• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Giedrė Sankauskaitė

Renkantis specialybę ar ateities karjeros kryptį svarbiausia, kad darbas teiktų malonumą, tuomet tai bus suderinama ir su konkurencingu atlyginimu, ketvirtadienį ,,Swedbank” organizuotoje diskusijoje pastebėjo visuomenėje žinomi pranešėjai. Šiam tikslui pasiekti, pasak pranešėjų, svarbiausia nuolat kalbėtis su savimi ir klausti savęs: „ką aš sugebu geriausiai“.

Personalo atrankų konsultantė Marija Miselytė diskusijoje teigė, kad dažnu atveju jaunas žmogus renkasi ne tą sritį, kurią norėtų dirbti, o „prioritetą teikia uždarbio dydžiui“.

„Kiekvienoje srityje yra daug uždirbančių žmonių“, – pastebi atrankų konsultantė.

Didelė mokytojo reikšmė

Kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson diskusijoje pasakojo, kad jos profesinį pasirinkimą lėmė pradinių klasės mokytojos pagyrimas už gražius rašinėlius.

„Šita pastaba turėjo lemiamą įtaką, – prisiminimais dalijosi žurnalistė. – Mokytojo reikšmė moksleivių gyvenime yra begalinė“.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris atkreipė dėmesį, kad kartais pats vaikas ar jaunuolis gali nepastebėti savo stiprybių, būtent todėl mokytojams reikia juos paskatinti, pagirti.

REKLAMA

„Mintis, kad gerai rašau, leido man toliau vystyti savyje tą humanitarinę pusę, – kalbėjo B. Nicholson. – Svarbu žinoti, kur yra tavo stiprioji pusė“.

Darau tai, kur esu geriausias

Vis dėlto, ką daryti jaunam žmogui, kuriam niekas nepasako, kokios yra jo stipriosios pusės? Karjeros konsultanto Ryčio Jurkėno teigimu, tokiu atveju reikia vadovautis savo pomėgiais, arba kaip specialistas įvardijo – aistromis.

„Darau tai, kur esu geriausias“, – patarimais dalijos R. Jurkėnas. – Tai ir yra sėkmės laidas“.

Pasak jo, svarbu suprasti, kas sekasi geriausiai, kas labiausiai patinka, tiesiog „eiti ir ieškotis savo gebėjimų“. Karjeros specialistas atkreipė dėmesį į kitą dažną problemą – neturėjimą savivertės.

REKLAMA
REKLAMA

„Koks 70 proc. žmonių turi mažą savivertę“, – teigė R. Jurkėnas.

Pasak jo, tai yra ilgalaikė problema, kadangi „savivertei pakelti reikia laiko“. Karjeros konsultanto teigimu, svarbu mokytojų, artimųjų palaikymas, kad jaunuolis vėl pradėtų tikėti savo jėgomis.

Nežino, kuriose rogėse sėdi

Statybų bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis pasakojo dažnai sutinkantis jaunų žmonių, kurie „nežino, kuriose rogėse sėdi“.

„Ateina į darbą neturėdami reikiamų savybių“, – kalbėjo A. Avulis. Todėl, verslininko teigimu, svarbu, kad mokytojai įvertintų asmenines moksleivių savybes.

„Svarbu ir kad vertinimas būtų subjektyvus, tėvams dažnai sunku tai padaryti“, – pastebi statybų bendrovės vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomika.lt primena, kad šiais metais tradiciškai abiturientų tarpe populiariausios buvo socialinių mokslų specialybės. Čia norėjo studijuoti 11 tūkst. 818 jaunuolių iš 43 tūkst. 921 stojančiųjų į universitetus ir kolegijas.

Po jų sekė biomedicinos mokslai (4 tūkst. 561), technologijos mokslai (3 tūkst. 305), humanitariniai mokslai (2 tūkst. 502), fiziniai mokslai (1 tūkst. 654) ir menai (1 tūkst. 254).

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų