• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anksčiau prieš naujus mokslo metus į turgų plūdę pirkėjai, dabar renkasi elektronines ar kitas parduotuves, sako prekeiviai. Anot jų, dabar turgus žmonėms tapo nepatrauklus  ypač jaunimui.

Anksčiau prieš naujus mokslo metus į turgų plūdę pirkėjai, dabar renkasi elektronines ar kitas parduotuves, sako prekeiviai. Anot jų, dabar turgus žmonėms tapo nepatrauklus  ypač jaunimui.

REKLAMA

Paprastą savaitės dieną įvairiomis kuprinėmis, rankinėmis, piniginėmis ir kita galanterija  Biržų turguje prekiaujantis vyras pasakojo, kad sezoniškumas turguje nesijaučia.

„Artėja rugsėjis, tačiau susidomėjusių kuprinėmis labai mažai. Jaunimui turgus nepatinka, jie čia nebeateina. Jaunimas jau apsipirkinėja kitur“, – sakė vyras.

Tačiau jis pripažino, kad užsidirbti kažkiek pavyksta. Juk ne vienas turguje stoviu ir jeigu nepavyktų užsidirbti čia nė vienas neprekiautume. Kažkaip išgyvename“, – tikino jis.

Vyras atkreipė dėmesį, kad seniau turgus buvo traukos objektas, tarsi bažnyčia.

„Žmonės ateidavo pabendrauti, pasižvalgyti, sužinoti įvairių naujienų“, – pastebėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas apie kainas jis vardijo, kad kuprinę pas jį galima įsigyti už 10–25 eurus, rankinių kainos siekia iki 30 eurų.

„30 eurų ir daugiau jau yra riba, kurios pirkėjai nelabai nori peržengti, t. y. brangiau jie nenori mokėti. Turguje dažniausiai apsiperka tie žmonės, kurie taupo“, – sakė vyras.

REKLAMA

Vietoje turgaus renkasi internetines parduotuves

Drabužiais prekiaujanti Brigita iš Panevėžio pasakojo, kad turguje prekiauja jau 30 metų. Ji pasakojo, kad per savaitę aplanko kelis turgus Biržuose, Pakruojyje, Joniškyje ir kitur.

„Nė vieno miesto negaliu išskirti. Visur situacija panaši, kiekvienais metais pirkėjų mažėja. O prekių reikia atsivežti vis daugiau, žmonės tampa vis išrankesni. Visokių minčių kyla, vis galvoju, kad reikia keisti prekių asortimentą, gal imti prekiauti rankdarbiais. Tačiau kol kas tiesiog laukiame, kas bus ateityje“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Brigitos, šiandien žmonės apsiperka internetinėse parduotuvėse ir butikuose, kurių jau yra ir Biržuose.

„Anksčiau žmonės baiminosi užeiti į parduotuves, o dabar ten užsuka vis dažniau. Šiuo metu visur didžiulė pasiūla, žmonės gali pirkti iš bet kur ir jiems tuos drabužius atsiųs, pristatys į namus. Tiesiog pasikeitė jau laikai.

Anksčiau atvažiuodavome su maža mašinyte ir užtekdavo mūsų atvežtų drabužių, dabar jau atvykstame su autobusiuku. Tačiau iš pirkėjų vis tiek sulaukiame pastabų, kad pas mus per maža pasiūla. Nors drabužių galime pasiūlyti visai šeimai – vyrams, moterims ir vaikams“, – vardijo moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirkėjai išlepo

Anot prekeivės Brigitos, žmonės šiuo metu yra išlepę.

„Savo klientus jau atpažįstame, labai retai ateina naujų žmonių. Dabar artėjant naujiems mokslo metams laukiau vaikų. Tačiau šiandien kol kas nė vienas vaikas dar neatėjo.

O ir kainas kiekvienam stengiamės pasiūlyti prieinamas. Pavyzdžiui, jeigu atėjęs žmogus sakytų, kad turi tik 50 eurų, tai už tiek ir aprengtume. Kainų atžvilgiu esame lankstūs. Tačiau pastebiu, kad žmonėms vis mažiau tampa svarbi kaina. Dabar žmonės pinigų turi“, – sakė Brigita.

REKLAMA

Moteris tikino, kad dirba turguje, nes nori dirbti sau.

„Gerai paskaičiavus, gal ir per mažai uždirbame, tačiau turime visas priemones, daug prekių, todėl nesinori mesti šios veiklos. Kažkaip pavyksta išgyventi. O dirbame iš inercijos, nesinori kažkur kitur eiti“, – pasakojo Brigita.

Ji juokavo, kad turgaus prekeiviai jau seniai sako, kad turgus mirs, tačiau jis vis nemiršta.

„Prekiaujame, kaip prekiavę, nežinia, gal laikai ir vėl keisis, žmonės sugrįš į turgų“, – svarstė Brigita.

REKLAMA

Artėjantis rugsėjis – nedžiugina

Dar viena drabužių prekeivė tikino, kad būna įvairių savaičių.

„Kartais pirkėjų mažiau, kartais daugiau. Dažniausiai ateina tie patys žmonės, tačiau kiek jie gali pirkti drabužių, nusipirko ir gana. Pirkėjai stengiasi neišlaidauti, perka tik tai ko reikia.

O naujus pirkėjus privilioti į turgų labai sunku. Dabar žmonės nori vaikščioti po parduotuves“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris tikino, kad daugelis tikėjosi didesnio pirkėjų antplūdžio rugpjūtį.

„Tačiau situacija priešinga dabar pirkėjų dar mažiau nei vasaros pradžioje. Pernai panašiu laikotarpiu, tikrai sulaukiau daugiau pirkėjų.

Galbūt žmonės dar atostogauja ir apsipirkti į turgų ateis prieš pat rugsėjį, kiti apsiperka rudens pradžioje“, – tvirtino ji.

tv3.lt

Įvedant eurą turgaus prekeiviai buvo vieni iš pirmųjų,kurie kainas iškart pakėlė 3 kartus. Deja prekių kokybė 3 kartus nepagerėjo. Tie patys treningai,kur po savaitės klynas prayra,tie patys kedai kur padą pameti. Kol buvo litai: turgus buvo kainos ir kokybės santykis,buvo pigu ir tu žinojai,kiek moki - tokią kokybę ir gauni. Bet kai už prastą kokybę pradėjo norėti pinigų kaip už gerą. Tai kam man turgus jei parduotuvėje geresnės kokybės prekės kainuoja tiek pat kaip turguje? Turginiai patys nusipjovė šaką ant kurios sėdėjo.
jei parduotuvėj pigiau viskas,Vilniuj visi vaisiai ir visos daržovės turguj brangesnės turbūt dvigubai.Jau užkniso,kai už pundelį laškų ir krapų 10 eurų tenka padėt.Dėjau aš ant tokio turgaus ir tų pačių lenkių bobų pardavėjų
Dauguma prekių kaip ir kitur, tik kainos didesnės. Ko eiti į tą turgų?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų