Ekspertų išvada dėl evakuoto daugiabučio Vilniuje: namas yra saugus, žmonės grįžti galės netrukus Poderskis: geriau palaukti, nei kentėti tragedijos pasekmes

Vilniaus daugiabutyje pirmadienį įtrūkus namo sienai ir iš jo evakavus dešimtis gyventojų, miesto savivaldybė dar negali pasakyti, kada jie grįš namo. Tuo tarpu ekspertai pateikė pirminę išvadą – namas yra saugus.

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas naujienų portalui delfi.lt teigė, kad ekspertų grupė nustatė, jog namas yra saugus.

„Galutinės ekspertizės pasirašytos neturime, bet preliminari ekspertizė sako, kad namas yra saugus ir gyventojai gali sugrįžti į savo butus. Tie defektai matomi vizualiai, jie nėra kažkokie esminiai, ar keliantys pavojų namo konstrukcijai, dėl ko kiltų pavojus namui sugriūti“, – sakė V. Benkunskas.

Jis teigė, kad jei ekspertų išvada nesikeis, gyventojai galės į namus grįžti antradienį.

„Tokia yra pirminė išvada, bet dabar ekspertai dar kartą apžiūri visą namą. Ir tikimės, kad iki pietų ši ekspertizė bus pasirašyta“, – kalbėjo vicemeras. 

Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis žada, kad viešbučiuose apgyvendinti žmonės galės juose likti, kiek reikės, nors jis tikisi, kad situacija bus išspręsta kuo greičiau. 

„Mūsų vertinimu, užtektų statybos eksperto, kuris pasakys, ar namas saugus, ar tie įtrūkimai, kurie matėsi vakar žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, ar jie kelia tokią grėsmę, kad pastatas nebetinkamas naudoti. Jeigu ne, manau, gyventojai galės grįžti, jeigu taip, tai, na, reikės pirmiausia pastatą sutvarkyti. Tai gali tada viskas užsitęsti“, – LRT radijui sakė P. Poderskis. 

(49 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje iš daugiabučio nedelsiant evakuojami žmonės: įtrūko pastato siena

„Tas scenarijus paaiškės, manau, artimiausiu metu, gal dar net šiandien, nes pirmas ekspertas lankysis tenai. Bet, žinoma, pati situacija tokia neraminanti ir geriau jau palaukti truputį ilgiau, negu paskui kentėti kažkokios tragedijos pasekmes“, – pridūrė jis. 

Pasak administracijos vadovo, savivaldybė turi sutartis su viešbučiais dėl gyventojų saviizoliacijos pandemijos metu, tačiau šis poreikis dabar nėra toks didelis. 

REKLAMA

„Jie tikrai galės ten būti tiek, kiek reikės, bent jau tol, kol išsiaiškinsime tolesnius veiksmus ir tolesnę situaciją. Tikėsimės, kad tai neužtruks per daug ilgai, nes, vėlgi, tai ir kainuoja mokesčių mokėtojų pinigus ir, galų gale, patiems gyventojams nėra patogu“, – kalbėjo P. Poderskis. 

Šiuo metu namas Gabijos gatvėje yra tuščias, jį saugo policija. 

„Dabar tiksliai bandome suskaičiuoti, tiesą sakant, tuos gyventojus, kurie ten turėjo gyventi. Apie keliasdešimt patalpinome į viešbučius (...) Pačiame name nieko neliko, jį dabar saugo policija, ten esanti parduotuvė taip pat neveikia“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius. 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pirmadienio vakarą teigė BNS, kad gatvėje, skilus daugiabučio sienai, iš pastato evakuoti gyventojai. Buvo gautas pranešimas dėl Gabijos g. 30 laiptinėje ir kai kuriuose butuose atsivėrusių plyšių.

Kaip BNS informavo vietoje esantis sostinės vicemeras Valdas Benkunskas, preliminariais duomenimis, iš daugiabučio evakuota apie 100 žmonių. P. Poderskis vėliau pirmadienį BNS sakė, kad name iš viso yra 72 butai, iš jų evakuota „maždaug nuo 100 iki 200 gyventojų“. 

 


Rašyti komentarą...
O
O
2021-03-09 08:49:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
tas eksperta prisiima atsakomybe uz savo zodzius?
Atsakyti
0

T
Tik lietuvoj
2021-03-09 08:51:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik kai visas kampas nugrius kaltų nebus.Namas saugus skylėtas
Atsakyti
0

T
Tik lietuvoj
2021-03-09 08:51:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik kai visas kampas nugrius kaltų nebus.Namas saugus skylėtas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų