Trečius metus organizuojamos jaunimo verslumo skatinimo iniciatyvos „Projektų rengimo akademija“ studentai įrodė, kad pažangios ir alternatyvios verslo idėjos gali būti sėkmingai įgyvendinamos Lietuvos kaimo vietovėse.
Parengę investicinius projektus savo pačių sugalvotoms modernioms verslo idėjoms studentai patvirtino, kad tinkama verslo idėja kaime gali atnešti apčiuopiamą finansinę naudą, praneša organizatoriai.
Ne tik svajojo, bet ir skaičiavo
„Šiais metais tiek studentams, tiek verslininkams norėjome parodyti, kad neverta pasiduoti pesimistinėms nuotaikoms, nes verslo galimybių yra net ir iš pirmo žvilgsnio nepatraukliai atrodančiame kaime. Džiugu, kad originalios studentų idėjos buvo tiksliai apgalvotos, pagrįstos ir apskaičiuotos. Kai kurie iš studentų netgi ėmė realiai svarstyti apie savo idėjų įgyvendinimą,“ – teigė „Projektų rengimo akademijos“ iniciatorius, strateginės plėtros ir projektų vadybos kompanijos „Advanced Advice“ direktorius Ilja Malkin.
Akademijos metu studentai parengė penkis investicinius projektus pažangioms verslo idėjoms, įgyvendinamoms kaime. Buvo skaičiuota, ar atsipirktų steigti privačius senelių namus, kaimo turizmo sodybą, orientuotą išskirtinai į komandos formavimo ir patyrimų veiklas, gyvo alaus bravorą, auginti energetinius gluosnius, iš kurių gaminamas biokuras, ir statyti vėjo jėgaines. Studentų atliktos aplinkos analizės bei finansiniai skaičiavimai įrodė, kad visos idėjos finansiškai atsipirktų, tačiau tam reikalinga Struktūrinių fondų parama bei patobulinta teisinė bazė.
Reikia palankios teisinės bazės
„Džiugu, kad perspektyvūs studentai įrodė, jog modernų verslą galima plėtoti ir Lietuvos kaime. Žinoma, norint kai kurias iš idėjų realiai įgyvendinti, dar tektų palūkėti, nes mūsų verslo aplinka ir teisinė bazė tam dar nėra visiškai palanki,“ – teigia investicinių projektų vertinimo komisijos narys, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas. Kompetentingos vertinimo komisijos sprendimu geriausiu investiciniu projektu bei jo pristatymu vienbalsiai buvo pripažintas projektas apie energetinių gluosnių auginimą ir panaudojimą.
Šiais metais norą dalyvauti „Projektų rengimo akademijoje“ išreiškė daugiau nei pusantro šimto studentų iš įvairių Lietuvos universitetų. Iš jų konkurso būdu profesionalūs personalo atrankos specialistai atrinko 15 magistrantūros ir 3–4 kurso bakalauro studentų, kurie beveik mėnesį laiko dalyvavo intensyviuose verslo praktikų vedamuose mokymuose.
„Projektų rengimo akademijos“ globėjai: LR Žemės ūkio ministerija, Lietuvos verslo darbdavių konfederacija. Partneriai: Ūkio bankas, Impuls, ISM ekonomikos ir vadybos universitetas, Coffee Inn, Paparazzi, Vilniaus Universitetas, Vilniaus kolegija, Social Games, Paupio kaimo turizmo sodyba, Mezon, Prime Partner, Person Premier, Audrius Dzikevičius, Senamiesčio spaustuvė, Verslo vystymo sprendimai. Informaciniai partneriai: 15 min, Laisvoji banga, Studentų era, studabir.lt, verslas.banga.lt, reko.lt.