• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepaisant pabjurusių orų, pagrindiniu šalies keliu Vilnius–Kaunas į abi puses vis tiek važiuoja tūkstančiai automobilių. Greitkelyje esančiose švieslentėse pastebėti greitį ribojantys ženklai kai kuriems vairuotojams susuko galvas.

Nepaisant pabjurusių orų, pagrindiniu šalies keliu Vilnius–Kaunas į abi puses vis tiek važiuoja tūkstančiai automobilių. Greitkelyje esančiose švieslentėse pastebėti greitį ribojantys ženklai kai kuriems vairuotojams susuko galvas.

REKLAMA

Į darbą sostinėje skubėjęs vilnietis Arvydas pastebėjo, kad ketvirtadienio rytą autostradoje švietė labiau nei įprasta greitį ribojantys ženklai. Jie skyrėsi nuo tų, kurie parašyti Kelių eismo taisyklėse (KET).

„Tai kokiu greičiu galima važiuoti autostradoje, kai įjungia šias švieslentes: 90 km/h, kaip rodoma švieslentėje, ar 110 km/h, kaip kelio ženklai rodo?“ – klausė portalo tv3.lt skaitytojas.

Iš tiesų KET numato, kad skirtingu metų laikotarpiu maksimalus leistinas greitis magistralėse ir greitkeliuose skiriasi.

Šiltasis metų laikas (vasara) – nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d., o šaltasis metų laikas (žiema) – nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. 

REKLAMA
REKLAMA

Automagistralė arba autostrada (pvz., Kaunas–Klaipėda) – transporto priemonių eismui nutiestas kelias, kuris nesikerta su jokiais keliais viename lygyje. Jis skiriamąją juostą, ir priklausomai nuo pločio – atitvarus.

REKLAMA

Greitkelis (pvz., Vilnius–Kaunas) – kelias su skiriamąja juosta, į kurį galima įvažiuoti tik skirtingo lygio ar reguliuojamose sankryžose, ir pažymėtas specialiu ženklu.

Lengviesiems, krovininiams (iki 3,5 t) automobiliams, motociklams ir triračiams automagistralėse ir greitkeliuose nuo lapkričio iki kovo leidžiama važiuoti 110 km/h greičiu (ne gyvenvietėse).

Reikia vadovautis švieslente

Tačiau bendrose taisyklėse numatyta, kad eismą keliuose gali apriboti tik kelio ženklai, prie kelio ženklų priskirtini kintamos informacijos kelio ženklai, kelio ženklinimas, šviesoforai ir reguliuotojo signalai.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu kelio ženklo ir kelio ženklinimo reikalavimai skiriasi, reikia vadovautis kelio ženklu.

Tačiau, kaip paaiškino Eismo informacijos centras, kai kelyje įrengti kintamos informacijos kelio ženklai, vadovaujamasi kintamos informacijos kelio ženklais.

Taigi šiuo atveju skaitytojui Arvydui ir kitiems vairuotojams reikėtų vadovautis ribojimais švieslentėje ir sumažinti greitį iki 90 km/h ar dar mažiau, jeigu tokiu važiuoti nėra saugu.

„Atkreipiame dėmesį, kad visais atvejais reikia atsižvelgti į eismo sąlygas, įvertinti kelio dangos būklę ir rinktis saugų važiavimo greitį, kuris dažniausiai būna mažesnis nei leistinas maksimalus leistinas važiavimo greitis arba lygus jam“, – pabrėžė Automobilių kelių direkcija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji informavo, kad dėl naktį buvusio ir besitęsiančio snygio  valstybinės reikšmės kelių dangos padengtos šlapio ar prispausto sniego sluoksniu, provėžotos, slidžios, praneša Automobilių kelių direkcija.

Vilkaviškyje, Marijampolėje ir Šakiuose lijundra, plikledis. Keliuose dirba kelių priežiūros mechanizmai. Vairuotojų važiuojančių šiais keliais, prašome būti atidžius ir neskubėti, nes sniegą vietomis keičia lijundra, todėl eismo sąlygos išlieka sudėtingos.

Lietuvoje snygis, tik vakarų Lietuvoje lietus. Oro temperatūra nuo 4 iki 0 laipsnių šalčio, pajūryje iki 8 laipsnių šilumos.

Cha...Jeigu vairuotojui kyla tokie klausimai,iš jo turėtų būt atimtos teisės vairuoti bet kokią transporto priemonę iki grabo lentos....
Nu ir debilai jeigu nezino kokiu graiciu vaziuoti
Keliu eismo direkcija nežino KET. Kelio ženklo ribojimai galioja iki artimiausios sankryžos ar gyvenvietes pabaigos.

Idomu, kokia Bilotaitės giminaite Keliu eismo direkcijai vadovauja?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų