Ukmergiškiai ruošiasi blogiausiam: iš namų veža tėvus, krūvom perka maistą

Nors ryte žadėta imtis drastiškų priemonių ir izoliuoti visą Ukmergės miestą, po pietų Vyriausybė jau švelnina toną. Kol kas apsiribota tik raginimais ukmergiškiams likti namie, o kitiems nevykti į šį miestą. Ukmergės valdžia tuo džiaugiasi ir žada pati griežtinti kontrolę. Visi daugiabučiai jau dezinfekuojami, o štai ukmergiškių gatvėse mažai, bet kai kurie jau suskubo iš miesto vežti savo tėvus ar krūvom pirkti maisto produktus.

Viruso Covid-19 plitimo židiniu tapo Ukmergės ligoninė. Šiandien gydymo įstaigos darbas visiškai paralyžiuotas, čia veikia vos 1 slaugos skyrius ir dirba vos 1 gydytojas bei dar 13 kitų medicinos darbuotojų. Visi tiek medikai, tiek skyriuje gydomi slaugos pacientai yra tiriami, ar serga koronavirusu.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ukmergiškiai ruošiasi blogiausiam: iš namų veža tėvus, krūvom perka maistą

Šiandien paimti 94 pacientų ir 14 medikų mėginiai, jų rezultatai kol kas nežinomi. Iki šiol iš 17 užsikrėtusiųjų koronavirusu ukmergiškių yra 8 medikai. O trys iš 4 nuo Covid-19 sukeltų komplikacijų mirę pacientai gydėsi šioje Ukmergės ligoninėje Slaugos skyriuje.

O štai priešakinėse gretose atsidūrę greitosios medikai sako, kad jiems jokie testai neatliekami, tad jie baiminasi. Juolab, kad jau yra ir blogai pasijutusių kolegų

„Tikrai susirinkau informaciją iš kolegų, tai nė vienas nepasidžiaugė, kad jiems būtų visapusiškai visiems atlikti tyrimai. Mes tikrai bijom tapti tais žmonėmis, kurie perneša tą užkratą, nes mes nežinom, ką turime“, – sako medicinos darbuotojų profsąjungos pirmininkė Jolanta Keburienė.

REKLAMA

Koronavirusas diagnozuotas ir „Sodros" Ukmergės skyriaus darbuotojai, dalis jos kolegų karščiuoja, tad skyrius visiškai uždarytas.

Miestas tarsi išmiręs. Gatvėse vos vienas kitas žmogus, didžioji dalis dėvi apsaugos priemones. Žmonių kiek daugiau prie parduotuvių, daugelis atviri – perka maistą, įvairius produktus ir ruošiasi blogiausiam, iš miesto vežasi ir savo artimuosius:

„Aš Jasiūlišky gyvenu, ten grynas oras, vežuosi mamą iš Ukmergės ir ten atostogausim, kad žada uždaryt Ukmergę, neprivažinėsiu aš paskui.“

„Kaip konclagery, suprantat, blogai.“

„Vieni nerimauja, kiti… skirtingai kiekvienas priima šitą.“

„Su maistu ir viskuo, tai taip.“

„Nelabai keliaujam, kas supranta tą dalyką, tai elgiasi teisingai ir nekeliauja.“

„Normaliai, paniką tik be reikalo kelia.“

O štai visi miesto daugiabučiai jau dezinfekuojami, pluša net keturios brigados.

„Vakar dienai mieste buvo 131 namas išdezinfekuotas, 300 laiptinių, kaime apie 70 namų, šiai dienai darbai tęsiami kol bus pereiti visi daugiabučių namai“, – pasakoja Ukmergės butų ūkio direktorius Raimondas Baltaduonis.

Purkštuvais su dezinfekciniu skysčiu ginkluoti darbininkai tuoj išeis ir į pagrindines miesto gatves, dezinfekuos suolelius ir stoteles.

Vaistų nusipirkti atėję ukmergiškiai stovi atokiau viens nuo kito, sako, be reikalo kojos iš namų nekelia ir saugosi:

„Turim, ką valgyt ir sėdim, va, balkoną turim ir sėdim, išeisim pakvėpuosim, maisto turim, visko turim, nieks nebaisu.“

„Nu, tai aišku, saugomės, negi nesisaugosi, į ugnį gi nepulsi plikas.“

„Gyvenam, nemirštam. Daug užsikrėtusių mieste.“

O štai iš autobusų stoties į Kauną dvidešimties vietų mikroautobusas išvažiuoja tuštutėlis.

„Šiandien va vienas keleivis buvo iki Ukmergės. Jei ką pakeliui rasiu, tai nuvešiu, o jei ne tai – bus tuščias“, – teigia vairuotojas Algimantas.

REKLAMA

Kol kas judėjimas į Ukmergę ir iš jos vyksta laisvai, tačiau jau greitai situacija gali stipriai pasikeisti, mat šiam miestui ruošiami tam tikri apribojimai.

Kurį laiką ukmergiškiai nebus atskirti nuo pasaulio. Pirmą kartą posėdžiavęs Vyriausybės įkurtas Covid-19 valdymo komitetas nusprendė bent kol kas miesto neuždaryti. Šįkart apsiribota raginimais.

Ukmergiškių primygtinai prašoma susilaikyti nuo absoliučiai visų nebūtinų keliavimų po miestą. O kitų miestų gyventojų atsisakyti kelionių į Ukmergę. Ukmergės valdininkai džiaugiasi, kad miestas nebuvo izoliuotas ir sako telkia pajėgas gyventojų stebėsenai.

Kol kas griežtesnių rekomendacijų  kitiems Lietuvos miestams nėra, visi gyventojai raginami likti namie, o išėjus į lauką laikytis saugaus bent 2 metrų atstumo ir dėvėti apsaugos priemones. 


Rašyti komentarą...
k
keista
2020-03-27 06:54:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
ko panikuoja zmogiukai,nebutina taskytis i visas puses,nelakstyt po parduotuves,sedet namuose,juk visam gyvenimui siandien neprisipirksi,juk ne nuo taves priklauso,bus kaip bus
Atsakyti
0

S
Savas
2020-03-27 00:59:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is kur tokia dezinformacija??? Ukmergiskiai gyvena zymiai ramiau nei Vilniuj ar Klaipedoj. Visi supranta, kad dabar jauniems zurnalistams proga pasireikst:)) (pagaliau:)- bet nepuskit burbulu, neieskokim kaltu, nereik tu vienos valandos sensaciju-gyvenam vienoj saly...tai dar ieskoti priesu tarp savu- tai kariauti dar keliais frontais...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų