• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Niujorko universiteto ekonomistas Nourielis Roubini prieš penkerius metus buvo pramintas Daktaru Lemtimi, nes teisingai numatė, kad įvyks pasaulinė ekonominė krizė.

Niujorko universiteto ekonomistas Nourielis Roubini prieš penkerius metus buvo pramintas Daktaru Lemtimi, nes teisingai numatė, kad įvyks pasaulinė ekonominė krizė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį jis pasidalijo savo pastebėjimais apie JAV ir pasaulio ekonomiką. Jo teigimu, JAV šiuo metu traukia visą pasaulį iš recesijos. Taip pat ryžtingesnė šalies monetarinė politika ir dolerio stiprinimas gali turėti labai didelės įtakos prekių kainoms. Ypač, kai JAV ekonomika ateinančius penkerius metus spartės. „Didesnės palūkanų normos turės neigiamų pasekmių prekių kainoms“, – kasmetinėje konferencijoje „Inside Commodities“ sakė jis.

REKLAMA

Konferencijoje daugiausiai aptariami būdai, kaip stabdyti krintančias prekių, ypač aukso, kainas dėl mažėjančios tokių milžinių kaip Kinija paklausos ir ryžtingesnės JAV Federalinio rezervo monetarinės politikos, reaguojant į 2008 metų krizės padarinius. Apie auksą atsiliepė ir investuotojas Dennisas Gartmanas, kuris teigia, kad šis taurusis metalas kaip investicija šiandien jo nedomina, nebent pirktų jį jenomis. „Auksas nebėra saugi investicija ir kiekvienas, kuris sako kitaip, yra melagis, šarlatanas ir sukčius. Man nepatinka auksinės vabalų statulėlės, o ir pasaulio pabaiga neateis rytoj“, – neieškojo žodžių jis.

REKLAMA
REKLAMA

Tam pritaria ir N. Roubini, kuris skaičiuoja, kad aukso kainos nuo šiųmetinių 1,3 tūkst. JAV dolerių už unciją kris iki 1 tūkst. JAV dolerių už unciją kitais metais.

Euras išliks silpnas

Ekonomistas pastebi, kad JAV investuotojams liks patrauklesnės, nes likęs pasaulis, ypač Europa, neskuba atsitiesti. „Finansinės JAV problemos yra labai rimtos, bet ne tokios rimtos kaip Japonijoje, Europoje ar Jungtinėje Karalystėje. JAV Fedralinis rezervas greičiau nei šių regionų centriniai bankai atsisakys nulinės palūkanų normos politikos ir doleris galiausiai sustiprės“, – numato jis. N. Roubini teigimu, blogiausia jau praeityje, tačiau didžiausia Europos problema liks įsiskolinusios periferijos šalys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jokio „kieto nusileidimo“ Kinijai

Niujorko universiteto akademikas pabrėžė, kad Kinija nepakartos savo ankstesnio plėtros scenarijaus, nes šalis pereina į vartojimu paremtą ekonominį ciklą. Taip pat labai tikėtina, kad antroji pagal dydį ekonomika išvengs krizės. „Šis plėtros modelis nebepakankamas“, – teigia jis ir papildo, kad Kinijos BVP augs 4 proc., vadinasi, šalis sparčiai nesivystys, bet ir nesustos. „Ji bus labiau orientuota į vartojimą, bet ne išteklius“, – pabaigoje Kinijos plėtros trajektoriją nubrėžė Daktaras Lemtis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų