REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė trečiadienį nusprendė keisti su galimybių pasu susijusius reikalavimus. Pavyzdžiui, nuspręsta atsisakyti galimybių paso tarpmiestiniame viešajame transporte, studentus į paskaitas kol kas leisti ir su profilaktiniais COVID-19 testais. Be to, galimybių paso nereikės degalinėse. Tai pat nuspręsta, kad galimybių pasus bus galima gauti paprasčiau, atlikus greituosius antigenų testus.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė keisti su galimybių pasu susijusius reikalavimus. Pavyzdžiui, nuspręsta atsisakyti galimybių paso tarpmiestiniame viešajame transporte, studentus į paskaitas kol kas leisti ir su profilaktiniais COVID-19 testais. Be to, galimybių paso nereikės degalinėse. Tai pat nuspręsta, kad galimybių pasus bus galima gauti paprasčiau, atlikus greituosius antigenų testus.

REKLAMA

Nuo rugsėjo 13 d., pirmadienio, galimybių pasui gauti bus galima atlikti ir greitąjį antigeno tyrimą, o ne tik PGR, kaip yra šiuo metu. Kaip ir iki šiol, tyrimai galimybių pasui gauti išliks mokami.

Toks sprendimas trečiadienį priimtas Vyriausybės posėdžio metu.

„Galimybės pasui atsiranda papildomas ne tik PGR, bet ir antigeno tyrimas visiškai visiems nuo rugsėjo 13 d. Tai skambėtų taip – asmeniui, kuriam atliktas COVID-19 tyrimas neigiamas rezultatas, ne anksčiau nei prieš 48 val., skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, atlikus PGR tyrimą ar antigeno testą COVID-19 ligai nustatyti“, – pranešė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

REKLAMA
REKLAMA

Keičia tvarką studentams

Nuspręsta ne tik atsisakyti galimybių paso reikalavimo tarpmiestinio susisiekimo viešajame transporte, bet ir studentus į paskaitas kol kas leisti ir su profilaktiniais COVID-19 testais. Ministrų kabinetas trečiadienio posėdyje patvirtino šiuos sprendimus, jie įsigalios nuo kitos savaitės.

REKLAMA

„Tai susiję su švietimu, dalis mūsų moksleivių keliauja keltais, traukiniais, autobusais į kitą miestą“, – Vyriausybės pasitarime teigė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė. 

Anot jos, kartu Ekstremalios situacijos operacijų vadovo sprendimu bus sugriežtinti atstumų laikymosi transporte reikalavimai, bus būtina dėvėti kaukes.

„Tačiau be galimybių paso vaikai galės keliauti į mokyklas, arba iš toli pasiekti gydymo įstaigas, jeigu būtų poreikis. Tai galiotų visiškai visam transportui: autobusams, keltams, traukiniams, prašome pritarti, kad galimybių paso nereikėtų, būtų nuostatos griežtesnės operacijų vadovo sprendimu“, – pridūrė viceministrė.

REKLAMA
REKLAMA

Siūlymui pritarė ir premjerė Ingrida Šimonytė.

„Panašu, kad šitų praktinių problemų yra ir dėl tarpmiestinio transporto naudojimo, taip pat ir moksleivių ar ligonių, tai, turbūt, bus paprasčiau nustatyti operacijų vadovo reikalavimus tiesiog sugriežtintus taip pat ir šitame transporte, negu prašyti, kad visi nešiotųsi savo mokinio pažymėjimus arba kažkokius siuntimus į gydymo įstaigas“, – sakė I. Šimonytė. 

Reikalavimas turėti galimybių pasą tarpmiestiniame transporte turėjo įsigalioti nuo rugsėjo 13 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė taip pat pritarė, kad aukštųjų mokyklų studentai iki spalio vidurio galėtų eiti į paskaitas ir be galimybių paso, po profilaktinių COVID-19 tyrimų.   

„Studentams periodinis patikrinimas prilyginamas galimybių paso testavimui iki spalio 15 dienos, kuomet jie, kaip ir švietimo darbuotojai, galėtų testuotis antigeno arba PGR testais ir nesuformuotų galimybių paso, tačiau užtikrintų kokybišką ugdymą, dėl ko jie šiandien sako, kad negali ar neturi galimybės atvykti į paskaitas“, – sakė A. Bilotienė Motiejūnienė

REKLAMA

Anot jos, dalis studentų nespėjo pasiskiepyti abiem vakcinos dozėmis, todėl vėliau turėtų įgyti visišką imunitetą. Numatyta, kad profilaktinis tyrimas antigeno ar PGR testais studentams būtų atliekamas kas 7-10 dienų.

Po spalio 15-osios studentai testuotis ir eiti į paskaitas galės tik mokamai.  

Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė teigė, kad pakeitimai „daromi siekiant užtikrinti kokybišką studijų ir profesinio mokymo vykdymą ir dalyvauti studijų procese kontaktiniu būdu, taip pat – dėl tarpmiestinio susisiekimo“.

REKLAMA

Degalinėse galimybių paso galbūt nereikės

Nuo pirmadienio bus reikalaujama turėti galimybių pasą norint patekti į daugelį parduotuvių ir paslaugų teikimo vietų. Išimtis bus taikoma maisto ir kitų būtinų prekių parduotuvėms, o degalinės į šį sąrašą neįtrauktos. Tačiau panašu, kad sveikatos apsaugos ministras, ekstremalių situacijų vadovas Arūnas Dulkys jas laikys maisto parduotuvėmis.

Trečiadienį jo patarėja Aistė Šuksta portalui tv3.lt paaiškino, kad degalinės laikomos būtinomis ir dėl to, norint į jas patekti galimybių paso nereikės. Tiesa, anot patarėjos, degalinės turės laikytis kitų operacijų vadovo A. Dulkio priimtų reikalavimų dėl pandemijos valdymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau lrt.lt A. Šuksta sakė: „Degalinėse nereikės galimybių paso, nes degalinės dažnai prekiauja kava ar kitais maisto produktais, todėl joms bus taikomos išimtys.“

Tiesa, kol kas sunku spręsti, ar tai yra oficiali ministerijos ar Vyriausybės pozicija, mat anksčiau buvo parengtas Vyriausybės nutarimo pakeitimas, kuriame buvo numatyta atitinkama pataisa dėl degalinių.

o kam man tas gal. pasas?as sveikas zmogus ir einu kur noriu, nuo kada laisvoj lietuvoj man gali drausti, kur man eiti?viruso nesiotojams gal ir reikia drausti, tie kur prisileido kazko.
Pridurku šou tęsiasi, galės po truputi uzsidarineti tušti visokie Akropoliai ten ne vienas normalus žmogus kojos nekels, siūlyčiau per daug ten vaikščioti, nes dar ir kainas ten susikels
Nei vienoje EU valstybėje tokio bukaprotiškumo nėra. Diskriminuoti žmones yra nusikaltimas. Demokratinėje valstybėje pažeidžiama konstitucija. Linkiu, kad atsirastų kuo daugiau žmonių, kurie kreiptųsi į EŽTT.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų