REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
48
Vilniaus gatvė po remonto (tv3.lt fotomontažas)

Daug kalbų sukėlusi Vilniaus gatvės rekonstrukcija net ir praėjus pusmečiui po darbų baigties vėl kelia audras. Mat grįžtant pavasariui tirpstantis sniegas parodė, kad žiemos orai naujai išklotoms plytelėms buvo per stiprūs.

48

Daug kalbų sukėlusi Vilniaus gatvės rekonstrukcija net ir praėjus pusmečiui po darbų baigties vėl kelia audras. Mat grįžtant pavasariui tirpstantis sniegas parodė, kad žiemos orai naujai išklotoms plytelėms buvo per stiprūs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1,15 mln. eurų kainavusi Vilniaus gatvės rekonstrukcija buvo baigta praeitų metų liepos mėnesį. Tą kartą daugiausia kritikos sulaukta dėl itin užsitęsusių darbų. Mat darbai buvo pradėti dar 2016‒ųjų spalio mėnesį.

REKLAMA

Panašu, kad liepą baigti darbai turės būti atnaujinti.

Apie prastą Vilniaus gatvės būklę socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė SEB banko vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda. Pasidalinęs atlipusių plytelių nuotrauka jis šmaikštavo, kad mato nemažai privalumų.

„Pirma, žemė maitintoja galės laisvai kvėpuoti pro plyšius. Žiūrėk, vasarop ir koks žalias daigelis atras savo kelią į saulę. Antra, papildoma atrakcija vaikučiams (varom po pamokų pasisupti ant vilnioškės plytelių!). Tiesa, sako, šiuo požiūriu Vilniaus gatvei atsiranda rimtas konkurentas ‒ Lukiškių aikštė. Trūkumų beveik jokių. Jeigu kažkas nusiplėš bato snapą, aplink apstu batų parduotuvių visokiausiems skoniams.

REKLAMA
REKLAMA

Linkėjimai statybininkams‒technologams, smagiai besivartantiems viešųjų pirkimų vandenyse. Jie visada vienu žingsniu priekyje!“ ‒ rašė ekonomistas.

 

Vilniaus savivaldybė: darbams taikomas 5 metų garantinis laikotarpis

Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotojas Arūnas Visockas naujienų portalui tv3.lt komentuoja, kad vos tik orai leis, specialistai apžiūrės Vilniaus gatvės grindinį ir užfiksuos po žiemos atsiradusius defektus. Panašu, kad laukia papildomi darbai, tik šį kartą ne iš miesto kišenės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vilniaus gatvėje atliktiems darbams yra taikomas 5 metų garantinis terminas. Gatvės rekonstrukciją atlikusiai bendrovei „Hidrostatyba“ nedelsiant bus pateikti defektiniai aktai su trūkumais, kuriuos bendrovė privalės pašalinti iki numatyto termino savo lėšomis“, ‒ komentuoja A. Visockas. Tikimasi, kad gatvę pavyks apžiūrėti balandžio pradžioje.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Vilniaus gatvėje buvo pakloti nauji, kur kas platesni, pilko granito plytelių, šaligatviai. Apie 20 tūkst. senų nusidėvėjusių šaligatvio plytelių pakeistos naujomis granito plytelėmis bei įrengti nauji granito borteliai. Taip pat buvo įrengti du pakeliami užtvarai, atnaujintas apšvietimas, sutvarkytos požeminės komunikacijos.

REKLAMA

G. Nausėda: po penkių metų tvarkysim savo sąskaita

Naujienų portalui tv3.lt ekonomistas Gitanas Nausėda komentavo, kad galima pastebėti, jog mažiausią kainą viešuosiuose pirkimuose pasiūlęs rangovas, nebūtinai viską padarys aukščiausia kokybe. Be to, Vilniaus gatvės grindinio „brokams“ atsiliepti galėjo ir spaudimas gatvę tvarkyti pabaigti numatytu laiku.

„Man jau įgriso tie argumentai dėl oro, temperatūros. Viskas paaiškinama netikusia Lietuvos gamta, kuri čia išvarto plyteles, suskaldo jas lygioje vietoje. Tokių pavyzdžių yra daugiau. Berods Rita Miliūtė prieš kurį laiką skelbė, kad Lukiškių aikštėje jau suskilo plytelės, kur nei arkliai jodinėjo, nei tankai važinėjo, nes, matyt, netinkamos mūsų klimatinėmis sąlygomis. Bet visa tai reikia įvertinti prieš kažką darant. O šiuo atveju klojimo kokybė yra nepatenkinama, skubota ir pats faktas, kad galioja penkerių metų garantinis laikotarpis, per kurį rangovas turi pataisyti savo sąskaita neįtikina. Tai reiškia, kad vėl gatvė bus murzina, vėl bus ruožų kuriuos reikės remontuoti, vėl ji nebus tokia, kokios mes visi tikėjomės. Tai turėtų stipriai nervinti miestiečius“, ‒ komentavo vilnietis ekonomistas G. Nausėda.

REKLAMA

Jis pabrėžia, kad juk kalbame ne apie Vilniaus pakraštyje esančią gatvę, o vieną pagrindinių, kuri turėtų būti reprezentaciniu Vilniaus veidu. „Šiuo metu tas veidas, švelniai tariant, gerokai murzinas“, ‒ sako jis.

Kyla ir klausimų, kaip rangovai sutvarkys iškilusias problemas. Ar nenutiks taip, kad teks po kiekvienos žiemos gatvę perdarinėti?

„Gali taip atsitikti ir paskui betvarkant, beperdarinėjant atmestinai, sulauksim to penkerių metų laikotarpio pabaigos, kai reikės savo sąskaita tvarkyti netinkamą vaizdą“, ‒ teigia G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo nuomone, vykdant viešuosius pirkimus turėtų būti rastas protingumo balansas, nes yra ne vienas pavyzdys, kuomet mažiausios kainos faktorius baigėsi nekokybiškais darbais.

„Visgi visi suprantam, kad papildomi parametrai viešuosiuose pirkimuose korupcijai gali dar labiau leisti atsirasti. Tai mažiausios kainos principas dėl savo skaidrumo buvo šioks toks priešnuodis korupcijai, bet visgi jis korupcijos visiškai neišnaikino ir, ką garantuotai davė, tai prastą kokybę daugeliu atvejų. Matyt, kad verta pastudijuoti užsienio šalių patirtį ir pažiūrėti, kodėl plytelės Londone sudėtos gali laikyti keletą metų, joms visiškai nieko neatsitinka, o mūsų klimatinės sąlygos jau tokios blogos, kad niekas neatlaiko pas mus“, ‒ svarsto ekonomistas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų