REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje gyvenantis Švedijos žurnalistas, dokumentinių filmų kūrėjas Jonas Ochmanas, dalydamasis švediškąja migracijos patirtimi apskritojo stalo diskusijoje apie emigraciją, teigė, kad Švedija ilgą laiką turėjo visiškai skirtingą migracijos patirtį nei Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra pirmi metai Švedijoje per šimtmetį, kuomet daugiau žmonių emigruoja nei imigruoja. Tai yra aišku neženklūs skaičiai, keli tūkstančiai, bet emigruoja švedai dažniausiai į angliškai kalbančius kraštus“, – sakė jis.

REKLAMA

Pašnekovas teigė turintis daug draugų emigrantų, todėl jam pačiam labai įdomi emigracijos tema ir jos priežasčių ieškojimas.

„Lietuviai, prieš daugiau kaip dvidešimt metų atkūrę nepriklausomybę, norėjo realios nepriklausomybės, teisės daryti ką nori (su tam tikromis išlygomis). Kol kas matome, kad su realia nepriklausomybe Lietuvoje sekasi sunkiai, žmonės tiesiog ieško sau realios laisvės, vienas iš sprendimų – išvykti“, – apie lietuvių pasirinkimo emigruoti priežastis kalbėjo Švedijos žurnalistas.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, lietuviai svetur ieško sau ne tik finansinės nepriklausomybės, bet ir atitinkamo į save požiūrio, pagarbos savo asmeniui, žmogiško darbdavio požiūrio į save kaip darbuotoją.

„Lietuvoje dažna problema, kad žmogus čia jaučiasi arba nieku, arba ponu“, – samprotavo J. Ochmanas. Anot  jo, svetur šis atotrūkis kur kas silpniau jaučiamas. Be to, svetur geriau veikia ir profesinės sąjungos, ginančios darbuotojų interesus.

„Lietuvoje trūksta tikrų profsąjungų“, – pastebėjo J. Ochmanas. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje per mažai kalbama apie energetinius projektus, žmonių saugumą, taip pat trūksta sėkmingų istorijų, kad žmonės nesijaustų prislėgti depresijos.

„Valdžios požiūris į išeiviją yra labai svarbus, svarbu, koks yra signalas siunčiamas. Pavyzdžiui, Airijos atveju, išeivija netgi yra tapusi dideliu privalumu <...> Lietuvoje nėra ryškesnių pasisakymų, strategijų, bent jau aš jų nematau. Ryšių palaikymas įvairiomis formomis su išeivija tokiai šaliai kaip Lietuva yra gyvybiškai svarbus“, – svarstė Švedijos žurnalistas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų