REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Metų pradžia būsto paskolų finansavimo rinkoje dažniausiai būna ramesnė – po šventinio dovanų maratono ateina taupymo metas. Tačiau Covid-19 pandemija pakeitė šią tendenciją.

Metų pradžia būsto paskolų finansavimo rinkoje dažniausiai būna ramesnė – po šventinio dovanų maratono ateina taupymo metas. Tačiau Covid-19 pandemija pakeitė šią tendenciją.

REKLAMA

„Luminor“ banko duomenimis, šių metų sausio ir vasario mėnesiais dėl paskolos nekilnojamajam turtui įsigyti į banką kreipėsi dvigubai daugiau asmenų nei pernai. Iš viso šiemet būstui įsigyti jau paskolinti 73 mln. eurų, tuo tarpu tokiu pat metu pernai buvo sudaryta būsto paskolų sutarčių už daugiau nei 39 mln. eurų, rašoma banko pranešime žiniasklaidai.

„Sausio ir vasario mėnesiai paprastai būna ramesni – pernai tokiu metu sulaukėme apie 4 tūkst. paraiškų. Šių metų pradžia buvo išties karšta – jau konsultavome daugiau nei 8 tūkst. klientų ir išdavėme 73 milijonus paskolų. Vidutinė paskolos suma šių metų pradžioje buvo apie 23 proc. didesnė nei tuo pačiu metu pernai.

Rezultatai puikūs, tačiau judėjimas viena kryptimi turi ir savų rizikų, todėl klientams visuomet patariame rinktis įvairesnius investavimo instrumentus ir gerai įvertinti savo pajamų tvarumą – jeigu nesate tikri, ar jūsų pajamų lygis išliks toks pat, naujų įsipareigojimų geriau neprisiimti“, – pranešime cituojamas „Luminor“ būsto kredito produkto vadovas Andrius Kvakšys.

REKLAMA
REKLAMA

Banko duomenimis, 2020 m. sausio – vasario mėnesiais buvo sudaryta daugiau nei 500 paskolų sutarčių, o išduotų paskolų suma sudarė 39 milijonus eurų. Vidutinė būsto paskolos suma pernai metų pradžioje buvo apie 69 tūkst. eurų, o šiemet gyventojai vidutiniškai skolinasi apie 85 tūkst. eurų. Per šių metų sausio ir vasario mėnesius sudaryta daugiau nei 800 sutarčių ir išduota 73 mln. eurų paskolų.

„Vertindami klientų galimybę gauti paskolą remiamės Lietuvos banko Atsakingojo skolinimo nuostatais, skaičiuojame asmens gaunamų pajamų ir jau turimų įsipareigojimų santykį, analizuojame pajamų tvarumą. Mums svarbu, kad klientas galėtų oriai gyventi, džiaugtis naujais namais, o ne kartu su jais įsigyti ir didelių finansinių sunkumų“, – pabrėžia A. Kvakšys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų