REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai jau gavo lapkričio sąskaitas už šildymą. Kai kuriems jos  dvigubai didesnės nei praėjusį mėnesį. Vilniuje lapkritį šilumai gaminti pradėtas naudoti mazutas, anot tiekėjų, tai turėjo sumažinti gyventojų sąskaitas. Vis tik, jeigu jos gyventojams per didelės, jiems siūloma kreiptis dėl kompensacijų.

Gyventojai jau gavo lapkričio sąskaitas už šildymą. Kai kuriems jos  dvigubai didesnės nei praėjusį mėnesį. Vilniuje lapkritį šilumai gaminti pradėtas naudoti mazutas, anot tiekėjų, tai turėjo sumažinti gyventojų sąskaitas. Vis tik, jeigu jos gyventojams per didelės, jiems siūloma kreiptis dėl kompensacijų.

REKLAMA

Portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Evelina pasidalijo naujausia savo sąskaita už buto šildymą. 

„Už lapkritį turėsiu mokėti beveik 85 eurus. Gyvenu senos statybos, dviejų kambarių bute, 45 kvadratinių metrų ploto. Praėjusį mėnesį mokėjau 40 eurų. Panašios sąskaitos ar vos didesnės tikėjausi ir už lapkritį. 

Deja, sąskaitos auga. Sausį, ko gero, dar daugiau teks mokėti. Baisu ir pagalvoti, kad sausio sąskaita irgi bus dvigubai didesnė. Tada turėsiu mokėti turbūt jau ir 170 eurų“, – nerimavo moteris. 

REKLAMA
REKLAMA

Ji teigė, kad kai jos sąskaita viršys 100 eurų, ji kreipsis dėl kompensacijos. 

„Bandžiau pati pasiskaičiuoti, ar tą kompensaciją iš vis galėčiau gauti. Manau, jeigu sąskaitos viršys 100 eurų, galiu pretenduoti į kompensaciją“, – svarstė Evelina. 

REKLAMA

Kita vilnietė Monika, gyvenanti naujos statybos bute, pasidalijo sąskaita, kuri siekia 65 eurus. 

„Mano butas 34 kvadratinių metrų ploto, pastatytas 2008 metais. 

Sąskaita didelė, bet nepasakyčiau, kad labai šilta, dar papildomai šildausi elektra“, – pripažino moteris.

Tuo metu Darius, gyvenantis naujos statybos, 3 kambarių bute dalijosi sąskaita, kuri siekė beveik 20 eurų. 

„Daugiabutis 2021 metų statybos, 60 kvadratinių metrų ploto. Bute tikrai šilta, nereikia dar papildomai šildytis“, – patikino vyras. 

REKLAMA
REKLAMA

Prašo nelyginti spalio ir lapkričio sąskaitų

Vilniaus šilumos tinklų Klientų komandos vadovas Laurynas Jakubauskas sakė, kad lyginti šių metų spalio ir lapkričio mėnesio sąskaitas nėra korektiška, kadangi šildymo sezonas prasidėjo tik spalio 17 d. 

„Vadinasi, praėjusį mėnesį klientai mokėjo už paslaugą, kuri buvo teikiama tik pusę mėnesio. Taip pat vertėtų nepamiršti ir kitos svarbios aplinkybės – lauko oro temperatūros, kuri yra svarbus faktorius, lemiantis šilumos suvartojimą. 

Lapkritis buvo gerokai šaltesnis negu spalis, vidutinė lauko oro temperatūra buvo beveik 7 laipsniais žemesnė, todėl šilumos vartojimas išaugo. Šilumos kaina lapkritį Vilniuje mažėjo ir siekė 8,77 ct/kWh be PVM. Tai – viena mažiausių kainų tarp didžiųjų Lietuvos miestų. palyginti šalies šilumos kainų vidurkį lapkričio mėnesį, vilniečiai už šilumą moka 30 proc. mažiau“, – skaičiavo specialistas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, sąskaitų už šildymą dydis priklauso ne tik nuo šilumos kainos, bet ir nuo šilumos suvartojimo. 

„Jį lemia lauko oro temperatūra, pastato būklė ir individualūs šilumos vartojimo įpročiai. Renovuotų daugiabučių namų gyventojai moka iki 40 proc. mažesnes sąskaitas už šildymą. Lapkritį vidutinė 50 kv. m. ploto buto sąskaita renovuotame daugiabučiame name siekia 51 eurą, o nerenovuoto – apie 87 eurus.

Suprantame, kad išlaidos už šildymą reikšmingai veikia klientų biudžetą, todėl kviečiame kreiptis dėl kompensacijų arba mokėjimų atidėjimų“, – komentavo L. Jakubauskas. 

Šilumos gamybai naudojo mazutą, kuris turėjo sumažinti kainas

Portalas tv3.lt primena, kad Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) nuo lapkričio 9 d. šilumos ir karšto vandens gamybai kaip vieną iš kuro rūšių pradėjo naudoti ir mažasierį mazutą, kuris spalio pabaigoje iš Klaipėdos atgabentas į sostinę.

REKLAMA

VŠT pranešė savo gamybinėje teritorijoje turintys penktadalį viso šiam šildymo sezonui įsigyto mažasierio mazuto.   

VŠT mažasierį mazutą pradėjo naudoti išaugus klientų šilumos poreikiui ir nukritus lauko oro temperatūrai. Mažasierio mazuto poreikis priklausys ir nuo to, kaip veiks nepriklausomi šilumos gamintojai (NŠG), tiekiantys iš biokuro pagamintą šilumos energiją.  

Preliminariais skaičiavimais, šį sezoną 56 proc. viso šilumos gamybai naudojamo kuro turėtų sudaryti biokuras ir iš nepriklausomų šilumos gamintojų įsigyjama šilumos energija, 7 proc. – gamtinės dujos, 36 proc. – mažasieris mazutas, 1 proc. – dyzelinas. 

REKLAMA

Skaičiuojama, kad vidutinė šilumos kaina viso šildymo sezono metu galėtų siekti 8–10 ct/kWh be PVM. Tikėtina, kad šio šildymo sezono vilniečių šildymo sąskaitos bus panašios, kaip praėjusiais metais. Spalį šilumos energija vilniečiams kainavo 8,9 ct/kWh – tai viena mažiausių šilumos kainų tarp didžiųjų Lietuvos miestų, lapkritį kaina dar kiek mažesnė – 8,77 ct/kWh.  

Seimas nusprendė dar du šildymo sezonus taikyti ne 9 proc., o nulinį PVM tarifą centriniam šildymui.

Siūlo kreiptis dėl kompensacijų

Vilniečiai taip pat kviečiami kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę dėl kompensacijų šildymui ir karštam vandeniui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu atkreipti dėmesį, kad nuo šiol kompensacijos skiriamos visam šildymo sezono laikotarpiui. Lyginant su praėjusiais metais, gyventojams taip pat taikomos palankesnės kompensacijų gavimo sąlygos.  

Per 2021-2022 m. šildymo sezoną kompensacijas Vilniaus mieste gavo 43,4 tūkst. asmenų. Jiems skirta – 8,6 mln. eurų.

Pasikeitus kompensacijų teikimo sąlygoms, planuojama, kad per 2022–2023 m. šildymo sezoną kompensacijas gaus apie 53 tūkst. asmenų, kuriems bus skirta apie 14,2 mln. eurų.  

Kaip ir praėjusiais metais, Vilniaus šilumos tinklai 2022–2023 metų šildymo sezono metu savo klientams, susiduriantiems su finansiniais sunkumais, sudarys galimybę dalį sąskaitos atidėti.

Klientai, kurie kreipsis į VŠT dėl šio susitarimo, galės mokėti 50 proc. einamosios sąskaitos, o likusią dalį apmokėti lygiomis dalimis per 6 mėnesius pasibaigus šildymo sezonui. 

Tik DURNIAI konservatoriu Benkunsko pazadais tiki. Va kai meru pataps - tai ne tokie cirkai dar prasides.
Galiu patvirtinti - kainos dvigubai didesnes negu pernai. Vilniaus valdzia MELAVO, kad kainos nedaug dides. Uz sildymo politika Vilniuje atsakingas konservatorius Benkunskas. Jau cirkus varo, net i merus nepatekes.
Prie ko cia karas(siaip bajeriukasm specoperacijele porai dienu,pries tikrai paciu ukarainieciu ziauriai nekenciamus benderus),prie ko cia Putinas su iki padebesiu,kersijant, iskeltom duju kainom visai Europai,prie ko cia pasaulines duju kainos?Ne prie ko!!!Del visko kalti-asmeniskai Simonyte ir visi konservatoriai.Kitu kaltu neieskokite,nes pasiulysiu i dantis!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų