Klastingajam koronavirusui plintant, o gydytojams reikalaujant griežtai laikytis karantino, kai kurie tautiečiai į tokius reikalavimus moja. Ypač nenoriai raginimams nesibūriuoti grupėse, vengti kontakto, ir likti namie priešinasi jaunimas. Vieni, drasko „STOP“ juostas stadionuose ir toliau naudojasi metaliniais treniruokliais, kiti sugeba dar ir nevykusiai juokauti – viešajame transporte spjaudytis į šalis ir taip gąsdinti žmones. Pareigūnai įspėja taip nesielgti, mat pajuokavimas gali baigtis ir už grotų.

Karantinui tęsiantis Vilniaus jaunimas nusispjauna į ribojimus naudotis treniruokliais stadionuose.

„STOP“ juostas sudrasko, net ir po to, kai mokslininkai paskelbė, kad koronavirusas ant plastiko ar metalo paviršių gali išsilaikyti ir devynias paras. Negana to, liečia sportininkai rankomis ne tik treniruoklius, bet prie jų tvirtina ir iš namų atsineštą inventorių. Tiesa, pamatę filmavimo kamerą vaikinai bambėdami nuo viešumo sprunka.

Kiek draugiškesnis ant skersinio prisitraukimus skaičiuojantis Žydrūnas. Vyras tik ką grįžo iš Meksikos. Teko keliauti per Madridą ir Dubliną, tad grįžęs dvi savaites praleido saviizoliacijoje. Be prisitraukimų negalintis gyventi vyras žino, kad rizikuoja, bet viliasi, kad jo koronavirusas nepalies.

REKLAMA

„Nu, kažkiek žinau, bet stengiuosi su pirštinėm, pirštinės paskui į skalbyklą. Rankom plikom neliečiu. Prie žmonių stengiuosi toliau būti“, – sako vilnietis Žydrūnas.

O štai Vilniaus rajone, Rudaminoje, senos statybos dengtoje autobusų stotelėje laiką leidžia du paaugliai. Kaukę užsideda tik pamatę mūsų filmavimo kamerą. Prasitaria vaikinai, esą karantine nusibosta ne tik jiems, kartą per savaitę Rudaminos jaunimas susirenka į būrį pasilinksminti, pasivažinėti dviračiais.

Apie karantiną, nors informacija ir kabo trimis kalbomis čia pat stende, vaikinai prisipažįsta žinantys nedaug.

Tiesa ta, kad nuo koronaviruso miršta dešimt ar dvidešimt kartų daugiau nei nuo gripo, lyginant tą patį ligonių skaičių. Tačiau ne tik šie paaugliai bebaimiai. Dvidešimtmečiai tiesiogiai nusispjauna į medikų ir valdžios prašymą karantinuotis.

Apskriejęs socialinę erdvę ne vienas įrašas atsidūrė ir policijos rankose. Pavyzdžiui, keleivius autobuse gąsdinę ir koronavirusą neva taip platinę jaunuoliai sulaikyti. Jiems, ir tiems, kas dar bandys taip juokauti policija turi prastų žinių.

„Tai už tai pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jie pažeidinėja viešąją tvarką, elgiasi neadekvačiai, daro kažkokius chuliganiškus veiksmus, tai atsakomybė yra, ir nesvarbu ar tai karantino laikotarpis ar ne“, – pasakoja policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Autobuse siautėję vandalai policijai žinomi, jau yra teisti anksčiau. Jiems, gresia iki dvejų metų nelaisvės.

Žmonės nesisaugo ir kituose miestuose, pavyzdžiui, Šiauliuose vaikai numoja ranka į karantiną ir kiemuose dalijasi virusais plodami rankomis, vienas kitam duoda užtraukti tą pačią cigaretę. Ir apie saugų atstumą nė kalbos nėra. Negana to šalia dar ir mažamečiai.

REKLAMA

Panaši situacija užfiksuota ir Panevėžyje. Keturi paaugliai, septintokai, susėdę ant laiptų prie vienos parduotuvės, geria alkoholį iš to paties butelio. Mergina jau viena koja kitame pasaulyje. Toks elgesys, kaip aiškina policija, gali pasibaigti nemenkomis baudomis tėvams už vaikų nepriežiūrą, ir dar svarbiau – virusu tėvams ir seneliams net ne vienoje šeimoje. Ir mirtimi, jeigu užsikrės vyresni ar ligoti šeimos nariai.

Policija sako, kad ne tik jaunimas pridaro bėdų. Jų netrūksta ir su vyresniais rusakalbiais arba lenkakalbiais tautiečiais, kurie skaito ir žiūri Rusijoje kuriamą propagandą, melagingas žinias ar sąmokslo teorijas, neva, viruso nėra ar jis nepavojingas. Dažnas sučiuptas nesilaikantis karantino teisinasi esą nesupranta valstybinės kalbos ir dėl to nepaiso sveikatos apsaugos ministro reikalavimų.

„Čia mes turėjom va tokį atvejį, kai oro uoste asmuo apsimetė, kad kurčias yra. Dėl to nežino, kad yra priemonių. Tik po to išaiškėjo, kad visgi jis girdi. Bet pirmą karantino savaitę tokią realybę turėjom, kai vaistinėse pagyvenę žmonės ateidavo. Sako, kodėl čia tiek žmonių mažai? Sakom, čia karantinas, o pasirodo, kad močiutė žiūri tik rusišką televiziją, ir nelabai įsivaizduoja, kas čia vyksta“, – teigia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

O kai kurie esą prisiklausę propagandinių kanalų, kaip sako meras, ir sąmoningai nepaklūsta mūsų šalies reikalavimui karantinuotis.

„Man sunku suvokti, kaip galvoje žmonėms gali sutilpti tokios prieštaringos naujienos. Vieną vertus, rodoma apie tai, kaip supuvusiuose Vakaruose nesusitvarkoma su krize, ir kaip ten labai blogai, kita vertus, kad nieko tokio nėra ir ten pas juos nebus ir panašiai. Ir lyg žmogus ir gali suprasti, kad jis gyvena tuose supuvusiuose Vakaruose“, – kalbėjo R. Šimašius.

REKLAMA

Dėl to meras sako ir buvo nutarta leisti reklaminius lankstinukus lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis. Esą dabar informacijos netrūksta, ir teisintis nesuprantantis negalės jau niekas. Vilniaus rajono savivaldybės atstovai sako esą ne tik lankstinukai trimis kalbomis išleisti.

„Važinėja autobusiukas iš kurio sklinda garsinė informacija. Kaip reikėtų elgtis karantino metu. Tai autobusiukas važinės po visas Vilniaus rajono gyvenvietes“, – sako Vilniaus rajono savivaldybės atstovė Jolanta Gulbinovič.

O Vilniuje kils dronai, raginantys žmones nesibūriuoti. Nepaklususiems teks aiškintis viešosios tvarkos pareigūnams. O kartais, kaip sako valdininkai, žmonės tiesiog nesigilina ar pamiršta tai, kas jiems sakoma. 

Leo
2020-04-08 06:25:42
Suvaryti tokį "jaunimą" į Lukiškes ir tegul spjaudosi...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Edva 2020-04-22 15:33:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nusišnekat jus žmonės.. Sėdit namuose sedekit. Jaunimas privalo turėti laisvę. O tv3 žurnalistai tegu persekioja policijos pareigūnus, kurie nedevi kaukių, o ne prie jaunimo kabinėjasi.    ATSAKYTI
Siandien karantinas 2020-04-08 16:48:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Siandien kaukes..izoliacija..rytoj pasakys- nuo 20 ,kad lauke nebutu..patys mankurtai i nwo eina   ATSAKYTI
Matosi 2020-04-08 15:51:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mankurtu sindromas...suprantama,kad dauguma moterys issugandysios,prigasdintos ziniu lnk,bet kai vyrai,kaip bobos,nemasto,o spiegia-lazdu,baudu... savu noru mankurtai i lageri verziasi..   ATSAKYTI
Grigorij 2020-04-08 18:45:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip be lagerio koronavirusa nugalesi? Juk per simtmecius nieko geriau uz karantina nesugalvojo! Ar sedejimas namuose yra tokia baisi auka? Alternatyva - masiskai uzsikreciantys bei mirstantys tautieciai, besitesiantis koronaviruso pletimas, tolimesnis verslo zlugdymas. Kinieciai pasitempe, 2,5 menesio Uchanyje padare griezciausia karantina, o dabar karantina nuima, nes ta uzkrata taip nugalejo.  
Savi 2020-04-08 13:48:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Lasdų, tai geriausiai kas jiems tinka.   ATSAKYTI
Svaika 2020-04-08 13:35:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Valdžia pati tyčiojasi iš savo įstatymų,galvoja avių banda,tegul savo įstatymus sau pasilaiko,cirkas ir tiek   ATSAKYTI
ahaha 2020-04-08 12:53:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
ooooo Grigorijui demokratijos per daug, laukia kol sukalens kalasnikovai. gerosios sovietu tradicijos, matau, grizta. vergu sindromas   ATSAKYTI
Grigorij 2020-04-08 13:05:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ahaha,
nori demokratijos epidemijos metu, kaip puotos maro metu?..  
Lija 2020-04-08 11:24:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Baisūs beraščiai...o kažkoks "Kestau' net nežino,kad dešra valgoma...jis ją čiulpia   ATSAKYTI
Grigorij 2020-04-08 14:02:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lija,
jus nesupratot. Jis pasiule Kestui kai-ka "paciulpti". O "KestaU" - spausdinimo klaida, nes "U" ir "I" klavisai yra salia vienas kito. Juk tai - elementaru!  
Petras 2020-04-08 10:35:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Įdomu.Kas jaunimui suteikė TEISĘ LAISVAI pasirinkti laisvalaikio praleidimo ir saviraiškos formas??????????????????Štai jie ir renkasi...O tie patys debil...deputatai VISIŠKAI atmetė pareigą ir pagarbą aplinkai...Tezė,kad užaugs ir supras ,dabar smogė visu pajėgumu...Kas tolaiu...?????????   ATSAKYTI
irena 2020-04-08 10:22:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nesuprantu ,kiek galima gasdinti,kad nepaklusnus bus sodinami uz grotu.O gal cia tik pagasdinimas.Ir jaunimas tai jaucia.Tai ir drasko viska ir spjaudo i visas salis.Jiems nusispjaut i viska.Tai gal pagaliau reikia pradeti vykdyti,tai ka kalbame.Tuomet gal jaunimas truputi ims protauti(nesakau kad visi tokie).Sodinti uz grotu tokius kuo greiciau   ATSAKYTI
Grigorij 2020-04-08 10:34:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
irena,
yra policija su bananais, kariskiai su kulkosvaidziais. Truksta noro, ryzto. Zaidziama "demokratija", "liberalizmu", "zmogaus teisem. Testosterono valdomi, adrenalino megejai ikalbinejimu neklauso, yra jiems apkurte. O vis daugiau zmoniu uzsikrecia, vis daugiau mirsta...   
Danutė 2020-04-08 11:25:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šiuo metu žodžiais nieko nepadarys, reikia darbų,kadangi norinčių dirbti nėra, tai betvarkė visur.   
Elza 2020-04-08 10:02:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Dėt baudas ir į lietuvių kalbos kursus nes gyvena Lietuvoje...   ATSAKYTI
re 2020-04-08 09:56:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
O aš palaikau, kad judėti būtina, jei aš kasdien praeinu po daug kilometrų, man tas būtina, aš nenoriu gert raminamųjų aš nenoriu ligoniu patapt, ir jaunimas ar geriau , kad kur užsidarę alkoholį vartotų ar tegu gamtoj sportuoja   ATSAKYTI
Nuomone 2020-04-08 09:53:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Saunuoliai jaunimas..o jus Kauketi su kaukem namie sedekit,skundikai   ATSAKYTI
Kęstas 2020-04-08 09:58:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Gal savo vaikų neturi ,kad taip galvoji ir sėdi padvale pasislėpęs ,ir lauki kol jaunimas vodkės parneš ,gal budulių giminės esi   
Kestau 2020-04-08 11:20:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ciulpk desra  
yyyyy 2020-04-08 09:49:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
...policininkams gal drasos trūksta,su špana negali susitvarkyt,...   ATSAKYTI
xxx 2020-04-08 09:33:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
grigai varyk pas putleri   ATSAKYTI
Grigorij 2020-04-08 08:50:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kas cia per izuliausias melas!!! As, naturalu, irgi kur kas daugiau ziuriu RU TV, RU radija, nei Lietuvos. Bet ten VISUR raginama laikytis drausmes, sedeti namuose! Jokiu kvailysciu del "isgalvoto" koronaviruso! Informacine ziniu TV "Россия 24" laikinai pakeite logotipa i "Сидим дома 24". Paziurekit, kas Maskvoje darosi, kaip ji kencia del panasiu neklauzadu, saslyku, isvyku megeju! Tik kartais diskutuojama apie to viruso kilme: ar tai yra panasaus siksnosparniu viruso mutacija, ar tai JAV sukurtas kovinis virusas, kuo Kinija oficialiai kaltina JAV. Juk JAV ne siaip sau ES alyse, buvusiose TSRS respublikose turi tinkla neaskiu biolaboratoriju, kaip ir karines bazes. O sprendimas daryti lankstinukus trim kalbom - sveikintinas dalykas. Gi LR kalbos istatymas draudzia net namu ukio bendrijoms dubliuoti svarbius skelbimus i tautiniu mazumu kalbas. Buvo atveju, kai "kalbos inspekcija" uz tai israsydavo ispejimus, gal ir baudas. "LIETUVA - LIETUVIAMS!" O PL, ten, kur tautines mazumas gyvena kompaktiskai, sudaro ne maziau 10% - vietine valdzia su jais bendrauja ju kalba. Niekas nedraudzia dubliuojanciu gatviu, vietovardziu pavadinimo lenteliu. Lietuviams, vietoj QWX pasykstejimo, pasus pildo lietuviskai. Mane sunku itarti meile PL, zinant, kaip jos valdziai paranoiskai vazioja stogas del rusofobijos. Bet reikia PL pagirti uz tokius santykius su tautinem mazumom. Juolab zinant, kiek ten yra nepagydomu nacionalistu.

O kad ES, ypac JAV yra tiesiog "Pasaulio pabaiga" - faktas! Kaip JAV, ES, NATO nares kovoja tarpusavyje uz kaukes, apsaugos priemones, plauciu ventiliatorius! Kaip LR del to nukentejo, kaip velavo tos siuntos! Cia - euroatlantine vienybe??? Kur Nausedos issvajoti eurobondai? Kodel niekas nepadejo ITA, o ja gelbeja... RU kariskiai ir kinai??? Kodel RU tiekia test-sistemas visom NVS salim (UA isstojo is NVS), is viso 13 saliu. Padeda Iranui, Italijai, Serbijai, Mongolijai, S.Korejai ir t.t. Net JAV pasiule ir nusiunte didele kaukiu, apsauginiu priemoniu, plauciu ventiliatoriu siunta, apmokant puse jos kaina. O kaip padeda visiems komunistine Kinija! Suknistas "laisvas" Vakaru Pasaulis, kovojantis tarpusavyje, kaip vorai stiklainyje... Lietuviu svajone: kad nebutu jokiu "kolchozu"! Sveikinu!   ATSAKYTI
Spiglys 2020-04-08 09:18:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Rusai tai daro, kad įgautu pasitikėjimą ir paimtu visas tautas į savo rankas.  
xxx 2020-04-08 09:30:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
grigrij-pisk is Lietuvos!  
Grigorij 2020-04-08 10:08:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Spiglys,
tarkim, rusai tai daro is savo pragmatiniu intersu. BET, o kur euroatlantine vienybe??? Gi "Amerikonas" pereme, ispirko uz didesne kaina 5 000 000 kinietisku kaukiu, skirtu Pracuzijai. Pries tai ispirko 500 000 italisku kaukiu. Dabar "Amerikonas" ir Vokietija nuskriaude. Taigi, draugas, kaip ir priesas, pazinamas bedoje. Ir praktika parode, kad Tikras Draugas yra "Rusas", o ne "Amerikonas" ar Briuselis! LR, s*kNauseda zaidzia su ugnimi, vengiant susideti su "Rusu" ir "Kinu"! Del to mirsta lietuviai!  
Dogas 2020-04-08 08:38:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Visada buvo ir bus, tik Lt triznių valstybėje nebaudžiamumas, tokie rašymai, kalbos, jau visiems užkniso!    ATSAKYTI
Algis 2020-04-08 08:34:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Teisingai    ATSAKYTI
Bajoru kalvos 2020-04-08 08:16:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tokiu proto invalidu atsiranda ir Bajoru kalvu rajone Vilniuje ,ku iskele galvas su atzalomis ,be apsaugos priemoniu isena prasieiti gatve, kas garantuoja ,kad jie nera viruso nesiotojai ,nors kaukes uzsidetu besmegeniu seimineles   ATSAKYTI
Alma 2020-04-08 08:15:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
To"bebaimio"jaunimėlio norisi paklausti:
KAS jus išlaikys,kai parnešite virusą į namus ir užkrėsite savo artimuosius?..
Juk tie bastūnai,ko gero,nei dirba,nei mokosi...   ATSAKYTI
Anas 2020-04-08 07:48:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pas.jaunima.smegenys.yra.mirusios.arba.jie.invalidai.neisaukleti.kasko.

   ATSAKYTI

Top Video

„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
DABAR RODOMA
Per Vyriausybės posėdį užsirūkusiam finansų ministrui – Skvernelio prašymas
REKLAMA
 Katleris išgyrė Baukutės figūrą: atrodai kaip aštuoniolikos
TV3 žaidime „galvOK“ apsilankiusi aktorė ir keturių vaikų mama Asta Baukutė spindėjo gera nuotaika ir žaismingai kartu su humoristu Mantu Katleriu atsakinėjo į jiems kliuvusius ...
Duris atveria Fabijoniškių baseinas Vilniuje, tačiau su ypatingais reikalavimais (nuotr. stop kadras)
Švelnėjant karantino sąlygoms po daugiau nei dviejų mėnesių pertraukos duris pravėrė Vilniaus Fabijoniškių baseinas. Lankytis jame gali visi ir profesionalai ir mėgstantys ...
Stebuklai Klaipėdos zoologijos sode: siunta jau būrys naujagimių (nuotr. stop kadras)
Klaipėdos zoologijos sode siaučia būrys naujagimių. Dviem liūtukėms išdaigas padeda krėsti du tigriukai, o visą šį pulką atsargiai stebi mažutis karakalas – Afrikos lūšies ...
Lietuvą pasaulyje garsinantys motoakrobatai iš Lietuvos jau užkūrė variklius (nuotr. stop kadras)
Sporto štilis pamažu traukiasi, o Lietuvą visame pasaulyje garsinantys motoakrobatai užkūrė variklius. Istorija apie tai, kaip Utenoje šlifuojami kvapą gniaužiantys ...
M.A.M.A. vasara festivalis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Lietuvoje pamažu atslūgstant pirmajai koronaviruso bangai ir vis labiau švelninant karantiną, vasaros pradžią ketinama pažymėti trumpu masiniu koncertu. Jis bus skiriamas ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų