Vokietijos ministrų kabinetas, vadovaujamas kanclerės Angelos Merkel, suderino „degalų policijos“ - žinybos, kontroliuosiančios degalų kainas – įkūrimą, rašo „Focus“. Degalinių savininkai turės atsiskaityti už kiekvieną degalų kainos padidinimą ir sumažinimą bei paaiškinti kainų keitimo priežastį. Be to, jie privalės pranešti, iš ko ir už kokią kainą pirko degalų.
Šios informacijos pagrindu valdžia tikisi išsiaiškinti, kas manipuliuoja degalų kainomis, paaiškino ekonomikos ministras Philippas Roesleris. Toks sprendimas priimtas dėl rekordiškai augančių degalų kainų.
Balandžio pradžioje Vokietijos antimonopolininkai pradėjo penkių stambiausių kompanijų – šalies degalinių savininkų veiklos tyrimą. Firmos „BP/Aral“, „Esso“, „Jet“, „Shell“ ir „Total“ yra įtariamos susitarusios dėl degalų kainų.
Naftos kompanijos, o kartu su jomis ir nepriklausomi degalinių operatoriai pasisako prieš „degalų policiją“. Jie čia mato bereikalingą biurokratizmą ir ragina nelaikyti jų vieninteliais susidariusios padėties kaltininkais.
Automobilistų klubas „Auto Club Europa“ mano, kad naujos žinybos įkūrimas situacijos nepagerins, rašo „Hamburger Abendblatt“. Jo narių nuomone, degalų kainų klausimą politikai naudoja savo interesais. Valdančioji koalicija tikisi nugalėti artėjančiuose rinkimuose Šiaurės Reine- Vestfalijoje ir Šlezvig-Golšteine, todėl tokiu būdu stengiasi patraukti į savo pusę rinkėjus.