Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išsiruošus įsigyti reikiamų produktų, dažniausiai keliaujama į tą prekybos centrą, kuriame siūlomos ne tik kokybiškos, bet ir pigesnės prekės. Atliktas slaptas pirkėjų tyrimas parodė, kad kovo mėnesį apsipirkti pigiausiai galima „Lidl“, „Maximos“ ir „Norfos“ prekybos tinkluose, o brangiausiai „Rimi“.

Išsiruošus įsigyti reikiamų produktų, dažniausiai keliaujama į tą prekybos centrą, kuriame siūlomos ne tik kokybiškos, bet ir pigesnės prekės. Atliktas slaptas pirkėjų tyrimas parodė, kad kovo mėnesį apsipirkti pigiausiai galima „Lidl“, „Maximos“ ir „Norfos“ prekybos tinkluose, o brangiausiai „Rimi“.

REKLAMA

Slapto pirkėjo tyrimų agentūra SeeNext kovo 10 d. atliko tyrimą, kurio metu buvo lyginamos prekių kainos penkiuose skirtinguose prekybos centruose: „Maxima“ (3-jų X, o Panevėžyje – 2-jų X), „Lidl“, „Rimi“ (Hypermarket), IKI bei „Norfa“ (XL). Tyrimas buvo atliktas šių tinklų parduotuvėse, įsikūrusiose penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose.

Šiam tyrimui buvo pasirinktas 25-ių dažno vartojimo prekių krepšelis, kurį sudarė: pigiausi obuoliai (nuo 55 mm, 1 kg), pigiausi bananai (1 kg), pigiausios bulvės (1 kg), ryžiai be maišelių (800 g), grikių kruopos be maišelių (800 g),  „Spaghetti“ makaronai (400 g), baltasis cukrus (1 kg), saulėgrąžų aliejus (1 l), pigiausia juodoji arbata maišeliuose (20 vnt.), pigiausias batonas (300 g), vištos krūtinėlės filė (1 kg), pigiausi koldūnai su mėsa (1 kg), šviežias viščiukas broileris (1 kg), šviežias pienas maišelyje (2,5% riebumo, 0,9 l), kefyras maišelyje (2,5% riebumo, 1 l), grietinė indelyje (30% riebumo, 400 g), pigiausi vištų kiaušiniai (M dydžio, 10 vnt.), vanilinis varškės sūrelis (40 g), pigiausias fermentinis sūris (45% rieb., 200 g), pigiausia varškė (9% riebumo, 180 g), pigiausias sviestas (82% riebumo, 200 g), mineralinis negazuotas vanduo (1,5 l), pigiausios apelsinų sultys (100%, 1 l), pigiausias šviesus alus be užst. (~5%, 1 l), pigiausia degtinė be užst. (38-40%, 0,5 l).

REKLAMA

Pigiausiai apsipirkta „Maxima“, „Lidl“  ir „Norfa“ prekybos tinkluose, o brangiausiai – „Rimi“

Remiantis atlikto tyrimo rezultatų duomenimis, tų pačių prekių krepšelio kaina, priklausomai nuo miesto ir prekybos tinklo, svyravo nuo 25,81 iki 28,92 eurų.

Palyginus pasirinktų prekių krepšelio kainų vidurkius skirtinguose prekybos tinkluose, paaiškėjo, kad pigiausia apsipirkta buvo „Lidl“, „Maxima“ ir „Norfa“ prekybos tinkluose: „Lidl“ parduotuvėse už minėtuosius produktus pirkėjui teko sumokėti apie 26,06 eurus, „Maxima“ tinklo parduotuvėse – 26,77 eurus, o „Norfa“ parduotuvėse vos keliais centais daugiau – 26,99 eurus.

Apsiperkant IKI prekybos tinklo parduotuvėse minėtųjų prekių krepšelis pirkėjui atsiėjo vidutiniškai 28,02 eurus. Atlikto tyrimo duomenys rodo, kad brangiausiai teko apsipirkti „Rimi“ prekybos tinkle, kuriame vidutinė minėtojo krepšelio kaina buvo pati didžiausia – 28,70 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis atlikto tyrimo duomenimis, matyti, kad prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvėse beveik visuose išvardytuose miestuose prekės buvo įsigytos už vienodą pinigų sumą – 26,13 eurų, išskyrus Panevėžio miesto parduotuvę, kurioje buvo sumokėta šiek tiek mažiau – 25,81 eurus. „

Maxima“ tinklo taip pat kone visų miestų parduotuvėse prekių krepšelis buvo įsigytas už 26,81 eurus, išskyrus Kauno ir Panevėžio parduotuves, kuriose apsipirkta už prekes sumokėjus vos dešimčia euro centų mažiau – po 26,71 eurus.  

Tuo metu „Norfa“ tinklo parduotuvėse mažiausiai buvo sumokėta apsipirkus Kaune – 26,84 eurus , o daugiausiai – Klaipėdoje, sumokėjus už prekes 27,18 eurų.

Už įsigytas prekes IKI tinklo parduotuvėse mažiausiai buvo sumokėta Kaune esančioje parduotuvėje – 27,73 eurus, o daugiausiai Panevėžyje – 28,92 eurus.

Brangiausiame pagal tyrimo rezultatus prekybos tinklo „Rimi“ visų miestų parduotuvėse buvo apsipirkta už 28,70 eurų.

Kauniečiai gali apsipirkti pigiausiai, o Panevėžio gyventojams tenka sumokėti šiek tiek daugiau

REKLAMA
REKLAMA

Atliktas tyrimas leidžia manyti, jog pigiausiai dažno vartojimo prekių krepšelį gali įsigyti kauniečiai, savo miesto parduotuvėse už minėtąsias prekes sumokėdami vidutiniškai 27,22 eurus, o  daugiausiai už analogišką prekių krepšelį sumokėtų Panevėžio gyventojai, kuriems vidutiniškai tektų išleisti apie 27,41 eurą.

Pigiausi vaisiai ir daržovės bei gėrimai – „Lidl“ parduotuvėse, o pieno ir grūdiniai produktai – „Maxima“

Išanalizavus konkrečių produktų grupių kainas paaiškėjo, kad pieno produktus už mažiausią kainą siūlo „Maxima“ prekybos tinklas, tuo metu brangiausiai šiuos produktus tektų įsigyti „Norfa“ tinklo parduotuvėse.

Pigiausiai mėsos gaminiai parduodami „Norfa“, „Lidl“ ir „Maxima“ parduotuvėse, o brangiausiai jie kainuoja „Rimi“ prekybos tinklo parduotuvėse.

Pigiausių grūdinių produktų reikėtų ieškoti „Maxima“ prekybos vietose, o daugiausiai pinigų už minėtuosius produktus reikėtų sumokėti apsiperkant „Rimi“ tinklo parduotuvėse.

Pigiausiai vaisius ir daržoves siūlo įsigyti „Lidl“ prekybos  tinklas, o brangiausiai – IKI.  Pigiausių gėrimų taip pat galima įsigyti „Lidl“ tinklo parduotuvėse, o brangiausiai šios kategorijos prekės kainuoja „Rimi“ prekybos tinklo parduotuvėse. Likusieji produktai už patrauklias kainas gali būti įsigyti „Lidl“ tinklo prekybos vietose, o daugiausiai už juos tektų sumokėti apsiperkant „Norfa“ parduotuvėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų