Bajoriškos kilmės verslininkas liko be skatiko kišenėje – teko žiemą gyventi net palapinėje

Vaizdingos Meškasalio kaimo, esančio šalia Alytaus, žemės dar prieš keletą metų priklausė bajoriškų šaknų verslininkui Rolandui Prušinskui. Tačiau po finansinės krizės vyras neteko visko – tiek žemių, tiek namų, tiek šeimos. Savo išgyvenimais verslininkas pasidalijo TV3 televizijos laidoje „Prieš srovę“.

Prieš keletą metų, verslininkui Rolandui Prušinskui gimė idėja – prosenelių žemėse įrengti prabangią kaimo turizmo sodybą. Šiems planams įgyvendinti vien tik santaupų vyrui neužteko, tad jis kreipėsi į kredito bendrovę.

Rolando verslo planas kreditoriams pasirodė solidus, tad šie nedvejodami sutiko paskolinti verslininkui daugiau kaip pusę milijono litų, arba 200 tūkstančių eurų. Rolandas už tai turėjo įkeisti ne tik prosenelių žemes, bet ir vertingą sklypą prie ežero bei du butus Kaune.

„Kadangi aš žinojau, ką aš tiksliai noriu padaryti, taip pat jie (kreditoriai – red. past.) matė mano verslo istoriją, kad aš nesiblaškantis, kryptingai dirbantis. Jie matė kilimą, pastovų kilimą. Čia atsiranda požeminės komunikacijos, artezinis gręžinys, du skirtingi valymo įrenginiai, apšvietimas, galų gale architekto darbas ir visi kiti popierizmai – visa tai kainavo“, – pasakojo Rolandas.

Naktis leido palapinėje

Įpusėjus sodybos komplekso statybai, smogė 2008-ųjų finansinė pasaulio krizė ir Rolandas sulaukė raštiško kredito bendrovės reikalavimo grąžinti visą paskolą per dešimt dienų. Vyrui neradus, kaip grąžinti tokią sumą, kreditoriai kreipėsi į teismą ir iš verslininko buvo atimtas visas įkeistas turtas, įskaitant butą, kuriame jis gyveno su žmona ir dviem vaikais.

„Iš manęs atimto turto vertė gerokai viršija mano paimtą paskolą. Mano prosenelių žemės su jau pastatytais trobesiais, du butai Kaune, dar kitas sklypas prie ežero – visa tai šiandien kainuotų tikrai daugiau nei milijoną eurų, o aš skolinausi tik du šimtus tūkstančių“, – piktinosi Rolandas.

Pralaimėjęs visus teismus, vyras kartu su žmona nusprendė griebtis paskutinio šiaudo ir įkūrė indėnų stovyklą, taip bandydami išgelbėti savo bankrutuojantį verslą. Tuomet mylimoji padėjo Rolandui – siuvo indėniškas sukneles ir net pati, apsivilkusi indėniškais rūbais, pozavo reklaminiuose stenduose.

REKLAMA

Nepaisant didžiulių poros pastangų išsilaikyti, baigėsi paskutiniai pinigai, o kreditoriai sodyboje išjungė net elektrą. Rolandas buvo priverstas pats apsigyventi indėniškoje palapinėje.

„Aš miegodavau indėniškoje tipi, pasiklojęs taip, kaip priklauso, sudėjęs žabarus, sudėjęs kailių sluoksnius. Bet tai nebuvo problema. Įpranti ir apsiprausti sniegu“, – pasakojo vyras.

Patyrė žmonos išdavystę

Rolandui gyvenant indėniškoje palapinėje, kreditoriai iš paskutinių namų iškraustė vyro šeimą – žmoną su dviem vaikais. Po kurio laiko, verslininkas patyrė dar vieną smūgį – po beveik dviejų santuokos dešimtmečių, jo mylimoji pranešė pranešė, kad pamilo kitą vyrą ir padavė skyrybų dokumentus.

Išgyvenęs skaudžias skyrybas vyras tikino, kad savo buvusią žmoną mylės iki mirties, nepaisant išdavystės.

„Aš tai vadinu žiurkės pabėgimu iš skęstančio laivo. Kada gerbūvis suprastėja, tada atsiranda pas moterį psichologinės problemos, tada jai blogai tas ir anas, net skrendanti musė nuo manęs nervina, viso pasaulio problemos gali būti mano įtakotos. Moteris pradeda kaltinti vyrą viskuom“, – kalbėjo Rolandas.

Didžiuojasi bajorišku krauju

Tačiau ne viskas Rolando gyvenime vien tik bėdos – vyras nekantraudamas laidos „Prieš srovę“ žurnalistei pasipuikavo pagal senovinį pavyzdį pasiūta kilmingų bajorų apranga.

Savo protėvių istorija besižavintis verslininkas kreipėsi net į Olandijos, Italijos ir Lenkijos meistrus, kad šie atkurtų autentišką XVII a. bajorų kostiumą su šarvais ir net tikru kardu.

„Aš didžiuojuosi savo kilmingais protėviais – jie gynė Lietuvą nuo priešų. Vieni tą bajoriškumą išlaikė, taip kaip mano tėvai, proseneliai, o kiti suvalstietėjo jau devynioliktame amžiuje. <...> Mano močiutė ir senelis buvo grynakraujai bajorai, buvo nesimaišoma su valstiečiais.

Jeigu jūs veisiate medžioklinį šunį ir sumaišysite jį su parodiniu arba kiemsargiu, jis praranda daugybę medžioklinių savybių. Lygiai tas pats ir čia. Bajorai – karių luomas, kuris buvo skirtas ginti valstybę“, – išdidžiai pasakojo Rolandas.

Daugiau istorijos detalių pamatykite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Prieš srovę“.


Rašyti komentarą...
a
asljfb
2021-03-07 14:42:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
per daug uzsizaide su salmu ir kardu. viska ir prapiso.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų