REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Hermès“ „Birkin“ rankinės yra vienos brangiausių rankinių pasaulyje, kurių kaina gali svyruoti nuo 9 000 iki pusės milijono JAV dolerių. Kaip rašo „Business Insider“, šios rankinės įkūnija absoliučią prabangą.

„Hermès“ „Birkin“ rankinės yra vienos brangiausių rankinių pasaulyje, kurių kaina gali svyruoti nuo 9 000 iki pusės milijono JAV dolerių. Kaip rašo „Business Insider“, šios rankinės įkūnija absoliučią prabangą.

REKLAMA

Kai kuriems šis išskirtinis aksesuaras yra geresnė investicija nei auksas ar akcijų pirkimas. O pati brangiausia rankinė pasaulyje yra „Hermès“ „Himalaya Birkin“, kuri buvo parduota už 500 000 JAV dolerių. Bet kodėl „Birkin“ rankinės yra tokios brangios?

Jos istorija prasideda nuo rankinės bendravardės – Jane Birkin. Taip jau nutiko, kad vieno skrydžio iš Paryžiaus į Londoną metu garsi anglų aktorė sėdėjo šalia „Hermès“ generalinio direktoriaus Jeano-Louiso Dumas.

Jane, kad ir kur eitų, visuomet nešiojosi pintą krepšį, į kurį susidėdavo viską nuo maisto, iki sauskelnių. Aktorei bandant sutalpinti savo garsųjį krepšį bagažo lentynoje salono viduje, netyčia atsidarė jo dangtis, ir visi jame buvę daiktai išsibarstė. Jane pasiskundė šalia sėdėjusiam keleiviui, kad ji niekaip negali rasti didelės rankinės, kuri jai patiktų.

REKLAMA
REKLAMA

Dumas prisistatė aktorei ir pasakė, kad yra „Hermès“ vadovas. Pakeleiviai praleido visą skrydį kurdami galimus rankinės dizainus ant maišelio, kurie paprastai yra naudojami, kai keleivį supykina. Po metų, Dumas padovanojo Jane pirmąją „Birkin“ rankinę. Dėl savo erdvaus, bet rafinuoto odinio dizaino, ji puikiai tiko kasdieniniam naudojimui. Ji buvo funkcionali dėl savo kišenių ir sukurta taip, kad joje esantys daiktai niekada neiškristų.

REKLAMA

„Hermès“ šias rankines gamina Prancūzijoje iš aukščiausios kokybės medžiagų, pavyzdžiui, veršelio, aligatoriaus ar net stručio odos. Kiekviena rankinės yra rankų darbo.

Ir nors „Birkin“ šiandien yra viena labiausiai išskirtinių ir paklausiausių rankinių rinkoje, pradėjus jomis prekiauti, jos daug dėmesio nesusilaukė. Jų populiarumas išaugo tik 10 dešimtmetyje, kai jos tapo vienu iš labiausiai trokštamų šios epochos aksesuarų. Dabar jos yra laikomos svarbiu statuso simboliu.

Sakoma, kad Victoria Beckham savo kolekcijoje turi daugiau nei 100 „Birkin“ rankinių, kurių bendra vertė viršija 2 mln. dolerių. O didžiausia kolekcija, kurioje yra daugiau nei 200 „Birkin“ rankinių, priklauso Singapūro įžymybei ir verslininkei Jamie Chua.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jūs negalite tiesiog nueiti į „Hermès“ parduotuvę ir jos nusipirkti. Nors anksčiau, norint ją įsigyti, tekdavo laukti eilėje, šiais laikais, viskas, ką galite padaryti, kad gautumėte „Birkin“ rankinę, yra tikėtis, jog esate pakankamai svarbūs arba pasiruošti išleisti nemažai pinigų. Ir net jeigu jums ją pasiūlo, nemanykite, kad galėsite pasirinkti jos spalvą ar dydį.

„Hermès“ taip pat turi limitą, kiek „Birkin“ rankinių per metus gali nusipirkti vienas klientas. Toks atsidavimas, siekiant išsaugoti jos išskirtinumą, pasiteisino, o paklausos ir pasiūlos skirtumas sukūrė klestinčią perpardavimo rinką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Brangiausiai už ją sumokėjo lažybininkas

2017 m. tyrimas atskleidė, kad per paskutiniuosius 35-erius metus „Hermès“ „Birkin“ rankinių vertė išaugo 500 proc., arba 14 proc. kasmet. Vienas geidžiamiausių modelių yra „Himalaya“ kolekcijos rankinės, kurios gali būti trijų dydžių. Dažnai šventuoju rankinių graliu vadinamą baltą „Himalaya Birkin“ rankinę puošia 18 karatų baltojo aukso dirbiniai ir daugiau nei 200 deimantų. Rečiausias yra 35 centimetrų modelis, parduodamas rekordinėmis kainomis.

2019 m. jis buvo parduotas už daugiau nei pusę milijono JAV dolerių. Šį rekordinės kainos pirkinį įsigijo profesionalus sporto lažybų konsultantas Davidas Oancea.

REKLAMA

„Aš nusipirkau „Birkin“ rankinę, nes man patinka mušti rekordus. Sumušiau visus sporto lažybų rekordus, todėl norėjau gauti ir pačios brangiausios rankinės rekordą. Man patinka kelti kartelę. Be to, tai susiję su paklausa ir pasiūla. Pasaulyje yra tik dvi šios rankinės ir antrąją turi Steve‘o Harvey‘io žmona. Jos neturi net Kim Kardashian. Norite tikėkite, norite ne, bet aš, iš tiesų, nusipirkau ją, kad galėčiau kurti turinį – su ja filmuotis ir fotografuotis, kad žmonės kalbėtų apie mane", – kalbėjo jis.

Rekordinis sandoris įvyko socialiniuose tinkluose.

„Nusipirkti buvo gana lengva. Socialiniuose tinkluose, kur turiu apie milijoną sekėjų, paskelbiau, kad ieškau rankinės. Man parašė moteris Privé Porter. Ji pasakė, kad gaus man rankinuką. Supratau, kad tai pati brangiausia rankinė. Ji sakė, kad tai bus rekordas", – pasakojo jis.

REKLAMA

Pasirodo, tikrai taip, tai pati brangiausia kada nors parduota rankinė.

„Sandorį mes užbaigėme labai greitai, maždaug per tris ar keturias dienas. Ir aš iš tikrųjų naudoju šią rankinę. Daugelis mano, kad aš išprotėjęs. Jie jas užrakina seifuose, ir daugiau niekada jos nebeliečia. Su ja buvau išėjęs du kartus. Vieną kartą į naktinį klubą Las Vegase. Tačiau jos kaina atitinka jos vertę. Jūs galėtumėte man pasiūlyti milijoną dolerių grynais ir aš jos neparduočiau. Dabar prašau 2 milijonų. Jeigu ne, ją tiesiog pasiliksiu sau", – dėstė Davidas Oancea.

Rankinė yra pagaminta iš ypatingai retos balto arba albinoso krokodilo odos. Brangi oda yra kruopščiai nudažoma, imituojant snieguotą Himalajų kalnų peizažą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šių rankinių pardavimo ir perpardavimo kaina yra tokia didelė, nes tai – meno kūriniai. Amatininkai mokosi metų metus, kad galėtų pagaminti vieną šių rankinių. Jiems gali reikėti mokytis net 10 metų, kol jiems bus leista pagaminti „Birkin“.

Dar viena priežastis, kodėl ši rankinė kainuoja tiek daug, žinoma, yra prekės prieinamumas. Nors bendras „Birkin“ rankinių skaičius, kurį „Hermès“ pagamina per metus yra kruopščiai slepiama paslaptis, manoma, kad šiuo metu apyvartoje yra apie 200 000 „Birkin“. Prabangos prekių perpardavimo rinkoje „Birkin“ rankinės yra geidžiama prekė. Interneto pardavėja Privé Porter jas pardavinėja per „Instagram“ ir „WhatsApp“, o pardavėja „The RealReal“ bet kuriuo metu jums gali pasiūlyti bet kokį iš šimtų „Birkin“ rankinukų. Tiesa, jų kaina gerokai viršija pradines jų kainas.

REKLAMA

Be to, „Birkin“ rankinės išlaiko ir kartais netgi viršija pradinę savo vertę. Tai priklauso nuo odos, spalvos, dydžio, detalių. Nustatant „Birkin“ vertę, yra atsižvelgiama į daugybę veiksnių, taigi jų kaina gali skirtis. Tačiau jeigu 2004 m. nusipirkote „Birkin“, pavyzdžiui, už 5 000 dolerių, jūs vis tiek galėtumėte ją parduoti, net jeigu daugybę kartų ją nešiojote, už 5 000 ar net 6 000 dolerių.

Ir net tokiems perpardavėjams kaip „The RealReal“ ar Privé Porter padidinus šių rankinių prieinamumą, jų kainos nemažėja.

Parduotuvėje ne visada yra norimas rankinės dydis ar spalva

Įdomu tai, kad apsilankę „Hermès“ parduotuvėje, jūs ne visada gausite būtent tokią spalvą ar dydį, kurių norite. Nors šių rankinių yra daug, nėra dviejų vienodų. Pavyzdžiui, „Etain Birkin 35“ rankinė su aukso detalėmis. Šiuo metu tokia yra tik viena, ir jeigu ją parduos, antros tikriausiai nebus labai ilgai. Taigi, jeigu kažkas ieško būtent jos, jie noriai sumokės papildomus, sakykime, 10 000 dolerių, kad galėtų ją gauti kuo greičiau, o juk kiekviena rankinė yra rankų darbo. Tai meno kūrinys. Nėra dviejų vienodų rankinių, skiriasi net jų siūlės.

REKLAMA

Taigi, turintys papildomus 10 000 dolerių, juos gali investuoti į „Birkin“. Tik svarbu, kad ji nebūtų padirbta. Nuo Canal gatvės Niujorke, iki tokių svetainių kaip „eBay“, suklastotų prekių rinka yra pilna prabangos prekių padirbinių, ir „Birkin“ rankinės nėra išimtis. Dar 2012 m. „Hermès“ į teismą padavė kelias interneto svetaines, pardavinėjusias padirbtas prekes ir prisiteisė 100 milijonų dolerių žalai padengti.

Tais pačiais metais, Prancūzijos policija atskleidė tarptautinę nusikaltėlių grupuotę, gaminusią padirbtas „Birkin“ rankines. Pasirodo, į šią grupuotę buvo įsivėlę ir „Hermès“ darbuotojai. Nors buvo sulaikyti tik du darbuotojai, „Hermès“ buvo įsitikinusi, kad prie to galėjo prisidėti ir daugiau darbuotojų. Ir nepaisant visų jų pastangų, suklastotos prekės ir toliau patenka į rinką. Pastaraisiais metais jų kokybė pastebimai pagerėjo, o dėl to gali būti sunku atskirti, kuri rankinė yra tikra, o kuri – padirbta. Tačiau yra keli būdai, kaip galite atpažinti padirbtą „Birkin“ rankinę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmiausia, originalios rankinės rankena niekada nebus per ilga. Jeigu rankenos atrodo ilgos, ilgesnės už pačią rankinę, tuomet tikėtina, kad tai padirbinys. Detalės neturi būti per daug blizgios ar išsikišusios, o kojelės, tai vienas geriausių būdų įsitikinti, kojelės niekada neturi nusisukti. Jos yra įkaltos. Pati oda turėtų būti elastinga, atrodyti prabangiai.

Ir jeigu rankinės kaina atrodo per gera, kad būtų tikra, tuomet galimai ji tokia nėra. Nors yra daugybė kitų rankinių, kurios atėjo ir išėjo iš mados, panašu, kad „Birkin“ niekur nedings. Šios rankinės tapo aukšto statuso simboliu, o tuo pasigirti gali tikrai ne visos prabangos prekės.

REKLAMA

Nepaisant jos populiarumo, ant rankinės nėra jokių akivaizdžių logotipų, todėl ją atpažinti gali tik tie, kurie jau žino, kas tai yra. Sukūrę „Birkin“, „Hermès“ sukūrė tai, kas, atrodo, yra pasiekiama tik išskirtiniams žmonėms. O ar „Birkin“ rankinės visuomet išliks tokios brangios, parodys tik laikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų