Ginčai dėl daugiabučio mokesčių: gyventojai nesutinka mokėti už sandėliukus

Daugiabučio gyventojai piktinasi, kad namą administruojanti įmonė užkrauna jiems nepriklausančius mokesčius už sandėliukų priežiūrą. Anot gyventojų, savo nuosavybe jie rūpinasi patys, o pinigus už tai gauna namo administratorius. Tačiau įmonė tikina, kad sandėliukai priklauso požeminei automobilio stovėjimo aikštelei, o šios priežiūra turi rūpintis namo administratorius.

Klaipėdos miesto gyventojas Darius (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) portalui tv3.lt pasakojo, kad jo daugiabutį administruojanti įmonė renka iš gyventojų mokestį už sandėliukų administravimą ir techninę priežiūrą.

„Pasitariau su teisininku ir jis paaiškino, kad šis mokestis yra neteisėtas ir daugiabučio administratorius neturėtų jo taikyti. Tačiau gyventojai to nežino, nesiskundžia, o namą administruojanti įmonė mūsų sąskaitą pelnosi.

Nors šis mokestis vienam gyventojui kainuoja keliasdešimt centų, tačiau sudėjus sumokėtą suma per kelis metus išeina jau keletas tūkstančių eurų. Kodėl mes turime šiuos pinigus namo administratoriui mokėti?“ – retoriškai klausė vyras.

Anot jo, sandėliukus prižiūri ir tvarko patys gyventojai.

„Jie dažniausiai būna užrakinti ir į juos patenka tik jų savininkai. Be to, neįsivaizduoju, ką ten reikia tvarkyti ir administruoti, lemputę pasikeisti galiu ir aš pats.

Suprantu, kad name yra bendrosios patalpos, kuriomis reikia rūpintis, jas tikrinti. Logiška, kad už tai mokame, bet sandėliukai yra gyventojų nuosavybė ir administratorius negali už jų tariamą tvarkymą imti mokesčių“, – sakė vyras.

Darius skundėsi, kad su namo administratoriumi labai sunku bendrauti.

„Dėl sandėliuko mokesčio dar nesikreipėme, tačiau greitai tai darysime, nors bet kokią problemą jie labai ilgai sprendžia. Tenka keletą kartų kreiptis, kol būna pakeista lemputė bendrosiose patalpose. Tad ką kalbėti apie rimtesnes problemas“, – skundėsi vyras.

Anot jo, tai ne pirmas kartas, kai namo administratorius pelnosi iš gyventojų priskirdamas jiems nereikalingus mokesčius.

REKLAMA

„Prieš keletą metų gyventojai turėjo mokėti už priešgaisrinės sistemos priežiūrą. Išsiaiškinome, kad pagal įstatymą šis mokestis gyventojams nepriklauso. Tačiau teko ilgai tai įrodinėti namo administratoriui. Visgi vėliau jis sutiko tą mokestį panaikinti. Ir tada keletą mėnesių gyventojams jie minusuodavo tam tikrą sumą, kurią mes jiems buvome sumokėję už priešgaisrinės sistemos priežiūrą“, – pasakojo Darius.

Moka tik turintys stovėjimo vietas

Daugiabutį administruojanti įmonė „Paslaugos būstui“ portalui tv3.lt atsisakė teikti informaciją apie gyventojų mokėjimus.

Pasak įmonės atstovų, informacijos jie negali teikti dėl gyventojų duomenų apsaugos. Be to, įmonė teigė, nesulaukusi jokių gyventojų skundų dėl mėnesinių mokėjimų.

O Klaipėdos savivaldybės Statinių administravimo skyriaus atstovė teigė, kad įstatymas numato, kad butų ir kitų patalpų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso pastato bendrojo naudojimo patalpos, pagrindinės pastato konstrukcijos, bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, sanitarinė techninė ir kitokia įranga.

„Įstatymas numato ir tai, kad butų ir kitų patalpų savininkai privalo nustatyta tvarka mokėti ir mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas skirtas pastato priežiūrai. Daugiabutį gyvenamą namą Birutės g. 22, kuriame yra požeminė automobilių stovėjimo aikštelė (su sandėliukais) administruoja įmonė „Paslaugos būstui“.

Šios bendrovės direktorė Rasa Rimaitė savivaldybei patikino, kad papildomas mokestis yra taikomas tik tiems savininkams, kurie turi sandėliukus ir jiems priskirtas automobilių stovėjimo vietas. Ginčijamas mokestis už administravimą ir techninę priežiūrą yra taikomas tik požeminiame garaže automobilių stovėjimo vietas (su sandėliukais) turintiems patalpų savininkams“, – teigiama savivaldybės komentare.

Anot įmonės vadovės, požeminė automobilių aikštelė bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso ne visiems bendraturčiams, todėl šis daiktas pagal savo teisinį statusą negali būti vertinamas kaip bendrojo naudojimo objektas bendro naudojimo teise priklausantis visiems namo bendraturčiams.

REKLAMA

Esą, kad automobilio stovėjimo vieta teisiškai yra buto priklausinys, matyti iš Registrų centro išrašo. Vadovaujantis nekilnojamojo turto registro duomenimis, yra pagrindas spręsti, kad požeminė stovėjimo aikštelė priklauso X iš XX namo bendraturčių; taip pat rūsyje yra suprojektuotos ne tik stovėjimo vietos, bet ir individualaus naudojimo patalpos – sandėliukai, į kuriuos galima patekti tik per stovėjimo vietų patalpą.

Todėl automobilių stovėjimo patalpos negalima laikyti individualaus naudojimo patalpa. Stovėjimo patalpai, kaip turinčiai bendro naudojimo paskirtį, taikytinos pastato bendro naudojimo objektų eksploatavimo taisyklės. Jos numato tvarką, pagal kurią pastato bendrasavininkai ir patalpų, esančių pastate, savininkai privalo prižiūrėti ir tvarkyti šią pastato teritoriją.


Rašyti komentarą...
E
Europa
2021-04-18 22:17:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip valdininkai lipa liaudžiai ant galvų su visokiais mokesčisis,po truputį,bet užtikrintai
Atsakyti
0

T
Tomas
2021-04-19 05:22:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai reikia keisti priežiūros administratorių.
Atsakyti
0

L
Laima
2021-04-19 12:19:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ką daryti kai name yra įsiskolinusiu už vandenį ...ir namo gyventojai turi apmokėti ..bet skola gražina tas butas ..o gyventojam kurie apmokėjo negražina permoka .. jau tiesiai sakiau ir ko gero reiks kreiptis į teisma
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų