REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo 13 d. Lietuvoje turėtų įsigalioti nauji ribojimai, susiję su koronaviruso pandemijos valdymu. Didžiausias pasikeitimas yra tas, kad į daugelį prekybos ir paslaugų teikimo vietų, kuriose klientai aptarnaujami kontaktiniu būdu, bus privalomas galimybių pasas.

Rugsėjo 13 d. Lietuvoje turėtų įsigalioti nauji ribojimai, susiję su koronaviruso pandemijos valdymu. Didžiausias pasikeitimas yra tas, kad į daugelį prekybos ir paslaugų teikimo vietų, kuriose klientai aptarnaujami kontaktiniu būdu, bus privalomas galimybių pasas.

REKLAMA

Atkreiptinas dėmesys, kad tose prekybos ir paslaugų vietoje, kuriose bus reikalaujama galimybių paso, klientams nereikės dėvėti kaukių.

Tačiau ten, kur bus galima patekti be galimybių paso, kaukės bus ir toliau reikalingos. Už ekstremalios situacijos reikalavimų nesilaikymą yra numatytos baudos, kurios siekia ir 500 eurų.

Kaip jau skelbta, galimybių paso pirkėjams nereikės tais atvejais, kai bus perkamos būtinos prekės ar paslaugos.

Pavyzdžiui, šis reikalavimas nebus taikomas prekybai parduotuvėse, turgavietėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko, kurių prekybos plotas neviršija 1 500 kv. m, arba esančiose prekybos centre, kurio bendras prekybos plotas neviršija 1 500 kv. m.

REKLAMA
REKLAMA

Ir toliau galimybių paso neturintiems pirkėjams galės bus vykdoma nuotolinė prekyba (vykdoma internetu ar kitomis ryšio priemonėmis) ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose (atsiėmimo punktuose draudžiama prekyba ar kita nesusijusi su nuotoline prekyba veikla).

REKLAMA

Vis dėlto į didžiausias prekybos tinklų parduotuves fiziškai bus galima patekti tik turint galimybių pasą.

Parduotuves skelbia „Lidl“ ir „Norfa“

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė pripažino, kad jos atstovaujamas tinklas tokių didelių parduotuvių turi nedaug:

„Beveik visų mūsų parduotuvių prekybos plotas vidutiniškai siekia apie 1400 kvadratinių metrų. Žinoma, yra keletas išimčių, tad nuo rugsėjo 13 d. galimybių pasas bus tikrinami keturiose „Lidl“ parduotuvėse: Vilniuje – Gedimino pr. 9, Ukmergės g. 256, Nidos g. 1 bei parduotuvėje Kaune, esančioje adresu Pramonės pr. 6B. Planuojame, jog šiose parduotuvėse galimybių pasus prie įėjimo su mobiliaisiais įrenginiais tikrins apsaugos darbuotojai.“

REKLAMA
REKLAMA

„Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis informavo, kad bendrovė neturi atskiro sąrašo parduotuvių, į kurias norint patekti nuo pirmadienio reikės galimybių paso.

Pasak atstovo, visose XXL (31 parduotuvė) ir „hyper“ (4 prduotuvės) formato „Norfose“ bus prašoma galimybių paso (iš viso Lietuvoje yra 152 „Norfos“).

Kaip skelbiama bendrovės puslapyje, Vilniuje yra 7 tokio formato šio tinkle parduotuvės (Savanorių pr. 176, L. Asanavičiūtės g. 29, Ateities g. 10, Ukmergės g. 298, Minsko pl. 3, Kalvarijų g. 151, Vilijos g. 2, Nemenčinė).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaune (Šiaurės pr. 44, Juozapavičiaus g. 84 A), Klaipėdoje (Taikos pr. 66 A, Priestočio g. 30), Šiauliuose (Pramonės g. 6, Vilties g. 1, Dainų k.) ir Utenoje (J. Basanavičiaus g. 127, Kupiškio g. 54), Jonavoje (Žeimių g. 26 A, Chemikų g. 2) veikia po dvi tokio dydžio „Norfas“.

Po vieną didžiausio formato „Norfą“, į kurią įeinant reikės galimybių paso, turi Panevėžys (Klaipėdos g. 143 A), Mažeikiai (Žemaitijos g. 72), Mažeikiai (Eifelis 1), Ukmergė (Vytauto g. 113, Dukstynos km.), Molėtai (Vilniaus g. 99), Kėdainiai (Ąžuolyno g. 2 A, Janušavos km.), Tauragė (Bernotiškės g. 3), Pasvalys (Ežero g. 1), Alytus (Jurgiškių g. 2), Anykščiai (Vilniaus g. 22), Elektrėnai (Sabališkių g. 1J), Kretinga (Šventosios g. 25H), Rokiškis (Panevėžio g. 1D), Marijampolė (Klaipėdos g. 1), Kuršėnai (Vytauto g. 78), Kaišiadorys (Gedimino g. 140) ir Telšiai (Gedimino g. 8).

REKLAMA

Kiti trys didieji prekybos tinklai – „Maxima“, „Iki“ ir „Rimi“ kol kas neskelbia, kuriose tiksliai parduotuvėse pirkėjų bus prašoma galimybių pasų.

Šiuos tinklus valdančių bendrovių atstovai pranešė, kad šią informaciją paskelbs penktadienį.

Kokiais atvejais išduodamas galimybių pasas

Kaip skelbiama Registrų centro puslapyje, norint naudotis galimybių pasu reikia būti pasiskiepijus, persirgus koronavirusu arba turint neigiamą testą.

Pasiskiepijus

„Comirnaty“ arba „Spikevax“ vakcina – praėjus 1 sav. po antrosios vakcinos dozės suleidimo; „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcina – praėjus 2 sav. po vienintelės vakcinos dozės suleidimo; „Vaxzevria“ vakcina – praėjus 4 sav., bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmosios dozės suleidimo ir iš karto po antrosios vakcinos dozės; Persirgus  COVID-19 liga - praėjus 2 sav. po bet kurios vienos vakcinos dozės.

REKLAMA

Persirgus

Persirgus COVID-19 – praėjus ne daugiau nei 210 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato. Arba turint teigiamą COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo rezultatą – praėjus ne daugiau nei 60 dienų.

Atlikus testą

Turint neigiamą mokamą SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatą – galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento.

Baisu,kad ir turiu galimybių pasą, neisiu nes be kaukių skiepyti vaikščios o jie taipat serga ir nešioja tai vieni kitus dar greičiau užkrėsti,pasipils dar didesni skaičiai susirgimų jog ne vasara.
Šis ruduo bus beveik visas toks - būkite pasiruošę, nes planas nevyyksta jiems su skiepais, tai visokiais būdais bando gąsdinti, kad tik susileistumėte pirmą marmalą į savo kūną, o paskui bus pasaka be galo - antras, trečias ir t.t., kol visi bandomi triušiai išmirs. Nustokite bijoti šios mafijos ir nebendraukite su ja, nes nieko bendro su šiais valdžiažmogžudžiais neturite. Laiko klausimas, kiek jie dar siautės, nes tuoj šitas cirkas baigsis.
Is Norfos kiekvieną mėnesį pirkdavau už 500 Eur.
Eisiu kitur.
Ir visą likusį gyvenimą Norfa bus mano PRIEŠAS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų