Žinia savarankiškai dirbantiems – galite gauti vienkartinę išmoką

Individualiai dirbantys gyventojai nuo pirmadienio gali teikti paraiškas papildomai vienkartinei išmokai. Tam iš valstybės biudžeto numatyta 20 mln. eurų. 

Visi norintieji gauti vienkartinę subsidiją Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) puslapyje turi užpildyti nuo Covid-19 nukentėjusio individualią veiklą vykdančio asmens subsidijos paraišką. 

Subsidija pareiškėjui, vykdančiam individualią veiklą pagal pažymą, sudarys 100 proc. už 2019 m. nuo individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų apskaičiuotos gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumos, bet ne mažiau kaip 100 eurų ir ne daugiau kaip 18 minimalių mėnesinių algų (MMA), kas būtų 10926 eurai.

Vyriausybė praėjusią savaitę patvirtino subsidijų tvarkos aprašą. 

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis tuomet sakė, kad tai vienkartinė papildoma subsidija, į ją galės pretenduoti tik tie, kuriems savarankiškas darbas yra pagrindinė veikla.  

Pasak jo, į subsidiją negalės pretenduoti žmonės, uždirbę daugiau kaip tris minimalias algas per mėnesį arba 36 per metus – tai yra virš 21 tūkst. eurų. 

Parama savarankiškai dirbantiems pagal pažymą susieta su 2019 metais sumokėtu gyventojų pajamų mokesčiu (GPM), o dirbantiems pagal verslo liudijimą – su sumokėtu pajamų mokesčiu.

Parama sieks 100 proc. GPM sumos, bet ne mažiau kaip 100 eurų ir ne daugiau kaip 18 minimalių atlyginimų (MMA) – beveik 11 tūkst. eurų.

Šiuo metu individualiai dirbantieji kas mėnesį gauna 260 eurų išmoką.

Daugiau informacijos apie subsidijos galima rasti ČIA.

 

 

 

 


Rašyti komentarą...
R
Rita
2021-03-29 11:04:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar cia pries velykinis pokstas
Atsakyti
-1

V
Vale
2021-03-29 11:07:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pries svetes nori nutildyt zmones
Atsakyti
0

L
Lina Songailienė
2021-03-30 10:09:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neklaidinkite žmonių. Rašot kad visi gali gauti bet realybė tokia, kad gaus tik tie kurių veikla įtraukta į nukentėjusių sąrašą. O sąrašas veiklų labai trumpas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų