REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gavus kvietimą į vestuves, aplanko ne tik džiaugsmas, bet ir rūpesčiai dėl dovanos jauniesiems, gėlių ar šventinių drabužių. Vestuvių svečiai skaičiuoja, kad jiems vestuvės atsieina mažiausiai 300 eurų. O finansų specialistai ir vestuvių planuotojai pažymi, kad šios sumos ne visiems užtenka, be to, kasmet ji vis auga.

Gavus kvietimą į vestuves, aplanko ne tik džiaugsmas, bet ir rūpesčiai dėl dovanos jauniesiems, gėlių ar šventinių drabužių. Vestuvių svečiai skaičiuoja, kad jiems vestuvės atsieina mažiausiai 300 eurų. O finansų specialistai ir vestuvių planuotojai pažymi, kad šios sumos ne visiems užtenka, be to, kasmet ji vis auga.

REKLAMA

Portalo tv3.lt skaitytoja Akvilė (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai yra žinomi) pasakojo, kad dalyvavimas vestuvėse atsieina kelis šimtus eurų. 

„Liepą dalyvavau draugės vestuvėse. Iš pradžių gavusi kvietimą labai apsidžiaugiau. Tačiau vėliau šį džiaugsmą ėmė temdyti vestuvių išlaidos. 

Pirmiausia ėmiau svarstyti, kokią sumą dėti į vokelį. Klausinėjau draugų ir pažįstamų. Daugelis jų rekomendavo dėti 100 eurų. Anot jų, 50 eurų suma per maža, o 70 ar 80 eurų vokelyje negražiai atrodys. Tad nusprendžiau taip ir padaryti, į vokelį dėti 100 eurų, užtat kitoms išlaidoms pataupyti“, – pasakojo Akvilė. 

REKLAMA
REKLAMA

Vėliau mergina ėmė domėtis gėlių kainomis. 

„Nenorėjau paduoti vien tik vokelio, tad nusprendžiau nupirkti gėlių. Tačiau nedidelė puokštė  kainuoja apie 50 eurų. O didesnė ar retesnių gėlių – jau siekia beveik 100 eurų. Vis dėlto gėlėms, kurios po kelių dienų ar savaičių nuvys nusprendžiau neišlaidauti. Išrinkau gėlių puokštę, kuri kainavo beveik 50 eurų. 

REKLAMA

Bet tai dar ne viskas. Vestuvėms pirkau suknelę, švarkelį, batelius, dariausi makiažą. Čia ir vėl mane nustebino kainos. Ieškojau paprastos suknelės, kurią galėčiau ir vėliau nešioti. Šiuo metu drabužių parduotuvėse vyksta išpardavimai. Tad šiek tiek pavyko sutaupyti – išsirinkau suknelę už 50 eurų. Tačiau įprastai jos kainuoja 100 eurų ir dar daugiau. O už švarką teko pakloti 80 eurų, pigesnio varianto nepavyko rasti. Užtat naujų batelių nusprendžiau nebeieškoti ir autis senus“, – vardijo Akvilė. 

Mergina tikino, kad jos drabužių derinys buvo biudžetinis. 

„Vaikščiojau po parduotuves ir mačiau suknelių, kurios kainavo net po kelis šimtus eurų. Tad, galvoju, mano pasirinkimas buvo gana taupus. Vis tik suknelei nesinorėjo daug išleisti. 

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau vien tik drabužių šventei juk neužtenka. Dar reikalingas makiažas, šukuosena. Plaukus nusprendžiau susitvarkyti pati, o makiažą užsisakiau pas specialistę, jos paslaugos atsiėjo 40 eurų. Tiesa, vestuvės vyko Klaipėdoje, ten užsisakiau ir makiažą. Vilniuje jo kainos didesnės“, – atkreipė dėmesį Akvilė. 

Tačiau mergina tikino, kad vokelio, gėlių, drabužių ir makiažo neužtenka. 

„Likus savaitei iki vestuvių dalyvavau mergvakaryje. Jo metu užsakėme šokių pamoką, organizavome pikniką gamtoje, pirkome maistą, dekoracijas. Viskas atsiėjo apie 50 eurų. Tačiau vėl rinkomės gana biudžetinį variantą, neišlaidauti pageidavo ir būsimą nuotaka. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet pasikalbėjau su kitomis draugėmis, kurios dalyvavo kituose mergvakariuose. Jos išleido mažiausiai po 100 eurų“, – guodėsi Akvilė. 

Anot jos, visos vestuvių išlaidos jai atsiėjo virš 300 eurų. 

„Iš pradžių buvo gaila, tiek išleisti vienos dienos šventei. Už šią sumą galima jau beveik ir į kelionę išvykti. Tačiau juk draugų vestuvės vyksta ne kasdien, tad ilgai dėl išleistų pinigų neliūdėjau“, – sakė mergina.

Kaip pasiruošti vestuvėms? 

„KM vestuvės“ vestuvių planuotoja Karolina Meginytė sakė, kad kol kas Lietuvoje nėra populiaru daryti dovanų sąrašus. 

„Jaunieji dažniausiai kvietimuose nurodo, kad tikisi dovanos vokelyje. Vis dažniau žmonės nurodo ir banko sąskaitos numerį, kad būtų patogiau ir nereikėtų iš sąskaitos išimti pinigų, o vėliau juos vėl sudėti. Šį klausimą jaunavedžiai dabar sprendžia labai moderniai. 

REKLAMA

Kartais pasitaiko kai jaunieji sudaro dovanų sąrašą. Dažniausiai jame nurodo parduotuves, kuriose galima nupirkti norimas dovanas. Šį sąrašą jaunieji irgi įdeda į kvietimą“, – pasakojo vestuvių planuotoja. 

K. Meginytė tikino, kad žmonės labai dažnai klausia, kiek įdėti pinigų į vokelį. 

„Tačiau tikslios sumos įvardinti neįmanoma. Kai jaunieji kviečia svečius jie tikrai negalvoja apie konkrečią pinigų sumą, kurią nori susirinkti iš vokelių. Todėl ir svečiai eidami į vestuves neturėtų galvoti, kad privalo kažkokią sumą įdėti į vokelį. 

Geriausia racionaliai pažiūrėti, į kokias vestuves jaunieji kviečia, ar jose bus nakvynė, gal net ne viena o dvi nakvynės. Kiek truks vestuvės, ar tai bus nedidelė vakarienė, ar pobūvis. Tai gali šiek tiek pasufleruoti, kiek dėti į vokelį. Tačiau jeigu svečias gali sau leisti padovanoti didesnę dovaną, niekas to neuždraus“, – komentavo vestuvių planuotoja K. Meginytė. 

REKLAMA

Pasak jos, kiekvienas žmogus turėtų įvertinti ir savo finansines galimybes, ne visi gali daug pinigų įdėti į vokelį. 

„Tačiau jaunieji tikrai nesitiki susirinkti pinigų iš svečių. Žmonės kviečiami į vestuves, nes norima svarbią dieną juos matyti šalia. Tikrai nereikėtų atsisakyti dalyvauti vestuvėse vien dėl to, kad negali įdėti į vokelį 100 ar 200 eurų. Niekas nėra nustatęs, kokia ta riba turi būti. Galima į vokelį dėti ir 50 eurų ar tiek, kiek norisi“, – patikino vestuvių planuotoja. 

Užtat, anot jos, svečiai ir kvietimuose primena, kad svečiai nedovanotų gėlių. 

„Gėlių dovanojimas yra sovietmečio palikimas. Užsienyje gėlių niekas neperka. Juk jaunieji neturi kur dėti tų gėlių. Pavyzdžiui, jeigu vestuvėse dalyvauja 100 svečių ir visi atneš bent po vieną rožę, jų jau bus didžiulis kiekis. Kur jas merkti? Juk jaunieji dažniausiai išvažiuoja po vestuvių į kelionę, tad nėra kada tomis gėlėmis džiaugtis. Be to, ne kiekvienas žmogus namuose ir vazų turi tiek, kad visas gėles sumerktų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažnai gėles, kuriomis buvo dekoruotos vestuvės, po šventės išdalijame svečiams, kad jie jomis pasidžiaugtų, nes jaunieji neturi, kur jų dėti. Be to, gėlės yra brangios, tad jeigu labai norisi kažką padovanoti, tegu daugiau į vokelį pinigų įdeda“, – siūlė K. Meginytė. 

Kalbėdama apie svečių aprangą vestuvių planuotoja pastebėjo, kad kartais būna nurodytas aprangos kodas, kaip norima, kad svečiai apsirengtų. 

„Tačiau pagal nerašytą taisyklę per vestuves nereikėtų rengtis baltai, šią spalvą reikėtų palikti nuotakai. Baltos atspalvių yra labai daug. Tad gali būti nesmagi situacija, jeigu viešnia ateis su baltesne suknele nei nuotaka.  

REKLAMA

Taip pat per vestuves nereikėtų rengtis ir juodai. Ši spalva per tamsi. Tačiau kartais jaunieji kaip tik pageidauja, kad svečiai apsirengtų juodai, o nuotaka vienintelė balta“, – pastebėjo vestuvių planuotoja. 

Siūlo galvoti ne tik apie šventes, bet ir šildymo sezoną 

„Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė sakė, kad sunku būtų tiksliai suskaičiuoti vestuvių išlaidas svečiams.

„Vestuvių būna įvairių, o ir žmonių situacijos labai skirtingos, tačiau mūsų atlikta apklausa Facebook grupėje atskleidė, kad dauguma gyventojų pasiruošimui ir dovanai vestuvėms skiria daugiau nei 300 eurų. Dalis mini, kad užtenka ir 200 eurų. 

REKLAMA

Tačiau kaip ir daugelis išlaidų, kylant pajamoms ir gyvenimo kokybei gerėjant, auga ir dovanoms išleidžiamos sumos. Tai normalu, tačiau nereikėtų pasiduoti madoms ar spaudimui atitikti kažkokius kriterijus. Svarbu jaustis patogiai sveikinant, bet nenuskriausti ir savęs dėl įvaizdžio“, – komentavo finansų specialistė. 

Pasak jos, niekas negali nustatyti dovanai skirto biudžeto. 

„Kokią sumą pinigų skirti dovanai turėtų padėti nuspręsti žmogaus pajamos, jo finansinė situacija. Suprantu, kad daliai žmonių gali būti baisu išsiskirti iš svečių, tačiau kartais  vis dėdami didesnes sumas ir tarsi lenktyniaudami, įsisukame į užburtą ratą. 

Patarčiau dovanoti tiek, kiek  šiuo metu, kiek negaila ir nesukels nepatogumų vykdant įsipareigojimus ar ruošiantis artėjančiam šildymo sezonui“, – siūlė J. Cvilikienė.

Jei tu darai vestuves,tai tavo išlaidas vestuvių padengs dalį svečiai.Dabar tokia mada pasidarė.Geriau tokiu vestuvių nedaryti,nes atbaidyti kviestinis.Susirinkti nori pinigų,kad pakeliauti po pasaulį.
Klumpakojams su tokia minimalke nusispjauti...
Tik muzikantams užteks
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų