REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karas Ukrainoje verčia lietuvius susilaikyti nuo kelionių – mažėja naujų užsakymų, o į karo paveiktas valstybes taip pat niekas kojos nenori kelti. Negana to, ir užsienio turistai su baime žvelgia į Lietuvą dėl bendrų sienų su Rusija ir Baltarusija. Kelionių organizatoriai atskleidė, kokie pokyčiai laukia Lietuvos turistų.

Karas Ukrainoje verčia lietuvius susilaikyti nuo kelionių – mažėja naujų užsakymų, o į karo paveiktas valstybes taip pat niekas kojos nenori kelti. Negana to, ir užsienio turistai su baime žvelgia į Lietuvą dėl bendrų sienų su Rusija ir Baltarusija. Kelionių organizatoriai atskleidė, kokie pokyčiai laukia Lietuvos turistų.

REKLAMA

Prognozuojama, kad kelionių kainos ateityje tik augs. Taip pat dėl uždarytos oro erdvės ties Ukraina ilgės kai kurių skrydžių trukmė.

Žmonės emociškai sukrėsti: perka mažiau kelionių

„Novaturo“ grupės rinkodaros direktorė Baltijos šalims Olga Belova pastebi, kad karas Ukrainoje gerokai sujaukė kelionių planus.

„Kalbant apie Lietuvą, nuo karo Ukrainoje pradžios pastebimai sumažėjo naujų užsakymų skaičiai. Tai sakyčiau natūrali reakcija, žmonės yra emociškai sukrėsti ir reikia laiko susiorientuoti šiandienos situacijoje. Kita vertus, mūsų keliautojai žino, kad skrendame į saugias šalis ir saugiais maršrutais, todėl jau suplanuotų kelionių neatšaukia“, – minėjo ji.

REKLAMA
REKLAMA

„Novaturo“ atstovė atskleidė, kad nuo vasario 24 d., kai Rusija pradėjo karą prieš Ukrainą, Lietuvoje naujų kelionių užsakymų skaičius krito.

REKLAMA

„Didelė dalis visuomenės susitelkė savanorystei, įsitraukė į pagalbos teikimą ukrainiečiams. Žmonės keliones perka likus 2–3 savaitėms iki išvykimo, tačiau jau įsigytų kelionių neatšaukia“, – kalbėjo O. Belova.

O Lietuvos turizmo asociacijos vadovė Milda Plepytė-Rainienė sako, kad karas Ukrainoje nemalšina lietuvių noro keliauti. „Išvykstamasis turizmas vyksta pagal iš anksto suplanuotą grafiką, ženklesnių pokyčių nepastebime“, – komentavo ji.

Tiesa, gyventojai nutraukia keliones į karo paveiktas valstybes, o visomis kitomis kryptimis keliauja noriai.

REKLAMA
REKLAMA

„Esama situacija paveikė tik tuos kelionių organizatorius, kurie buvo numatę kelionių pasiūlymus į Ukrainą, Rusiją, Baltarusiją, tačiau šios kryptys nėra pagrindinės, kurias renkasi Lietuvos keliautojai. Kelionių organizatorių, kurie veiklą vykdo užsakomaisiais skrydžiais, suplanuotos programos vyksta pagal planą, keliautojai  į savo suplanuotas keliones vyksta noriai, o išaugusio kelionių atšaukimo skaičiaus nepastebima“, – kalbėjo M. Plepytė-Rainienė.

Užsieniečiai bijo vykti į Lietuvą: beda pirštu į kaimynines šalis

Negana to, kelionių agentūros „Amber tours“ direktorė Gintarė Antanėlytė atskleidė, kad dėl karo Ukrainoje sumenko turistų srautai į Lietuvą. Keliautojai iš Vakarų Europos vienas po kito atšaukia rezervacijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų klientai iš Beneliukso, Italijos, Ispanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Austrijos bei kitų Europos šalių kol kas kovo – balandžio mėnesiais susilaiko nuo kelionių, atšaukia rezervacijas, motyvuodami Covid-19 ir taip pat dėl susidariusios geopolitinės situacijos, karo Ukrainoje“, – tv3.lt sako G. Antanėlytė.

Turistai nuogąstauja dėl Lietuvos geopolitinės padėties – sienos su Baltarusija ir Kaliningrado sritimi. Kelionių organizatoriai girdi nuomones, kad Lietuvoje šiuo metu padidėjusi rizika, todėl nusprendžia verčiau laukti arba pasirinkti kitą, jų nuomone, saugesnę šalį.

„Mus pasiekia informacija <...>, kad žmonės bijo keliauti, neskuba užsakinėti kelionių į šalis, kurios yra netoli karinio konflikto židinio bei ribojasi su Rusija, Baltarusija“, – minėjo pašnekovė.

REKLAMA

Ji papildė, kad kelionių organizatoriai ir patys keliautojai akylai stebi karo naujienas. Įvairūs politikų pareiškimai, kad Baltijos šalys gali atsidurti Rusijos taikinyje, atbaido turistus.

„Vienos įmonės anuliuoja užsakymus jau dabar iki rugpjūčio. Kitos dar tik iki gegužės ar birželio, neskuba, nori pasižiūrėti kaip keisis situacija, galbūt konfliktas bus neutralizuotas. Taip pat įvairių politikų pasisakymai, įskaitant prezidento pono V. Zelenskio pareiškimus apie tai, kad Pabaltijo šalys bus kitas Putino taikinys, atbaido žmones nuo kelionių bent jau šiuo metu“, – paaiškino G. Antanėlytė.

Kai kurie skrydžiai truks ilgiau

Karas atneša ir kitokių pokyčių – kai kurie skrydžiai turistams iš Lietuvos truks ilgiau. Vykstant karo veiksmams lėktuvai privalo saugiu atstumu aplenkti Ukrainą.

REKLAMA

„Keliautojai, kurie planuoja keliauti į Egipto kurortus susidurs su nežymiai pailgėjusia skrydžio trukme. Pagal Europos aviacijos saugumo agentūros rekomendacijas, skrydžio metu laikomasi saugaus, 200 km atstumo nuo Ukrainos oro erdvės, tad  tai 15-20 minučių pailgina skrydį į Egiptą“, – paaiškino M. Plepytė-Rainienė.

„Novaturo“ atstovė papildė, kad vasarą ilgės skrydžiai ir į kelias kitas valstybes.

„Vasaros sezono metu Ukrainos oro erdvė įprastai būdavo kertama skrendant į Turkiją, Bulgariją ir Graikiją, visi skrydžiai bus vykdomi pagal visas rekomendacijas ir saugiai“, – minėjo O. Belova.

Ekspertų prognozė: kelionių kainos tik kils, o labiausiai – rusams

Kelionių kainos pastaruoju metu tik kyla, o ateityje pasieks dar didesnes aukštumas, neabejoja „Amber tours“ vadovė. Ypač kelionių kainas išpūs karo veiksmai Ukrainoje, prognozavo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kainos dėl infliacijos jau kurį laiką auga, o dabar ir dėl karo Ukrainoje, sankcijų Rusijai kainų augimo tendencija tik stiprės, kas, be abejo, skatins žmones apsvarstyti, galbūt pasirinkti žemesnės kainos destinaciją ar keliauti rečiau nei anksčiau“, – teigė G. Antanėlytė.

Šiai prognozei pritaria ir Turizmo asociacijos vadovė. „Atsižvelgiant į augančias aviacinio kuro kainas, pailgėjusias skrydžių trukmes, žmogiškuosius išteklius prognozuojame, kad kelionių kainos gali kilti“, – teigė M. Plepytė-Rainienė.

O štai „Novaturo“ atstovė minėjo, kad dėl Vakarų sankcijų kelionės ypač brangs Rusijos piliečiams.

„Dėl karo Ukrainoje uždaryta oro erdvė visiems Rusijai priklausantiems, joje registruotiems arba jos kontroliuojamiems orlaiviams. Tai neišvengiamai turės didelės įtakos toms šalims, į kurias paprastai atostogauti vykdavo Rusijos piliečiai“, – atskleidė O. Belova.

REKLAMA

Patarė atidžiai rinktis kelionių organizatorių

Portalas tv3.lt domėjosi, kaip reikėtų elgtis žmonėms, kurie dar šiemet suplanavo kelionę į užsienį. Pašnekovė patarė, ką daryti, kad karas Ukrainoje nesujauktų atostogų planų.

„Keliones galima atidėti, palaukti, tačiau einančių metų joks draudimas  nekompensuos ir negrąžins, tad gyventi, keliauti ir džiaugtis reikia jau šiandien“, – sakė G. Antanėlytė.

O. Belova patarė gyventojams būti atsargiems užsisakant keliones – įsitikinti, kad kelionių agentūra yra patikima.

„Turbūt aktualiausiais šiai dienai patarimas – prieš įsigyjant kelionę, pasidomėti, kas yra kelionių organizatorius. Bendra tendencija – vengti rusiško ir baltarusiško kapitalo įmonių, pastebima ir turizmo sektoriuje.

Žmonėms tai tampa svarbu tiek vertybiniu požiūriu, tiek ir dėlto, kad šie verslai gali susidurti su reikšminga veiklos tęstinumo rizika, kaip kad atsitiko su „TUI Baltics“. Lietuvoje veikiančius kelionių organizatorius prižiūri Lietuvos valstybinės institucijos, tad ir keliautojų interesų atstovavimas bet kokioje krizinėje situacijoje yra gerokai paprastesnis ir saugesnis keliautojui“, – apibendrino ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų