Vilniuje iš daugiabučio nedelsiant evakuoti žmonės: įtrūko pastato siena papildyta 22:34 val.

Pirmadienio vakarą Vilniuje ant kojų sukeltos specialiosios tarnybos – joms buvo pranešta apie pavojingai atrodantį įtrūkimą daugiaaukščio namo sienoje. 

Pranešama, kad pastatas yra Gabijos gatvėje, pažymėtas 30-uoju numeriu – šio namo viršutiniuose aukštuose įsikūrę butai, o pirmuose aukštuose – biurai, įvairios parduotuvės, tarp kurių ir prekybos centras „Maxima“. 

„Mūsų pajėgos nuvyko į vietą, faktą patvirtino, siunčiami statybų ekspertai būklei įvertinti, saugumo dėlei žmonės yra iškeldinami, evakuojami“, – BNS kalbėjo PAGD atstovas Saulius Žilinskas.

(49 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje iš daugiabučio nedelsiant evakuojami žmonės: įtrūko pastato siena

Ugniagesiai jau dirba įvykio vietoje, kol kas nėra žinoma, ar įtrūkimas kelia pavojų saugumui, tačiau pastatas yra aptvertas, taip pat skubiai evakuojami žmonės. Veikiausiai gyventojams šiąnakt nebus leidžiama grįžti namo, jiems teks ieškoti laikinos nakvynės.

Kaip vėliau BNS informavo vietoje esantis sostinės vicemeras Valdas Benkunskas, preliminariais duomenimis, iš daugiabučio evakuota apie 100 žmonių.

„Gyventojai drausmingai paliko būstus. (...) Kai kurie žmonės savarankiškai pasirūpino, kur galėtų pernakvoti. Savivaldybė taip pat suteikė viešbutį nakčiai“, – kalbėjo jis.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis vėliau BNS sakė, kad name iš viso yra 72 butai, iš jų evakuota „maždaug nuo 100 iki 200 gyventojų“. Anot jo, tikslus evakuotų gyventojų skaičius kol kas nėra žinomas.

Pasak vicemero, daugiabutis pastatytas 2004 metais, tačiau „jau yra žinomas kaip probleminis iš ankstesnių laikų“.

„Kol nebus įsitikinta kad namas saugus eksploatuoti, tol gyventojai čia negrįš. O šiąnakt grįžti galimybės nebus, nes reikia pasižiūrėti dienos šviesoje – dabar matoma, kad kažkokios deformacijos įvykę, jos per tas kelias valandas kito – iš pradžių buvo girdimi garsai, judėjo plokštės, dabar, kiek žinoma, daugiau mažiau viskas stabilizavęsi, bet kodėl tai įvyko niekas kol kas negali pasakyti“, – sakė V. Benkunskas. 

„Lifto aikštelėje, kur yra suklotos plytelės, tos plytelės yra sukilusios į viršų. Akivaizdu, kad buvo judėjimas po apačia tarp plokščių ir tas judėjimas sąlygojo plytelių sukilimą“, – pasakojo V. Benkunskas. 

Tapote įvykio liudininku ir užfiksavote įtrūkimus nuotraukose? Pasidalinkite jomis su mumis – [email protected] 


Rašyti komentarą...
A
Absurdas
2021-03-08 20:43:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tarybiniu laiku namai stovi kaip uola,o Lietuvos šaraskino kontoru statyti byra vos viena desimtmeti atlaike.
Atsakyti
-17

O
O
2021-03-08 20:46:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
pastatas turbur jau siais laikais statytas
Atsakyti
-6

G
Ggjj
2021-03-08 20:58:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie tarybiniai dar visus pergyvens, ne taip kaip dabar stato popierinius
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (42)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų