Prakalbo Vilniuje įtrūkusio daugiabučio gyventojai: evakuotis teko su naujagimiu ant rankų

Kovo 8-osios vakarą specialiųjų tarnybų automobiliai skubėjo į Vilniuje, Gabijos gatvėje esatį daugiabutį. Buvo gautas pranešimas, kad skyla daugiabučio sieną. Gyventojai buvo evakuoti, tačiau jau kovo 9-osios rytą buvo pranešama, kad daugiabutis yra saugus ir gyventojai jau tą pačią dieną galės grįžti į namus.

49

Naujienų portalui tv3.lt pakalbinus keletą šio namų gyventojų, paaiškėjo, kad tokie skilimai namo sienose gyventojams nėra naujiena – jų ne kartą pasitaikė ir seniau, tačiau evakuotis teko pirmą kartą. Vis dėlto visos namo gyventojos sako, kad džiaugiasi girdėdamos, jog galės grįžti į namus ir nė kiek dėl to nesijaudina.

Tame Gabijos gatvės daugiabutyje gyvenanti Živilė naujienų portalui tv3.lt sakė, kad nors namas yra naujesnės statybos, tačiau įtrūkimų buvo jau ir anksčiau. Pasak moters, jie yra „vaikščiojantys“ – tai prasiplečia, tai susitraukia. „Labai tikimės, kad tai pataisoma“,– priduria ji.

(49 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje iš daugiabučio nedelsiant evakuojami žmonės: įtrūko pastato siena

„Suvažiavo įvairios pajėgos, po kažkiek laiko buvome informuoti, kad saugumo sumetimais turime evakuotis. Pareigūnai informavo, kad jeigu neturime kur prisiglausti bus parūpintas viešbutis, kiek teko girdėti, ir transportas iki viešbučio. Mes turėjome, kur prisiglausti, bet situacija nesmagi, kadangi turime 3 vaikus, vienas iš jų naujagimis 2 mėnesių“, – pirmadienio vakaro įvykius atpasakoja moteris.

Živilė sako, kad perkant butą šiame name, įtrūkimai jau buvo.

„Aišku norėtųsi, kad tikrai sužiūrėtų, ir jeigu kas nors yra blogo, sutvarkytų, bet manau, kad <...> tikrai namas sugriūti negali. Kai pirkome būtą, bankas sakė, kad tikrai daug investuota į taisymą, todėl manau, kad tai tik žiemos ir didesnio šalčio padariniai“, – sako Živilė.

Daugiabučio evakuacijos vaizdai:

Grįžti nebaisu

Kita šio namo gyventoja Rasa antrina, kad tai jau senos problemos – įtrūkimų name jau buvo, tačiau šįkart atsirado ir keli nauji. Dėl to moteris per daug nesijaudina:

REKLAMA

„Tai nekėlė nei nesklandumų, nei kažkokios baimės gyventi. Dabar apgyvendino mus viešbutyje, kiek čia būsime dar neaišku. Kalba, kad šiandien galėsime grįžti jau. Spėju, kad čia per daug išpūstas burbulas, tačiau džiaugiuosi, kad ėmėsi visų saugumo priemonių“.

Rasa taip pat turi vaiką, todėl sako, kad po praėjusio vakaro grįžti į namus bus šiek tiek nejauku.

Nuotraukose – senos problemos

Dar viena šio namo Gabijos gatvėje gyventoja Deimantė, gyvena šiame name nuo pat jo pastatymo ir sako, kad skilimai namo sienose atsirado ne pirmą kartą.

„Naujų progresuojančių skilimų, pavyzdžiui, mūsų bute, jau nebuvo kuris laikas. Kol nepasidarėme remonto, buvo skilimų, bet į juos žiūrėjom ramiai. Kas atsitiko su grindimis, būtų gerai išgirsti ekspertų nuomonę, kurie nustatė, kad namas visgi saugus eksploatuoti",  – sako moteris.

Ji sako, kad šiame name, kiek žinoma gyventojams, nėra nešančiųjų sienų. Pertvarinių buto sienų trūkimus tikriausiai lemia pasirinktos statytojų medžiagos, todėl ankstesnius įskilimus pagal garantiją taisė  patys namo statytojai:

 „Žinoma, mes, gyventojai, norime pilno tyrimo ir aiškių išvadų. <...> Dauguma kaimynų manome, kad tai daug triukšmo dėl nieko, nes matėme patys 6 ir 7 aukšto perdangą, bet žinoma, saugumas – prioritetas“.

Deimantė sako, kad baisu grįžti į namus nebus, netgi atvirkščiai, ji džiaugiasi išgirdusi, kad namas yra saugus ir galės grįžti į namus, nes evakuacijos metu iš namų išėjo taip, kaip stovi.

„Kita vertus, toks triukšmas sukeltas su senom nuotraukom iš neremontuotų butų su įtrūkimais – stebino ir piktino, kaip sukuriamas klaidinamas įspūdis, kad namas jau griūna. Namų konstrukcijos juda ir atsiranda skilimai – tai natūralu. Žinoma, svarbu, kad būtų teisingai prižiūrima ir tvarkoma, todėl nepaisant išvadų, jau planuojame su gyventojais susirinkimą dėl namo priežiūros/renovacijos ar panašių klausimų. Bet vis dar laukiame detalių išvadų“, – priduria ji.

REKLAMA

Evakuota virš 100 gyventojų

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Vilniaus daugiabutyje pirmadienį įtrūkus namo sienai ir iš jo evakuota dešimtys gyventojų.

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas naujienų portalui delfi.lt teigė, kad ekspertų grupė nustatė, jog namas yra saugus.

„Galutinės ekspertizės pasirašytos neturime, bet preliminari ekspertizė sako, kad namas yra saugus ir gyventojai gali sugrįžti į savo butus. Tie defektai matomi vizualiai, jie nėra kažkokie esminiai, ar keliantys pavojų namo konstrukcijai, dėl ko kiltų pavojus namui sugriūti“, – sakė V. Benkunskas.

Jis teigė, kad jei ekspertų išvada nesikeis, gyventojai galės į namus grįžti antradienį.

„Tokia yra pirminė išvada, bet dabar ekspertai dar kartą apžiūri visą namą. Ir tikimės, kad iki pietų ši ekspertizė bus pasirašyta“, – kalbėjo vicemeras. 

Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis žada, kad viešbučiuose apgyvendinti žmonės galės juose likti, kiek reikės, nors jis tikisi, kad situacija bus išspręsta kuo greičiau. 

„Mūsų vertinimu, užtektų statybos eksperto, kuris pasakys, ar namas saugus, ar tie įtrūkimai, kurie matėsi vakar žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, ar jie kelia tokią grėsmę, kad pastatas nebetinkamas naudoti. Jeigu ne, manau, gyventojai galės grįžti, jeigu taip, tai, na, reikės pirmiausia pastatą sutvarkyti. Tai gali tada viskas užsitęsti“, – LRT radijui sakė P. Poderskis. 

„Tas scenarijus paaiškės, manau, artimiausiu metu, gal dar net šiandien, nes pirmas ekspertas lankysis tenai. Bet, žinoma, pati situacija tokia neraminanti ir geriau jau palaukti truputį ilgiau, negu paskui kentėti kažkokios tragedijos pasekmes“, – pridūrė jis. 

Pasak administracijos vadovo, savivaldybė turi sutartis su viešbučiais dėl gyventojų saviizoliacijos pandemijos metu, tačiau šis poreikis dabar nėra toks didelis. 

„Jie tikrai galės ten būti tiek, kiek reikės, bent jau tol, kol išsiaiškinsime tolesnius veiksmus ir tolesnę situaciją. Tikėsimės, kad tai neužtruks per daug ilgai, nes, vėlgi, tai ir kainuoja mokesčių mokėtojų pinigus ir, galų gale, patiems gyventojams nėra patogu“, – kalbėjo P. Poderskis. 

REKLAMA

Šiuo metu namas Gabijos gatvėje yra tuščias, jį saugo policija. 

„Dabar tiksliai bandome suskaičiuoti, tiesą sakant, tuos gyventojus, kurie ten turėjo gyventi. Apie keliasdešimt patalpinome į viešbučius (...) Pačiame name nieko neliko, jį dabar saugo policija, ten esanti parduotuvė taip pat neveikia“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius. 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pirmadienio vakarą teigė BNS, kad gatvėje, skilus daugiabučio sienai, iš pastato evakuoti gyventojai. Buvo gautas pranešimas dėl Gabijos g. 30 laiptinėje ir kai kuriuose butuose atsivėrusių plyšių.

Kaip BNS informavo vietoje esantis sostinės vicemeras Valdas Benkunskas, preliminariais duomenimis, iš daugiabučio evakuota apie 100 žmonių. P. Poderskis vėliau pirmadienį BNS sakė, kad name iš viso yra 72 butai, iš jų evakuota „maždaug nuo 100 iki 200 gyventojų“. 


Rašyti komentarą...
x
xxL
2021-03-09 11:11:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
įdomu būtų sužinoti kokia bendrovė tą namą statė ir kas tuo metu buvo tos bendrovės vadovu bei savininku?
Atsakyti
0

O
Oi
2021-03-09 11:20:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pizos bokštui 800 metų,o kiek žioplių pritraukia !
Atsakyti
0

E
Eksertas
2021-03-09 11:51:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paslaptis čia, ar nebus p, Avulis kalkių vietoi cemento imaises, statybininkai po švenčių buvo neformoi yra ir toks variantas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų