REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus vasarai, gyventojai atostogų metu vis dažniau keliauja į pajūrį, prie ežerų ar tiesiog į svečius. Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovas primena, kad vairuotojai turėtų nepamiršti ir įvertinti tai, kad dalyje Lietuvos vietovių yra vykdomi kelių remonto darbai, todėl kai kuriais atvejais kelionė gali užtrukti ilgiau nei įprastai arba tektų pasirinkti kitą maršrutą.

Prasidėjus vasarai, gyventojai atostogų metu vis dažniau keliauja į pajūrį, prie ežerų ar tiesiog į svečius. Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovas primena, kad vairuotojai turėtų nepamiršti ir įvertinti tai, kad dalyje Lietuvos vietovių yra vykdomi kelių remonto darbai, todėl kai kuriais atvejais kelionė gali užtrukti ilgiau nei įprastai arba tektų pasirinkti kitą maršrutą.

REKLAMA

LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus komunikacijos vadybininkas Saulius Jansonas kiekvienam vairuotojui primena, kur šiuo metu yra vykdomi vieni svarbesnių kelių remonto darbai.

„Šiais metais planuojama magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruože nuo 99,03 iki 100,47 km pradėti vidurinio tilto per Nerį, vadinamo A. Meškinio tiltu, esančio šalia baigiamo statyti naujo tilto ir viaduko per Jonavos gatvę, rekonstravimą.

REKLAMA
REKLAMA

Tvarkomas transporto mazgas ties Vieviu (magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda (39,110 km) skirtingų lygių sankryža (Paparčių viadukas) ir vykdomi aplinkinių kelių rekonstravimo darbai. Buvusio Paparčių viaduko būklė – buvo prasčiausia valstybinės reikšmės kelių tinkle.

REKLAMA

Pagrindiniame šalies kelyje Vilnius–Kaunas–Klaipėda abiem kryptimis numatoma ir daugiau smulkesnių darbų, kurie, tikėtina, gali turėti įtakos judėjimui. Pavyzdžiui, planuojama pradėti remontuoti tiltą per Ančią netoli Kirklių (207,59–207,67 km)“, – kalbėjo pašnekovas.

Pastebima, kad jau šiemet planuojama pradėti ir „Via Baltica“ projekto magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai dalies ruožo nuo 72,5 iki 79 km rangos darbus.

Galimi eismo reguliavimo pokyčiai

Nors kai kuriuose kelio ruožuose vyksta remonto darbai, S. Jansonas ramina gyventojus, kad didelės įtakos kelionės trukmei tai neturės.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo ir artimiausiu metu A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda kelyje eismas vyks nenutrūkstamai. Kaip jau minėjome,  kai kuriuose ruožuose galimi eismo reguliavimo pokyčiai, kurie didelės įtakos kelionės trukmei neturėtų daryti.

Papildomai valstybinės reikšmės keliuose bus įrengiama saugaus eismo infrastruktūra (žiedinės sankryžos, modernios pėsčiųjų perėjos, pėsčiųjų ir dviračių takai ir pan.), atnaujinamas ženklinimas, įgyvendinamai kiti kelių priežiūros ir plėtros projektai“, – teigė jis.

LAKD atstovas primena, kad tam tikrų aukščiau išvardintų projektų vykdomų darbų metu eismas bus organizuojamas pagal iš anksto su policija pagal normatyvinius reikalavimus suderintas eismo organizavimo schemas. Vairuotojus prašome būti atidžius, stebėti ir vadovautis kelio ženklais, horizontaliu kelio ženklinimu, važiuoti saugiu greičiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienas vairuotojas apie valstybinės reikšmės keliuose vykdomus darbus bei eismo sąlygas bendrai naujausią informaciją galite rasti interneto svetainėje www.eismoinfo.lt.

Policija planuoja daug priemonių

Artėjant Joninėms ir magiškai Rasų nakčiai, Lietuvos kelių policijos tarnyba neabejoja, kad norinčiųjų pramogauti kelias dienas bus, ir įspėja susiruošusiuosius keliauti linksmintis, vairuotojus: ilgąjį savaitgalį visoje šalyje visą parą vyks sustiprinta vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolė, rašoma policijos pranešime.

Jau nuo šios savaitės vidurio Lietuvos kelių policija daug atidžiau stebės eismo dalyvius ir sieks išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

REKLAMA

Parinktų prevencinių priemonių, kurias birželio 23–26 dienomis vykdys policijos pareigūnai,tikslas – užtikrinti, kad eisme nedalyvautų nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų apsvaigę asmenys, užkardyti pavojingą ar net chuliganišką vairavimą švenčių dienomis, kai padidėja eismas visoje šalyje.

Iki soties pasimėgaukite Rasų šventės apeigomis, burtais atsakingai ir saugiai keliaudami,  nevartodami alkoholio. Tai viena iš svarbiausių policijos pareigūnų rekomendacijų visiems eismo dalyviams.

Keliaudami automobiliu, nepamirškite užsisegti saugos diržų, o kelyje venkite bet kokių su vairavimu nesusijusių veiksmų: nevalgykite, neskambinkite mobiliojo ryšio priemone nesinaudodami laisvų rankų įranga ir kt. Turite sutelkti dėmesį į kelią. Pasirūpinkite ir kartu keliaujančiais vaikais. Nepalikite jų be priežiūros ir nepamirškite vaiko ūgiui ir svoriui pritaikytos kėdutės ar pasostės. Vyresni vaikai taip pat turi užsisegti saugos diržus.

REKLAMA

Lietuvos kelių policija turi patarimų ir pėstiesiems. Joninių naktį Jums labai pravartu turėti atšvaitą, o prieš žengdami į važiuojamąją kelio dalį, būtinai įsitikinkite, kad tai daryti saugu. Eidami per pėsčiųjų perėją, nesiblaškykite, nedelskite ir jokiu būdu nesinaudokite mobiliojo ryšio priemonėmis. Dviračių ir paspirtukų vairuotojams, judantiems važiuojamąja kelio dalimi, reikia dėvėti ryškiaspalvę liemenę, jaunesniems nei 18 būtina dėvėti saugos šalmą, vyresniems jis rekomenduojamas. Nevažiuokite pėsčiųjų perėjomis! Jas kirskite nulipę nuo savo transporto priemonės.

Skubėdami ieškoti paparčio žiedo ar palydėti saulės, būkite dėmesingi ir važiuokite tik saugiu greičiu neviršydami leistino važiavimo greičio.

2021 metais, Eismo įvykių informacinės sistemos duomenimis, birželio 23–24 dienomis šalies keliuose įvyko 20 eismo įvykių, per kuriuos buvo sužeisti 22 žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų