• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulio valstybių konkurencingumo tyrime (IMD World Competitivenss Yearbook 2011) Lietuva užėmė 45 vietą – tai dviem laipteliais žemiau nei pernai.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet  Lietuva kaip ir pernai aukščiausias pozicijas užėmė pagal dirbančių moterų skaičių (1 vieta), komunikacijų technologijų panaudojimą (2 vieta). Esame 5-je vietoje pagal mobiliųjų telefonų vartotojų skaičių, interneto prieigą, aukštas pozicijas užimame pagal galimybes pradėti verslą, užsienio investicijų pritraukimą.

REKLAMA

Tyrime buvo vertinama šalies ekonominė būklė, valdžios ir verslo veiklos efektyvumas,  infrastruktūra. Pagal šalies ekonomikos būklės vertinimą pakilome net 4 punktais iš 57 vietos į 53: išaugo tiesioginės investicijos šalies viduje, padidėjo BVP skaičiuojant vienam gyventojui, išaugo eksportas.

Tyrimo metu taip pat buvo lyginamas viešojo ir privataus sektorių veiklos efektyvumas. Gauti duomenys parodė, kad labiau pažengusiose šalyse, tokiose kaip Japonija, Belgija, Airija, JAV, Vokietija  atotrūkis tarp valdžios ir verslo efektyvumo itin ryškus pastarojo naudai.  Tuo tarpu tokiose šalyse kaip Estija, Čekija, Lenkija, Slovėnija, Suomija  valdžios darbo efektyvumas lenkia verslą.

REKLAMA
REKLAMA

Vertinant Lietuvos  viešojo sektoriaus (47 vieta) ir verslo (45 vieta) efektyvumą  galima teigti, kad atotrūkis yra minimalus. „Tai rodo, kad tiek verslas, tiek viešasis sektorius yra gana panašiame brandos ir tolimesnio vystymosi etape, todėl partnerystė yra labai svarbi siekiant ekonomikos augimo, gerinant  veiklos efektyvumą, kuriant darbo vietas, skatinant eksportą, pritraukiant investicijas“, - teigė VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva“ generalinis direktorius Paulius Lukauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įstaigos vadovas teigimu, Vyriausybės pradėtos reformos dėl verslo aplinkos gerinimo pasiteisina, o užsibrėžti tikslai įpareigoja visus kartu  pasitempti ir bendradarbiauti. Pasak jo, tokio pobūdžio tyrimai yra vertingi norint pamatuoti mūsų valdžios veiksmų efektyvumą ir verslo aplinką – kur esame, ko turime siekti, kaip silpnybes paversti stiprybėmis ir gerinti konkurencingumo rodiklius.

REKLAMA

Šių metų Šveicarijoje veikiančio Tarptautinio vadybos instituto (IMD) sudaromame konkurencingumo reitinge Lietuva užima 45 vietą tarp 59 tyrime dalyvavusių valstybių ir lenkia Vengriją, Slovakiją,  Rumuniją, Slovėniją, Bulgariją, Kroatiją. Praėjusiais metais Lietuva užėmė 43 vietą tarp 58 pasaulio šalių.

„Galima teigti, kad Lietuva išlaikė gana stabilų konkurencingumo rodiklį, nežymus kritimas atspindi objektyvią padėtį – 2010 m. dar augęs nedarbas, emigracija, sumažėjęs šalies kredito reitingas, pablogėjusios bankų kreditavimo sąlygos verslui“, - sakė P.  Lukauskas.

IMD konkurencingumo tyrimas paremtas   329 kriterijų vertinimu, iš kurių 2/3 yra statistinė informacija ir 1/3 – įmonių vadovų nuomonės įvertinimas. Lietuva  dalyvauja IMD konkurencingumo tyrime nuo 2007 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų