Nors už lango ruduo – Panevėžyje po stogu išlietas ledas pramogauti

Nors už lango rudeniška dargana ir lietus, panevėžiečiai jau kviečiami mėgautis žiemos malonumais. Po stogu išlietas ledas pačiūžų mėgėjams. Jau pačią pirmą dieną prasimankštinti nepraleido progos ne tik ledo ritulio sportininkai, bet ir nemokamai sportuoti galintys senjorai.

„Tai kiek dar metų mes čia eisim, ką? Nežinau, gal jau paskutiniai. Bet neįtikėtina – lietus pliaupia, o čia, Panevėžy, ledas. Tiesiog svajonė“, – ant ledo panevėžietė Zinaida su bičiuliu Juozu ruošiasi stoti po ilgos sezono pertraukos. Abu senjorai iš krepšio išsitraukę rišasi pačiūžas ir nekantrauja pramankštinti kojas.

„Viskas, oda ne plastmasė. Čia jos (pačiūžos – aut. past.) mano tėvuko, kuris treniravo vaikų dailiojo čiuožimo sekciją Panevėžyje.“

Nors po pertraukos pirmieji žingsniai ant ledo ne tokie tvirti, keli apsukti ratai ir 74-erių sulaukusių senjorų atsargumas kaip mat išgaruoja.

„Mes ledomanai nuo vaikystės. Šiandien po pusės metų tik ką užlipom, tai, žinot, pirma diena ir dar neiščiuožėm.“

REKLAMA

„Ir šiandien, va, lietus lyja, su lietsargiu, su taše varau, net neįtikėtina, kad Panevėžy gali būti čiuožykla, kai lietus lyja. Nuostabu.“

Pirmą dieną pačiaužyti gavę senjorai ledu neatsidžiaugia. Jau antri metai kaip visi pensinio amžiaus sulaukę panevėžiečiai ledo arena gali čiuožinėti nemokamai. Pasportuoti atėję panevėžiečiai sako, kad ypač pirmomis dienomis su pensininkais dėl vietos tenka net pasistumdyti.

„Dvi, keturias ir tris valandas, žiūrint, kaip nuotaika. Labai smagu, aš dviračiu vasara važinėju, bet viskas ne taip patinka kaip čiuožykla.“

„Trys, keturi kartai į savaitę, kartais du, visaip būna. Priklauso nuo nuotaikos, sveikatos, oro.“

„Pramoga, sportas, malonu, kad Panevėžy yra, nes žiemų nebėra kaip anksčiau būdavo, kad Senvagę nusivalom visi. O dabar reikia naudotis tuo, ką turim.“

„Labai pasiilgau ledo, noriu pasportuoti, pasiilgau labai treniruočių. Žaidžiam iš ryto kartais ir su senjorais. Arba vakarais būna – irgi prisijungiam.“

Kad pasidžiaugtų žiemiška pramoga, veržiasi išties ne vienas, tačiau nemokamai pensininkai gali ne vien čiuožti, bet ir plaukioti baseine ar net prasimankštinti maniežo bėgimo takeliuose.

„Čia yra senjorų prašymai. Praeitą sezoną pas mus jų buvo 501, kurie lankėsi visą sezoną su džiaugsmu. Bendravo ir kavą gėrė po ledo. Ir labai gražių atsiliepimų mes gavome iš jų“, – ledo arenos vadovas Artūras Blažinskas.

„Lengvosios atletikos manieže gali užsiimti lengvąja atletika. Taip pat nemokamai jiems galima plaukioti baseine. Tikrai praeitą sezoną buvo daug norinčių – daugiau kaip 1000. Taip pat variakojo sporto komplekse gali pažaisti stalo tenisą arba šachmatais“, – pasakoja sporto centro direktorius Saulius Raziūnas.

Po stogu išlietas ledas miestiečius galės džiuginti nepriklausomai nuo žiemos kaprizų net pusmetį.

„Mūsų ledo arenos darbo sezonas trunka nuo lapkričio iki balandžio mėn. Pusę metų dirbsim, o ateity turim planų uždengti ją įdiegti ventiliaciją, kad ledo arenos darbas truktų bent jau 7-8 mėn“, – kalbėjo A. Blžainskas.

Dirbtinio ledo arena ypatingai rūpinasi ledo ritulininkai. Dėka jų entuziazmo ir užsispyrimo, ieškant rėmėjų arena vis pasipildo naujais pirkiniais. Įrengti jaukūs ir šilti persirengimo kambariai, visiškai uždengtos arenos vakarinė ir rytinė sienos, kad nebūtų skersvėjo. Taip pat nupirktos dvi naujos ledo valymo mašinos bei nuomai papildyta 80 naujų porų pačiūžų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų