Garsios Maltos žurnalistės nužudymo byloje – netikėtas posūkis

Garsios Maltos žurnalistės nužudymo byloje – netikėtas posūkis. Paryčiais sulaikytas galimai jos žmogžudystės užsakovas. Tai įtakingas Maltos verslininkas, milijonierius, kuriam priklauso energetikos kompanijos.

Prabangia jachta Maltos milijonierius Yorgenas Fenechas paryčiais bandė pabėgti iš šalies, tačiau jachtą perėmus pareigūnams, jis buvo sulaikytas. Įtakingas verslininkas policininkų sučiuptas praėjus dienai po to, kai garsios žurnalistės nužudymo byloje tarpininkui buvo pasiūlyta malonė, jei jis nurodys žurnalistės nužudymo užsakovą.

„Yorgenas Fenechas pareigūnų buvo sulaikytas dėl priežasčių, kurių aš, kaip ministras pirmininkas, negaliu atskleisti. Net jei jos ir akivaizdžios, kol kas negaliu apie kalbėti“, – sako Maltos premjeras Jodeph Muscat.

53-ejų žurnalistė ir tinklaraštininkė Daphnė Caruana Galizia, tyrusi korupciją artimiausioje premjero Josepho Muscato aplinkoje, nužudyta užpernai spalį, kai jos automobilyje sprogo bomba. Be tarpininko, kurio tapatybė žinoma tik Maltos pareigūnams, po žurnalistės nužudymo praėjus porai mėnesių buvo sulaikyti dar trys asmenys.

Tačiau milijonieriaus, kuriam priklauso energetikos kompanija „Elektrogas“ areštas – naujas ir skandalingas posūkis šioje žmogžudystės byloje. Y. Fenechas buvo atsidūręs ir Maltos Finansinės žvalgybos pareigūnų akiratyje dėl Dubajuje įsikūrusios jo kompanijos „17 Black“ finansinių machinacijų. Likus maždaug aštuoniems mėnesiams iki žmogžudystės, žurnalistė D. C. Galizia rašė, kad per šią Y. Fenecho ir kitas Panamoje įsikūrusias kompanijas galėjo būti papirkinėjami įtakingi Maltos politikai.

REKLAMA

„Tik noriu pasakyti, kad faktas, jog buvo įvykdyta ši esminė sulaikymo operacija ir kad niekas nepabėgo iš šalies, įrodo vyriausybės ir mano paties ryžtą nepalikti nė vieno neatsakyto klausimo“, – teigia J. Muscat.

Prieš nužudymą, žurnalistė rimtai svarstė palikti Maltą dėl pavojaus gyvybei.

Daugiau naujienų stebėkite TV3 žiniose:

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų