Prakalbo mergaitė, kuriai Kauno ligoninėje sulašintas dezinfekcinis skystis

Dėl supainiotų tirpalų tik šiandien iš ligoninės išleidžiamos paauglės mama ir pati mergina sako sieksiančios teisingumo. Jos nori, kad medikai pasimokytų, o slaugytoja atsakytų už savo veiksmus. Tačiau medikai tai vadina žmogiška klaida ir tikina, kad mergina jokių pasekmių sveikatai nepajus.

Iš Kauno klinikų dukrą atgal jau pasiimanti motina sako, kad pirmiausia abi keliaus namo į Jonavą – reikia atsigauti nuo įtampos, o jau ryt planuoja rašyti pareiškimą policijai:

„Sieksiu teisybės, kad kita mama neatkentėtų, kaip aš atkentėjau. Jei aš būčiau vaiko netekus, kas tada? Norėčiau, kad pasimokintų, kad pagaliau nedirbtų. Atsivežiau iš Jonavos su pilvo skausmais, o būčiau išsivežusi... “

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Paauglei per klaidą buvo sulašintas dezinfekcinis skystis

Moteris sako sieksianti, kad Kauno klinikų slaugytoja ar kiti už tai atsakingi medikai, kurie pilvo skausmais besiskundusiai paauglei ketvirtadienio popietę vietoje natrio chlorido suleido žaizdų dezinfekcinio tirpalo, atsakytų už savo veiksmus, o svarbiausia pasimokytų:

„Mano dukra, kai vežė į reanimacinį skyrių buvo be sąmonės.“

Motinai antrina ir šešiolikmetė dukra. Ji sako, kad po supainiotų tirpalų injekcijos ji kelias dienas jautėsi prastai:

„Bandysim, jei jau pradėjom, tai ir pabaigsim. Galvojau, kad viskas, nes taip bloga buvo. Jaučiau silpnumą, galvos skausmą.“

Šeima sako pinigų nereikalausianti:

„Man nereikia kompensacijos, man nereikia nieko, man svarbu, kad mano dukra būtų sveika. Jai gali atsiliepti.“

Klinikų medikai šiandien tikina, kad jokių pasekmių mergina nepajus, mat esą skysčio sulašėjo labai mažai. O į reanimaciją, kur ji praleido parą, paguldyta tik dėl viso pikto.

REKLAMA

„Buvo 24 valandas stebėta ir konstatavus, kad nėra jokių nuokrypių nuo normos, ji buvo perkelta į vaikų ligų skyrių ir neišryškėjo per savaitgalį jokių intoksikacijos požymių“, – sako vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas.

Gydytojai pripažįsta savo kaltę. Tikina, kad čia būta žmogiškos klaidos, mat buteliukai identiški, o etiketės mažai kuo skiriasi. Dėl buteliukus sumaišiusios slaugytojos gydymo įstaigoje sudaryta komisija, kuri žada aiškintis visas incidento aplinkybes. Gydytojai sako, kad sulašinto skysčio esą jau seniai nebėra jauname organizme.

„Buvo sulašinta 5 miligramai. Toksikologų duomenimis, toksinė dozė yra nuo 15 miligramų… Nėra net jokių prielaidų, kad galėtų likti liekamieji reiškiniai, nes visa medžiaga yra pasišalinusi“, – pasakoja R. Kėvalas.

„Ne spiritinio pagrindo yra tirpalas, tai nebuvo, kad sulašintas kažkoks chemikalas. Tai pagrindas vanduo ir medžiaga, kuri dezinfekuoja audinius. Mes šituo tirpalu plaunam vidines kūno ertmes pleurą arba pilvo ertmę“, – teigia Kauno klinikų direktorius medicinai Kęstutis Stašaitis.

Klinikose šiandien apsilankė ir policijos pareigūnai, jie tikslinosi incidento aplinkybes. O štai daugiau kaip dvidešimt metų klinikose dirbusi, vaistus sumaišiusi slaugytoja po siaubingo įvykio susirgo.

„Jos sveikata pakankamai rimta, ji turi nedarbingumo lapelį, beprotiškai pergyvena dėl šio įvykio. Man nerimą daugiau kelia jos būklė ir jos situacija“, – kalbėjo R. Kėvalas.

Klinikų darbuotojos nepuola kaltinti ir pats sveikatos ministras. 

„Tai yra vertinama kaip sisteminė problema, susijusi su preparatų žymėjimu, laikymu, išpilstymu. Tai pulti ir kaltinti dabar slaugytoją, vieną pačią, nebūtų labai atsakinga. Reikia padaryti, kad tokios klaidos apskritai paskui nebegalėtų įvykti“, – sako ministras Aurelijus Veryga.

Bus aiškinamasi ir ar teisingai paauglės mama suprato Vaikų klinikos vadovo žodžius dėl įstatymuose numatytos kompensavimo tvarkos. Motina spaudai yra sakiusi, kad jai klinikų medikas už tylėjimą neva siūlęs kompensaciją kaip kyšį. Klinikų vadovas piktinasi šmeižtu ir reikalauja viešo atsiprašymo.


Rašyti komentarą...
A
Apgailėtina
2019-10-21 21:30:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau taip įpratome dėl visko kelti dramas, kad darosi neramu dėl tautiečių dvasinės būsenos. Ši istorija- kas būtų, jeigu būtų. Norėčiau užduoti klausimą merginos mamai: "Ar ji dirba tobulai savo darbą ir nedaro jokių klaidų?" Ačiū.
Atsakyti
-6

A
2019-10-21 21:34:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk padarome visi klaidų,bet kaltinti vedėja Kėvalą tai didelė klaida,jis yra ne vieną vaiko givybę išgelbėjes.
Atsakyti
-1

E
Elena
2019-10-21 21:59:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
taip iseina , kad medikaine zmones , visi gali pulti , o jie turi tyleti.Pacientai turi teises , o medikai ne
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (41)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų