Pokyčiai galimybių pasui gauti: pakaks atlikti ir greitąjį antigeno tyrimą papildyta 14.54 val.

Nuo rugsėjo 13 d., pirmadienio, galimybių pasui gauti bus galima atlikti ir greitąjį antigeno tyrimą, o ne tik PGR, kaip yra šiuo metu. Kaip ir iki šiol, tyrimai galimybių pasui gauti išliks mokami.

Toks sprendimas trečiadienį priimtas Vyriausybės posėdžio metu.

„Galimybės pasui atsiranda papildomas ne tik PGR, bet ir antigeno tyrimas visiškai visiems nuo rugsėjo 13 d. Tai skambėtų taip – asmeniui, kuriam atliktas COVID-19 tyrimas neigiamas rezultatas, ne anksčiau nei prieš 48 val., skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, atlikus PGR tyrimą ar antigeno testą COVID-19 ligai nustatyti“, – pranešė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

Kas gali galimybių pasą gauti dabar?

Šiuo metu norint gauti galimybių pasą reikia atitikti vieną iš šių kriterijų:

1) asmuo yra pasiskiepijęs viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų: 

 - praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;

 - praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;

 - praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;

 - po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;

2) praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu; praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo, jei pirmajai skiepo dozei buvo naudojama „Vaxzevria“ vakcina, o antrajai – „Comirnaty“ vakcina arba atvirkščiai;

3) asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir:   

- diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas);

 - asmuo prieš mažiau nei 60 dienų yra gavęs teigiamą (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2) kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po skiepijimo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina;

4) asmeniui, kuriam atliktas COVID-19 tyrimas, nustatytas neigiamas rezultatas, – ne anksčiau nei prieš 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti;

REKLAMA

5) yra vaikas iki 16 metų.

Portalas tv3.lt primena, kad nuo rugsėjo 13 d. ruošiami ribojimai apribos daugelį kontaktinių paslaugų galimybių paso neturintiems žmonėms.

Pakeitimai dėl naudojimosi tarpmiestiniu transportu

Vyriausybė trečiadienį nusprendė atsisakyti galimybių paso reikalavimo tarpmiestinio susisiekimo viešajame transporte, studentus į paskaitas kol kas leisti ir su profilaktiniais COVID-19 testais.

Ministrų kabinetas trečiadienio posėdyje patvirtino šiuos sprendimus, jie įsigalios nuo kitos savaitės.

„Tai susiję su švietimu, dalis mūsų moksleivių keliauja keltais, traukiniais, autobusais į kitą miestą“, – Vyriausybės pasitarime teigė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė. 

Anot jos, kartu Ekstremalios situacijos operacijų vadovo sprendimu bus sugriežtinti atstumų laikymosi transporte reikalavimai, bus būtina dėvėti kaukes.

„Tačiau be galimybių paso vaikai galės keliauti į mokyklas, arba iš toli pasiekti gydymo įstaigas, jeigu būtų poreikis. Tai galiotų visiškai visam transportui: autobusams, keltams, traukiniams, prašome pritarti, kad galimybių paso nereikėtų, būtų nuostatos griežtesnės operacijų vadovo sprendimu“, – pridūrė viceministrė. 

Siūlymui pritarė ir premjerė Ingrida Šimonytė.

„Panašu, kad šitų praktinių problemų yra ir dėl tarpmiestinio transporto naudojimo, taip pat ir moksleivių ar ligonių, tai, turbūt, bus paprasčiau nustatyti operacijų vadovo reikalavimus tiesiog sugriežtintus taip pat ir šitame transporte, negu prašyti, kad visi nešiotųsi savo mokinio pažymėjimus arba kažkokius siuntimus į gydymo įstaigas“, – sakė I. Šimonytė.  

Reikalavimas turėti galimybių pasą tarpmiestiniame transporte turėjo įsigalioti nuo rugsėjo 13 dienos. 

Studentai laikinai galės nemokamai  tirtis profilaktiškai

Vyriausybė taip pat pritarė, kad aukštųjų mokyklų studentai iki spalio vidurio galėtų eiti į paskaitas ir be galimybių paso, po profilaktinių COVID-19 tyrimų.   

REKLAMA

„Studentams periodinis patikrinimas prilyginamas galimybių paso testavimui iki spalio 15 dienos, kuomet jie, kaip ir švietimo darbuotojai, galėtų testuotis antigeno arba PGR testais ir nesuformuotų galimybių paso, tačiau užtikrintų kokybišką ugdymą, dėl ko jie šiandien sako, kad negali ar neturi galimybės atvykti į paskaitas“, – sakė A. Bilotienė Motiejūnienė

Anot jos, dalis studentų nespėjo pasiskiepyti abiem vakcinos dozėmis, todėl vėliau turėtų įgyti visišką imunitetą.

Numatyta, kad profilaktinis tyrimas antigeno ar PGR testais studentams būtų atliekamas kas 7-10 dienų.

Po spalio 15-osios studentai testuotis ir eiti į paskaitas galės tik mokamai.  

  


Rašyti komentarą...
T
Tik mąstantiems
2021-09-08 15:19:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Izraelyje, remiantis 2,5 mln. žmonių sveikatos duomenimis, buvo kruopščiai registruojamas ir moksliškai vertinamas paskiepytų ir pasveikusių žmonių užsikrėtimas COVID infekcija per 17 mėnesių. Gauti rezultatai yra stulbinantys ir verčia gerokai suabejoti dabartiniais „ekspertų" ir valdžios institucijų argumentais. Tyrimo rezultatai skelbia: rizika užsikrėsti koronarine infekcija skiepytiems asmenims yra 13 kartų didesnė nei tiems, kurie pasveiko po SARS-CoV-2 ligos ir įgijo imunitetą natūraliu būdu. Tai apima ir naująjį „Delta" ligos variantą. Tirti asmenys buvo visiškai paskiepyti BioNTech/Pfizer (BNT162b2) vakcina, tačiau nustatyta, jog tikimybė susirgti sunkia simptomine liga skiepytiems asmenims buvo 27 kartus didesnė nei pasveikusiems.
Atsakyti
-8

P
Pasiūlymas
2021-09-08 14:58:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eikite su savo tais pasais ravėti šieno!!! Užknisote jau!!!!!
Atsakyti
-1

M
Morta.
2021-09-08 15:13:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gryni išsigimėliai, su tais savo popergaliais. Tas popiergalis bus lygiai taip pat kaip buvo komensuojamų vaistų knygelės. Pas mus namuose guli keturios nepradėtos naujos knygelės, net neprireikė tų knygelių.Prigalvoja visokio šlamšto.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų