Pagalbos privačiam sūrių saugojimui priemonė buvo įvesta rugsėjo 5 d. Per dvi savaites visoje Europos Sąjungoje bendrai buvo padėta 100 464 tonos sūrių privačiam saugojimui. Italija padėjo net 83 proc. bendro ES sūrių kiekio, todėl EK ir nusprendė sustabdyti šią priemonę. Atkreiptinas dėmesys, kad nugriebto pieno miltelių ir sviesto privataus sandėliavimo priemonės bus ir toliau taikomos.
2013 m. į Rusiją eksportuota daugiau nei 250 000 tonų sūrio (įskaitant tam tikrų šviežių sūrių, kurie netinkami saugoti ir jiems negali būti taikoma privataus saugojimo pagalba, rūšis) – tai maždaug trečdalis viso ES sūrių eksporto. Be to, Rusija yra išskirtinė Suomijos ir Baltijos šalių sūrių prekybos partnerė (eksporto apimtys į Rusiją sudaro apie 90 proc. ir daugiau viso šių šalių sūrių eksporto).
Lietuvoje privačiam saugojimui yra pateikta 170 t sūrio.
Tikėtina, kad Europos Komisija, patobulinusi privataus sūrių sandėliavimo pagalbos skyrimo tvarką, atnaujins šios priemonės taikymą, kadangi iki sustabdymo termino nebuvo pasiektas Europos Sąjungai numatytas 155 000 tonų sūrio privačiam saugojimui limitas.