Lietuviai atšaukia keliones į Azijos šalis: draudikai primena svarbų dalyką

Koronavirusui toliau sėjant mirtį Kinijoje, lietuviai masiškai atšaukia keliones ne tik į šią šalį. Gerokai mažiau, kaip sako kelionių organizatoriai, norinčiųjų vykti į Tailandą, Vietnamą ar kitas Azijos šalis. Tiesa, draudikai sako, iš anksto nusipirkusiems keliones, bet pabūgusiems važiuoti į bet kurią Azijos šalį, vien todėl, kad yra baisu, kelionės pinigai grąžinti nebus. Organizatoriai siūlo vienintelę alternatyvą – keisti kelionės datą.

Kirpėja Onutė šukuodama dar vieną klientę mąsto: pavyks trumpam atidėti darbus ir išvažiuoti planuotų atostogų į Tailandą, ar ne? Poilsinę kelionę kovo pradžioje ji kartu su vyru nusipirko pirmomis sausio dienomis. Tačiau koronavirusui visiškai paralyžiavus Kinijos gyvenimą, šeima abejoja, ar iš viso saugu kelti koją į Aziją. Juolab, kad nuo kelionės atkalba ir aplinkiniai.

„Žmonės sako: „ oi, nevažiuokit, atvešit čia ligą, apkrėsit mus visus, kai eisit į darbus. Kažkiek jaučiamės nesaugūs“, – sako kirpėja Onutė.

Apie du tūkstančius eurų už kelionę sumokėjusi vilnietė sako pinigų greičiausiai neatgaus. Todėl vis dar stebi situaciją pasaulyje, ir visai gali būti, kad surizikuos važiuoti. Per pastarąsias tris savaites, kaip sako kai kurie kelionių organizatoriai, tokių abejojančių kelti koją į Aziją ar ne – daugėja. Susiplanavusieji važiuoti į Kiniją planus ir iš viso atšaukia.

Lėktuvas

„Per pastarąsias dvi-tris savaites yra bendras susidomėjimas pakilęs šiuo klausimu. Labai stipriai visi pergalvoja, ypač tie, kas ne tik buvo susiplanavę, bet ypač tie, kas dar tik planavo keliauti, jie pergalvoja ir keičia kelionės kryptis. Ir Azija dabar tampa ne pati populiariausia kelionės kryptis“, – pasakoja „Kidy tour“ direktorius Gvidas Aukštuolis.

REKLAMA

Ir nors keliautojai į Kiniją gali atsiimti ir pinigus už bilietus bei viešbučių rezervaciją, planuojantiems vykti į kitas Azijos šalis to padaryti nepavyks. Kaip sako Lietuvos draudikų asociacijos direktorius, papildomo draudimo, pirkdami kelionę, žmonės dažniausiai atsisako. Bet net ir toks draudimas galioja ne visada.

„Žmonės dažniausiu atveju patys dėl savo tam tikrų vidinių baimių apsisprendžia nevažiuoti į Kiniją, ar bet kokią Azijos šalį. Ir čia sudėtinga įvertinti. Nes draudimas yra nuo staigaus ir netikėto veiksmo, kuris nepriklauso nuo mūsų. Tai kažkas ko mes negalime kontroliuoti. Bet jeigu žmogus pats nusprendžia, kad jis nenori važiuoti, nebūtinai į Kiniją, tai tada draudikui būtų sunku nuspręsti ir toks įvykis būtų nedraudžiamasis“, – teigia asociacijos direktorius Andrius Romanovskis.

Tad kol kas kai kurie kelionių organizatoriai sako, esą vienintelė išeitis iš anksto nusipirkusiems keliones – keisti jų datą. Jeigu šalyje nėra epidemijos, pinigų keliaujantiems niekas negražins. Skambučių su prašymais patarti vykti į vieną ar kitą kelionę sulaukia ir sveikatos apsaugos specialistai. Tačiau kai situacija keičiasi žaibiškai vieningo atsakymo į tokius klausimus, kaip sako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro epidemiologė, niekas neturi.

Kol kas Europos ligų kontrolės centras pateikdamas pačia naujausią rizikos vertinimų analizę, akcentuoja, kad ES, Europos ir JK žmonėms vykstantiems į tas šalis, kur vyksta toje šalyje naujo koronoviruso plitimas, yra rizikinga. O kol kas plinta virusas Kinijoje. Registruojami pavieniai atvejai ir kitose Azijos šalyse.

REKLAMA

„Ir bet kokiu atveju mes sakome, kad jeigu vykstate, būkite atidūs, saugokite savo ir savo artimųjų sveikatą. Nesilankykite gyvūnų turguose. Venkite sąlyčio su gyvūnais, jų išmatomis. Net ir gyvūniniu maistu“, – kalbėjo epidemiologė Galina Zagrebnevienė.

Specialistai ragina vengti masinio susibūrimo vietų, vartoti saugų ir tik gerai termiškai apdorotą maistą. Ir grįžus namo po tokių kelionių, ir pajutus net menkiausią negalavimą, specialistai pataria kreiptis į gydytojus. Ypač turi suklusti planuojantys kruizines keliones, mat jos gali baigtis kelių savaičių įkalinimu – karantinu, kai žmonės yra stebimi.


Rašyti komentarą...
J
J0
2020-02-25 09:11:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuriems keliones svarbiau uz savo ir aplinkiniu sveikata neturetu but leista isvykt is Tailando i Lietuva tegul sedi kol atslugs viruso plitimas o ar isgyvens tai ju pasirinkimas tik visiems piktybiskai isvykusiems turetu but uzdarytos visos durys atgal
Atsakyti
-4

J
Jonas
2020-02-25 12:04:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiesa ta.kad tos draudimo kompanijos yra korumpuotos ce aiskina grazinami pinigai tik tais atviejais kai nuo zmogaus niekas nepriklauso? O virusas priklauso no zmogaus?niekas jo nenori tyce pasigauti ce yra gryna nesamone kad netiduoda pinigu vagys.jai yra aiskiai pasakyta kad acirado zidiniu.ir yra aiskiai pasakyta nad virusas nevaldomas tai koke padetis? Ce netik turi grazinti.o ir uzdrausti skraidyti y azijos salis.bet musu pelno siekenciom organuzacijom nusisvilpti ant zmogaus.va db tikiosi zmones bus gudresni kai susidure su toke cituacija.pries sudarydami sutarty nepasirasys ant nesamoningu taisykliu.db mato tikra veida kelioniu organizatoriu.melagiù.
Atsakyti
-1

G
Gėda
2020-02-25 12:46:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal žinot ,kur Šiauliuose medicininių kaukių nusipirk?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų