Psichoterapeutas įspėja – nuo tokių vyrų reikia bėgti, tai veda į kapines

Ne viena moteris santykiuose patiria tiek fizinį, tiek psichologinį smurtą. TV3 laidoje „Prieš srovę“ psichoterapeutas Andrius Kaluginas teigė, kad tokie santykiai moterį veda tik į pražūtį.

Jo teigimu, apie tokius dalykus kalbėti reikia. Moterys turi padrąsinti viena kitą ir pačios būti drąsiomis. 

„Patyrę psichoterapeutai – ir aš, ir mano kolegos, visi sako vienareikšmiškai, kad tai yra bloga. Nesvarbu, kaip jūs vadinsite tai – mizoginistiniai ar toksiniai santykiai, tai yra žlugdantys santykiai. Jie niekur neveda, jie veda į kapines. Jūs tiesiog trumpinate savo gyvenimą“, – teigė A. Kaluginas. 

Moterys gyvenančios tokiuose santykiuose gali ir fiziškai susirgti bei turėti sveikatos problemų. 

„Jūs sirgsite. Pradžioje bus psichinės sveikatos sutrikimai, vėliau bus skrandžio, virškinimo sistemos sutrikimai, nervų sistemos sutrikimai. Tai – psichosomatika, prie gero tai tikrai neprives“, – TV3 laidoje „Prieš srovę“ sakė psichoterapeutas. 

A. Kalugino teigimu, yra toks vyrų tipas, kuris moterų nekenčia.

„Tai yra – mizoginistas. Žmogus, kuris nekenčia moterų. Tai mišrus tipas – jis gali būti narcizas, bet gali juo ir nebūti. Gali būti smurtautojas, bet gali ir nebūti. Psichopatas, sociopatas – gali būti, bet jis yra mizoginistas. Jis iš esmės nekenčia moterų, jo vidinis pašaukimas jas žeminti įvairiais, įmanomais, jam pasiekiamais būdais“, – sakė psichoterapeutas.

Pagrindinė tokių santykių formulė – abu poroje dėl visko kaltina moterį.

„Tai reiškia, kad aš visada kaltinu jus dėl bet ko ir jūs pati taip pat kaltinate save dėl visko“, – aiškino A. Kulaginas. 

Moterys dažnai tokių santykių nenutraukia, nes jos jaučia didelį kaltės jausmą. 

„Moteriai be kompleksų ir be baimių yra įkaltas didžiulis kaltės jausmas, kad galbūt ji kažką blogai padarė. Galbūt ji, iš tikrųjų, blogai pagamino kokį ten blyną, gal ji truputį blogai prižiūrėjo vaikus, gal ji lovoje kažkaip nelabai gerai atsipalaidavo vieną kartą“, – daugelį priežasčių vardijo A. Kulaginas. 

Daugiau apie tokius santykius žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Prieš srovę“. 


Rašyti komentarą...
P
Psichologė
2021-02-14 17:04:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo tokių vyrų reikia bėgti ko toliau..Keista,tik po vestuvių visatai pasimato ir kai dar atsiranda vaikai,meilė daro savo.Galvodama,kad kažkas pasikeis.Priežaščiu reik jieškot vaikystei,tai vienos,ar kitos pusės.Kartais moterys lipa vėl ant to pačio grėblio,nes jos pakliūa ant to pačio,koks buvo jos tėvas.Vyrai labai gerai,tiesiog meistriškai manipuliuoja,net teismę.Jais patiki net teisėjai,ir juos išteisina.Moteris tada palieka,lyg mušė kandus.Tas vyras kartu su ją gyvena ir vėl teigti už vadžių vėl išpradžiu.Čia reikalinga pagalba.Pasirižymas būna kartais sunkus,o kur aš dėsiuos,ir dar su vaiku.Pagalba bus,tik reik nenuleist rankų.Daugiau pasitikėti reik savimi ir neuždidaryt tarp keturių sienų.
Atsakyti
-13

A
As
2021-02-15 06:10:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apie toki psichologini reiskini kaip mizoginizma reiketu kalbeti labai,labai placiai,nes juo serganciu labai daug.Pabegti neimanoma,nes susidursi visur,ir darbe,ir netgi gali susidurti ir gydytojo kabinete,ir psichologo,ir teisejo ir tt tt.Aciu Kaluginui uz toki paaiskinima,dabar supratau su kokiu zmogum gyvenu ir kodel taip klostosi santykiai,nors ir kaip stengtumeisi,kodel vyras toks nelaimungas kad gime dukros,kodel nelaimingas kad turi anuke(anuku labai didziuojasi).Tik va kad begti nera kur,nes sukurto materialaus gyvenimo taip paprastai nepaliksi ir neisi prie konteinerio.Lenva pasakyti bek.Geriau pamokykit kaip su tuo mizogenizmu kovoti.
Atsakyti
-9

Z
Zombis
2021-02-15 07:32:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie,kurie žemina moteris,yra gnydos.Gnydos,dėkit dizlaikus.Pažiųrėsim kek čia jūsų suirinks.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų