Tranzitinis traukinys iš Rusijos sustojo Lietuvoje – incidentą bandyta slėpti IŠSKIRTINĖ TV3 ŽINIŲ MEDŽIAGA

Skandalas geležinkeliuose šį rytą buvo sutrikęs geležinkelio eismas iš Lietuvos į Rusiją. Ant bėgių nuvirtus didžiuliam kranui tranzitinis traukinys Maskva – Kaliningradas, kuriuo vyko bene 400 keleivių, buvo priverstas penkias valandas prastovėti Kenos stotyje. Jį saugoti buvo sukelti ant kojų pasieniečiai. Lietuvos geležinkeliai avariją bandė nuslėpti. TV3 žinioms pradėjus domėtis kas nutiko, buvo pateikta informacija, kad užsitęsė tilto tvarkymo darbai. 

Ant bėgių nugriuvęs milžiniškas kranas, nepravažiuoja traukiniai, o Lietuvos geležinkelininkai tvirtina, kad nėra jokios avarijos. Incidentas įvyko naktį ruože Kazlų Rūda – Pilviškiai. Nors vaizdai kalba patys už save, valstybinė įmonė, panašu, bandė visa tai nuslėpti. Užklausus Lietuvos geležinkelių komunikacijos skyriaus, kas nutiko, elektroniniu paštu atėjo štai toks atsakymas:

„Eismo pertraukos metu tarpstotyje Pilviškiai–Kazlų Rūda užsitęsė tilto tvarkymo darbai. Rūpinantis keleivių patogumu, keleiviai buvo persodinami į kitus traukinius, taip pat užsakyti autobusai, kurie keleivius vežė pagal įsigytus bilietus.“

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Avarija Lietuvos geležinkeliuose

Ir nė vieno žodžio, kad įvyko avarija. TV3 žinių duomenimis, kranas kėlė per didelį svorį ir nuvirto. Daugiau nei dvi valandas negalėjo pravažiuoti traukiniai. Šie bėgiai – susisiekimas su Rusijos federacija. Viename tranzitiniame traukinyje važiavo 380 keleivių. Apie penktą valandą ryto buvo gautas pranešimas, kad traukinys yra užlaikomas Kenos geležinkelio stotyje.

Tarp keleivių – 230 Rusijos piliečių. Jie buvo priversti laukti penkias valandas, kol traukiniui buvo leista judėti toliau.

REKLAMA

„Čia kranas važiavo vakar. Kokia pusę aštuonių, aštuntą vakare. Ir paskui mašinytė važiavo. Ir paskui labai daug mašinėlių važiavo. Vakare ir naktį net važiavo, apie rytą“, – pasakoja liudininkė. 

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Netoli Bagotosios nuvirto geležinkelio kranas

Per incidentą žmonės nenukentėjo. Vėliau, tikriausiai sužinoję, kad TV3 nufilmavo ne remonto darbus, o nuvirtusį kraną, Lietuvos geležinkeliai pripažino tiesą.

„Nuvirto kranas. Negaliu pasakyti, kas jums anksčiau buvo teigiama. Nežinau, kas jums anksčiau ką teigė. Gal neturėjo dar informacijos“, – teigia „Lietuvos geležinkelių“ atstovas Mantas Dubauskas.

Apie tai, kad įmonė neretai yra linkusi nuslėpti incidentus, yra kalbėjusi ir geležinkelininkų profsąjunga. Tad tikroji įvykių statistika ant bėgių esą nėra žinoma. Beje, apie įvykį nebuvo informuota nei policija, nei priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

„Aš nesu tikras, ar nebuvo informuota. Tikriausiai, kad yra apibrėžta, nuo kokių įvykių yra informuojama, o nuo kokių ne ir kokios tarnybos. Šitą mes jums pateiksime“, – kalbėjo M. Dubauskas.

Dar vėliau Lietuvos geležinkeliai elektroniniu paštu informavo, kad apie pirmą valandą nakties apie nuvirtusį kraną ir sutrikusį eismą informavo Lietuvos transporto saugos administraciją ir Teisingumo ministeriją.

Taip pat ir Valstybinės sienos apsaugos tarnyba, kadangi buvo užlaikytas tarptautinis traukinys.


Rašyti komentarą...
A
As
2019-11-21 16:43:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai kad nera pas mus atomines ,nes sleptu kaip cernobili ,va tau ir lietuva laisva
Atsakyti
-9

A
Ala
2019-11-21 16:49:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
O taip buvo,ir yra,visada stengesi viska nuslepti. Tik pakalbet moka graziai,vizijas vien mato.
Atsakyti
-3

H
Halina
2019-11-21 16:57:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
O reikalai Alytuje argi neslėpiami.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų