu kainu norit tai susitvarkykit, kad butu Nidoj ka ir veikt. Pasivaiksciot galima ir Vingio parke....    ATSAKYTI
Algirdas 2020-05-20 09:18:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir vėl i"išplauks" pinigai į kaimynines šalis :) Arba daugiau ilsėsis prie ežerų ;)   ATSAKYTI
sifonas 2020-05-19 23:43:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
MELAGIAI !!!! buvau kavinese ir sventojoj ( kazkokioj grill chujil pries iki parduotuve) ten kaina apie 30% didesne...ir palangoj kazkokia cuba chujuba - 5 krevetes 25 eurai :D jei gal nesveiki>???    ATSAKYTI
Sss 2020-05-19 09:22:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0

Kada jiems buvo gerai...
Kainas ir taip buvo užikėlia, jog galėjai pagalvoti kad esi Junktinios Arabų Emirstuose...    ATSAKYTI
Loreta 2020-05-18 08:23:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Verkšlena kad nėra poilsiautojų , o kainas žada pakelti mat reiks dizinfekcinio nusipirkt. Su tokiu požiūriu tikrai poilsiautojų nepadaugės. Sunku visiems ne tik jiems. Tad pamastytų tas kainas pamažint kad pajamų gaut mažiau nei jų negaut visai.   ATSAKYTI
Kas cia dabar? 2020-05-17 12:15:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neseniai buvo straipsnis, kaip baigiami rezervuoti visi viesbuciai vasaros sezonui....   ATSAKYTI
As 2020-05-17 11:39:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
2 žmonės už parą 250 tai čia pigu   ATSAKYTI
Rule 2020-05-17 11:27:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Už 200euru parai tai per mėnesį priimsi 3 žmonės ir toliau gali gyventi ko čia dar verkti    ATSAKYTI
Rule 2020-05-17 11:24:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rule    ATSAKYTI
Verslas 2020-05-17 09:04:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gelbėkites patys. Kiek metu buvo pasikele ant kainu , kad viskas uzsienieciams orientuota. Labai gerai , tegu stoja i kitu verslininku vieta kai ju verslas ju problemos. NETURI buti jokiu isimciu, Mums bankas atidet 800 paprase + 300 ir ner niekam pasiskust tai kodel visi kiti turi buti isimtis...   ATSAKYTI
Cha cha 2020-05-17 08:40:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vargseliai, tegul atsistoja su istiesta ranka, pries atvaziuojant i Palanga.   ATSAKYTI
peskaičius 2020-05-17 08:32:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
“Dabar skelbiamomis kainomis, jei du žmonės planuoja pailsėti trimis žvaigždutėmis įvertintose patalpose liepos viduryje savaitgalį, para Nidoje jiems atsieis vidutiniškai 250 eurų, Palangoje – apie 200, o Šventojoje – apie 190 eurų.” Ir tooookiomis kainomis tikitės gelbėti verslą? KLOUNAI! Jei tikitės užkelę kainas didinti apyvartą, kainų kilimas galimas tik tada jei paklausa didžiulė ir negalite pasiūlyti pakankamai produktų, asimiliacija į deficito atsiradimą, o dabar? Vasara neprasidėjo ir jau inkščiat, kad CORONĖ žlugdo verslą? Padėkite didiname ir arbatpinigius? Pamiršote pasaką apie suskilusią geldą? Jei neturite bibliotekos jau atsidarė

   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Specialistai įspėja saugotis: kaitri saulė gali sukelti ne tik alergijas, bet ir vėžį (nuotr. stop kadras)
Įsivyravus ekstremaliai karštiems orams, odos ligų specialistai ir alergologai ragina saugotis. Mat itin karšta saulė, pasak medikų, mūsų odai labai nedraugiška. Tačiau ...
Katinas (nuotr. stop kadras)
Šeimininkė peržiūrėjusi savo namų vaizdo stebėjimo kameras negalėjo patikėti. Po šių įrašų ji nebenorės palikti savo augintinio vieno. Ida Myrin socialiniame tinkle pasidalijo ...
Ledukai (nuotr. stop kadras)
Moteris socialiniame tinkle nufilmavusi, kaip iš tikrųjų reikia šaldyti ledo kubelius tapo sensacija ir teigia, kad visą gyvenimą darė tai neteisingai. „TikTok“ paskyroje ...
Kaune pas gyventojus užsuko netikėtas svečias (nuotr. stop kadras)
Į vieno kauniečio kiemą ankstyvą rytą užsuko nekviestas svečias. Vaizdo kameros užfiksavo drąsiai vaikštinėjantį briedį. Specialistai sako, kad stebėtis tuo nereikėtų, mat ...
Neeilinė situacija Kinijoje: išpuoliu siekė išlaisvinti Honkongą, dabar gresia bausmė iki gyvos galvos (nuotr. stop kadras)
Vaizdo įraše užfiksuota akimirka, kai siauroje Honkongo gatvelėje į pareigūnus rėžiasi motociklininkas. Keli policininkai parvirsta ant žemės, o jis pats nuskrieja nuo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų