Klaipėdos konteinerių terminalo vadovas: Sueco blokados pasekmės bus jaučiamos ilgai

Sueco kanalo blokados pasekmės gali būti jaučiamos pakankamai ilgai, mano Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas. Vienos didžiausių uosto krovos įmonių Klaipėdos konteinerių terminalo vadovas Vaidotas Šileika sako, jog konteinerių pristatymas į Klaipėdą vėluoja, ir tai gali trukti iki šių metų rudens.  

„Jaučiame Sueco kanalo blokavimo pasekmes, vėluoja konteinerių pristatymas į Klaipėdą. (...) Tas disbalansas, kuris yra dabar dėl Sueco blokados, manau, kad bus jaučiamas pakankamai ilgai. Netgi yra tokios prognozės, kad antrąjį, gal net ir trečiąjį šių metų ketvirtį jausime šitas pasekmes“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Vaidotas Šileika. 

Pasak jo, Europos uostai po blokados dabar perkrauti, dirba lėtai.

„Stebime tai, kad tas krovinių srautas, kuris turėjo būti Klaipėdoje, bus šiek tiek vėliau, jie vėluos“, – sakė V. Šileika. 

Anksčiau jis yra sakęs BNS, kad Sueco kanale užstrigęs konteinerinis laivas  „Ever Given“, užblokavęs eismą vienoje svarbiausių pasaulio laivininkystės arterijų, labiausiai paveiks būtent konteinerių krovos įmones ir sutrikdys pasaulines tiekimo grandines, ypač susijusias su Kinija.  

Kovo pabaigoje 400 metrų ilgio laivas įstrigo Sueco kanale beveik savaitei blokuodamas visą laivybą šiuo gyvybiškai svarbiu vandens keliu. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų