Evakuoto daugiabučio vystytojas: panašių įskilimų gali būti bet kuriame name

Vilniuje, Gabijos g. namo su įtrūkusiomis sienoms vystytojas kritikavo skubotus savivaldybės sprendimus. Jis tikina, namas dėl įskilimų nesugrius, tačiau gyventojai gali turėti kitokių bėdų, vargu, ar parduos šiame name esančius butus. Kita vertus, esą dėl panašių įskilimų gali būti bet kuriame pastate, tad dėl jų reikėtų uždaryti visą Vilnių.

Įmonės „Tadlita“ vadovas Stasys Šliažas tikino, kad broko name daugiabutyje nėra. Pasak jo, pastatytą daugiabutį tikrino ekspertai ir patvirtino, kad jis tinkamas eksploatacijai.

„Namo nešančiose konstrukcijose nėra jokio pažeidimo. Įtrūkusios yra pertvarinės sienos, kurios nėra nešančiosios, o tik save prilaikančios. Jos bet kuriame name gali įtrūkti. Namas buvo pastatytas 2007 metais. Jam jau beveik 15 metų. Tad kai kuriems butams jau metas daryti remontą“, – sakė namo vystytojas.

Anot jo, įvairios kalbos ir skuboti sprendimai namo gyventojams padarė daug neigiamos reklamos.

„Gaila ir ten gyvenančių žmonių ir mūsų įmonės, kuri tame pastate turi patalpas. Šiame name butus įsigiję gyventojai jų nebegalės parduoti, niekas jų nenorės pirkti. Nežinia, kaip dabar nuplauti šią visą antireklamą.

O viskas prasidėjo nuo to, kad žmonės neįsigilinę į situaciją skleidžia nepatikrintą informaciją. Net vakar savivaldybės atstovai nebūdami specialistai priėmė skubotą sprendimą evakuoti žmonės iš daugiabučio“, – tikino S. Šliažas.

Daugiabučio evakuacijos vaizdai:

Anot, jo butų savininkai susiremontuos pertvarines sienas ir problema bus išspręsta.

„Panašių įskilimų gali pasitaikyti bet kuriame pastate. Taip išeina, kad visą Vilnių reikėtų uždaryti.

Gabijos g. daugiabučio statybai buvo naudojama bloga medžiaga – gipso blokeliai, kurie yra jautrūs įtrūkinėjimams. Jie gali įtrūkti ir dėl drėgmės, jų net nereikia apkrauti. Statybų metų ši medžiaga buvo išreklamuota, kaip naujausia ir geriausia.

Ant šios medžiagos žmonės galėjo greitai pasidaryti butų apdailą, nes nereikia tinkuoti sienų Dėl šių privalumų ir pasirinkome šią medžiagą. Tačiau pasirodė, kad ji labai jautri temperatūriniams skirtumams“, – pasakojo S. Šliažas.

REKLAMA

Anot jo, pagrindinis namo griūties elementas yra namo nešančių konstrukcijų gedimai.

„Šiandien apžiūrėję daugiabutį neradome nei vieno įtrūkimo pagrindinėse instrukcijose. Todėl žmonės gali į jį grįžti gyventi“, – tikino daugiabučio vystytojas.

Evakuacija iš daugiabučio bus atšaukta

Pirmadienį vakare iš sostinės Gabijos gatvėje esančio daugiabučio evakuoti gyventojai galės į jį sugrįžti, nustatyta, kad namas yra saugus eksploatuoti, antradienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė. 

„Vakar vakarą atvykęs ekspertas atliko nuodugnią apžiūrą ir šįryt pristatė pastato apžiūros išvadą, kurioje nurodoma, jog namas yra saugus, o gyventojams rekomenduojama grįžti į savo butus. Kitaip tariant, evakuacija artimiausiu metu bus atšaukta“, – sakė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Jis taip pat padėkojo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui (PAGD) „už ryžtingą sprendimą – iki apžiūros išvadų pateikimo gyventojų saugumą buvo būtina užtikrinti gyventojus išvedus iš pastato“.

Anot savivaldybės, 2004 metais pastatytas namas susideda iš pilno gelžbetoninio karkaso ir lygių monolitinių perdangų, o išilginis rėmas su po perdanga išsikišančiais rygeliais užtikrina pastato išilginį pastovumą.

Tačiau, namo vidaus ir laiptinių sienos yra sumūrytos iš silikatinių plytų mūro, o pertvaros įrengtos iš 10 cm storio gipsinių plokščių mūro bei gipskartonio.

„Ypatingo statinio ir projekto ekspertas Vytautas Elenbergas apžiūros metu nustatė, kad namą laikančios konstrukcijos nepažeistos, o užfiksuotos deformacijos yra lokalaus pobūdžio“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Anot V. Elenbergo, deformacijos yra susijusios su nekokybiškai įrengta grindų danga ir tuo, kad pertvarose buvo neįrengtos privalomosios deformacinės siūlės bei nesiimta kitų priemonių. 

Eksperto teigimu, akmens masės plytelės, kurių atšokimas išgąsdino gyventojus, buvo priklijuotos nekokybiškai, tačiau tai nesusiję su karkaso deformacija. Taip pat su bendra konstrukcijų deformacija nesusiję yra ir pertvarinėse sienose atsiradę įtrūkimai. 

REKLAMA

„Apie galimybę grįžti į savo namus būsto administratorius jau artimiausią valandą gyventojus informuos telefonu, elektroniniu paštu bei būsto administratoriaus sistemoje“, – rašoma savivaldybės pranešime. 

PAGD duomenimis, pirmadienį apie septintą vakaro buvo gautas pranešimas, kad devynių aukštų daugiabučio laiptinėje, nuo septinto aukšto į viršų plečiasi plyšiai laiptinėje ir butuose. 

Atvykus ugniagesiams viršutiniuose trijuose pastato aukštuose pastebėtos pastato deformacijos, įtrūkimai sienose ir grindyse. 

Anot gelbėtojų, iš namo buvo evakuoti visi jame buvę gyventojai – 24 žmonės nuvežti į viešbutį Rodūnios kelyje, viena moteris išvežta į ligoninę. Likę gyventojai naktį praleido pas giminaičius. 


Rašyti komentarą...
K
Katė
2021-03-09 11:54:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet bet plytelės yra iškeltos. Netikiu kad tame name saugu.
Atsakyti
0

A
Antanas
2021-03-09 19:26:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kad sovietu statybos kaip stovejo taip ir stoves xd
Atsakyti
0

O
Oi
2021-03-09 18:34:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Namelis ant vištų kojelių...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų