Žemės ir miškų jungtinių tyrimų centre kartu dirbs Agrarinių ir miškų mokslų centro bei Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkai. Centre bus sudarytos sąlygos dirbti, naudotis įranga ir kitiems Lietuvos bei užsienio šalių mokslininkams, tyrėjams, dėstytojams, studentams, žemės ir miškų ūkio sektorių verslo atstovams.
Bus atliekami žemės ūkio ir miškų biologinių išteklių tvaraus panaudojimo tyrimai: augalų raidos ir produktyvumo formavimosi dėsningumų, dirvožemio ekologijos, nanotechnologijų pasiekimų taikymo, klimato kaitos poveikio miškams, naujos kokybės medžių kūrimo ir kiti.
400 kv. m ploto mokslinių tyrimų bazė su 8 laboratorijomis sudarys sąlygas tirti lauko augalus, gėles, vaiskrūmius, vaismedžius, daržoves, taip pat ir auginamas šiltnamiuose.
Lauko augalų tyrimai bus atliekami specialiai įrengtame šiltnamyje, kuriame bus modeliuojamos ir kontroliuojamos įvairios sąlygos: mitybos, klimato, ligų sukėlėjų ir jų plitimo, kiti veiksniai. Augalai bus auginami ir žiemą, ir vasarą.
Šalia šiltnamio įrengtos klimatinės kameros, kuriose bus galima keisti oro sudėtį. Automatinė kompiuteriu valdoma ventiliacijos sistema užtikrins patalpų vėdinimą, veiks šildymo sistema. Klimato palaikymo ir laistymo valdymo kompiuterinės programos leidžia palaikyti 24 skirtingus augimo sąlygų režimus.
Moderniausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio atviros prieigos centras - jau trečioji integruotame mokslo, studijų ir verslo slėnyje "Nemunas" įsteigta mokslinių tyrimų laboratorijų bazė.
Lietuvoje kuriami penki integruoti mokslo, studijų ir verslo slėniai - "Santara" ir "Saulėtekis" Vilniuje, "Santaka" ir "Nemunas" Kaune bei "Jūrinis" Klaipėdoje. Iš Švietimo ir mokslo ministerijos administruojamų ES struktūrinių fondų 14 slėnių investicinių projektų skirta apie 1 mlrd. litų, tiek pat buvo numatyta skirti per Ūkio ministerijos administruojamas priemones.