REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiabučio gyventojai piktinasi, kad namą administruojanti įmonė užkrauna jiems nepriklausančius mokesčius už sandėliukų priežiūrą. Anot gyventojų, savo nuosavybe jie rūpinasi patys, o pinigus už tai gauna namo administratorius. Tačiau įmonė tikina, kad sandėliukai priklauso požeminei automobilio stovėjimo aikštelei, o šios priežiūra turi rūpintis namo administratorius.

Daugiabučio gyventojai piktinasi, kad namą administruojanti įmonė užkrauna jiems nepriklausančius mokesčius už sandėliukų priežiūrą. Anot gyventojų, savo nuosavybe jie rūpinasi patys, o pinigus už tai gauna namo administratorius. Tačiau įmonė tikina, kad sandėliukai priklauso požeminei automobilio stovėjimo aikštelei, o šios priežiūra turi rūpintis namo administratorius.

REKLAMA

Klaipėdos miesto gyventojas Darius (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) portalui tv3.lt pasakojo, kad jo daugiabutį administruojanti įmonė renka iš gyventojų mokestį už sandėliukų administravimą ir techninę priežiūrą.

„Pasitariau su teisininku ir jis paaiškino, kad šis mokestis yra neteisėtas ir daugiabučio administratorius neturėtų jo taikyti. Tačiau gyventojai to nežino, nesiskundžia, o namą administruojanti įmonė mūsų sąskaitą pelnosi.

REKLAMA
REKLAMA

Nors šis mokestis vienam gyventojui kainuoja keliasdešimt centų, tačiau sudėjus sumokėtą suma per kelis metus išeina jau keletas tūkstančių eurų. Kodėl mes turime šiuos pinigus namo administratoriui mokėti?“ – retoriškai klausė vyras.

REKLAMA

Anot jo, sandėliukus prižiūri ir tvarko patys gyventojai.

„Jie dažniausiai būna užrakinti ir į juos patenka tik jų savininkai. Be to, neįsivaizduoju, ką ten reikia tvarkyti ir administruoti, lemputę pasikeisti galiu ir aš pats.

Suprantu, kad name yra bendrosios patalpos, kuriomis reikia rūpintis, jas tikrinti. Logiška, kad už tai mokame, bet sandėliukai yra gyventojų nuosavybė ir administratorius negali už jų tariamą tvarkymą imti mokesčių“, – sakė vyras.

Darius skundėsi, kad su namo administratoriumi labai sunku bendrauti.

„Dėl sandėliuko mokesčio dar nesikreipėme, tačiau greitai tai darysime, nors bet kokią problemą jie labai ilgai sprendžia. Tenka keletą kartų kreiptis, kol būna pakeista lemputė bendrosiose patalpose. Tad ką kalbėti apie rimtesnes problemas“, – skundėsi vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, tai ne pirmas kartas, kai namo administratorius pelnosi iš gyventojų priskirdamas jiems nereikalingus mokesčius.

„Prieš keletą metų gyventojai turėjo mokėti už priešgaisrinės sistemos priežiūrą. Išsiaiškinome, kad pagal įstatymą šis mokestis gyventojams nepriklauso. Tačiau teko ilgai tai įrodinėti namo administratoriui. Visgi vėliau jis sutiko tą mokestį panaikinti. Ir tada keletą mėnesių gyventojams jie minusuodavo tam tikrą sumą, kurią mes jiems buvome sumokėję už priešgaisrinės sistemos priežiūrą“, – pasakojo Darius.

Moka tik turintys stovėjimo vietas

Daugiabutį administruojanti įmonė „Paslaugos būstui“ portalui tv3.lt atsisakė teikti informaciją apie gyventojų mokėjimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak įmonės atstovų, informacijos jie negali teikti dėl gyventojų duomenų apsaugos. Be to, įmonė teigė, nesulaukusi jokių gyventojų skundų dėl mėnesinių mokėjimų.

O Klaipėdos savivaldybės Statinių administravimo skyriaus atstovė teigė, kad įstatymas numato, kad butų ir kitų patalpų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso pastato bendrojo naudojimo patalpos, pagrindinės pastato konstrukcijos, bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, sanitarinė techninė ir kitokia įranga.

„Įstatymas numato ir tai, kad butų ir kitų patalpų savininkai privalo nustatyta tvarka mokėti ir mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas skirtas pastato priežiūrai. Daugiabutį gyvenamą namą Birutės g. 22, kuriame yra požeminė automobilių stovėjimo aikštelė (su sandėliukais) administruoja įmonė „Paslaugos būstui“.

REKLAMA

Šios bendrovės direktorė Rasa Rimaitė savivaldybei patikino, kad papildomas mokestis yra taikomas tik tiems savininkams, kurie turi sandėliukus ir jiems priskirtas automobilių stovėjimo vietas. Ginčijamas mokestis už administravimą ir techninę priežiūrą yra taikomas tik požeminiame garaže automobilių stovėjimo vietas (su sandėliukais) turintiems patalpų savininkams“, – teigiama savivaldybės komentare.

Anot įmonės vadovės, požeminė automobilių aikštelė bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso ne visiems bendraturčiams, todėl šis daiktas pagal savo teisinį statusą negali būti vertinamas kaip bendrojo naudojimo objektas bendro naudojimo teise priklausantis visiems namo bendraturčiams.

REKLAMA

Esą, kad automobilio stovėjimo vieta teisiškai yra buto priklausinys, matyti iš Registrų centro išrašo. Vadovaujantis nekilnojamojo turto registro duomenimis, yra pagrindas spręsti, kad požeminė stovėjimo aikštelė priklauso X iš XX namo bendraturčių; taip pat rūsyje yra suprojektuotos ne tik stovėjimo vietos, bet ir individualaus naudojimo patalpos – sandėliukai, į kuriuos galima patekti tik per stovėjimo vietų patalpą.

Todėl automobilių stovėjimo patalpos negalima laikyti individualaus naudojimo patalpa. Stovėjimo patalpai, kaip turinčiai bendro naudojimo paskirtį, taikytinos pastato bendro naudojimo objektų eksploatavimo taisyklės. Jos numato tvarką, pagal kurią pastato bendrasavininkai ir patalpų, esančių pastate, savininkai privalo prižiūrėti ir tvarkyti šią pastato teritoriją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų