daugiabutis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „daugiabutis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „daugiabutis“.

Panevėžyje – nelaimė: degė bendrabutis, žmonės buvo evakuoti

Panevėžyje ketvirtadienio naktį degė bendrabučio kambarys, dėl gaisro buvo evakuota 15 žmonių. Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, trečiadienio vakarą, 23.29 val., buvo gautas pranešimas apie Nemuno gatvėje, daugiabučiame gyvenamajame name kilusį gaisrą. Atvykus gelbėtojams, bendrabučio kambaryje degė baldai ir jame buvę daiktai. Patalpose ir koridoriuje buvo daug dūmų, todėl atliktas vėdinimas.
Kriminalai 2024-07-11

Mykolas Vilniuje nuomavosi butą už 440 eurų ir gaudavo 210 eurų kompensaciją – dabar bus kitaip

Pasikeitus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tvarkai, dalis studentų jau negauna būsto nuomos kompensacijos dėl to, kad per mažai uždirba ir gyvena per brangiame būste. Ministerijai atrodo, kad studentai gali išsinuomoti būstą sostinėje vos už 200 eurų, tai yra du kartus mažiau nei rinkos kaina. Išgirdę tokias sumas tiek studentai, tiek nekilnojamojo turto rinkos specialistai aiškina – išsinuomoti už tokią kainą buto Vilniuje neįmanoma.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Griauna Vilniuje sprogusį daugiabutį: pasakė, kiek kainuos atstatyti

Sausį Vilniuje sprogusiame daugiabutyje griovėjai jau ardo sprogimo pažeistas daugiabučio dalis ir vietoje sudės naujas perdangas. Darbus skuba pabaigti iki šildymo sezono pradžios. Tačiau išėjus statybininkams, sugriautų butų gyventojams dar liks daugybė rūpesčių – patalpų apdaila ir įrengimo darbai. Meras viliasi, kad penkiaaukščio atstatymas kainuos kiek daugiau nei milijoną eurų ir didžiąją dalį darbų kainos žada kompensuoti.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Panevėžio rajone siūlo rekonstruoti daugiabutį, gyventojai pikti: „Iš ko mes mokėsim, iš pašalpos?“

Daugiau nei 3 milijonus eurų – tiek Panevėžio rajono savivaldybė užsimojo išleisti nugyvento bendrabučio rekonstrukcijai nedideliame kaime ir ten įrengti socialinius būstus. Vietos politikas skaičiuoja, kad vieno būsto kaina atokiame kaime atsieis kone brangiau nei didmiestyje. Valdžia atkerta, kad auksinių vonių tikrai neįrenginės. Esą bus sukurtos šiuolaikiškos sąlygos bent daliai laukiančiųjų socialinio būsto. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Košmariška naktis Panevėžyje: „O Jėzau, Jėzau, nenoriu nė prisimint“

Panevėžyje trečiadienio naktį, šiek tiek po vidurnakčio, tarnybos lėkė gelbėti ugnies įkalintų vieno bendrabučio gyventojų. Dalis jų spėjo pabėgti iš dūmuose paskendusio pastato, kitus kelis keltuvais ir kopėčiomis iš butų vadavo ugniagesiai. Viena neįgali senjorė taip ir liko savo bute. Laimė, ugniagesiai gaisrą greitai numalšino ir aukų pavyko išvengti. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Besiveržiantys dūmai, žmonių pagalbos šauksmas.

Vyriausybė skyrė 311 tūkst. eurų Viršuliškių daugiabučio gaisro padariniams šalinti

Vyriausybė skyrė per 311 tūkst. eurų valstybės rezervo lėšų Viršuliškių daugiabučio gaisro padarinių šalinimui bei žalos atlyginimui. Tokį sprendimą penktadienį patvirtino Ministrų kabinetas. Skiriami pinigai bus išmokėti Vilniaus miesto savivaldybei, kuri savo ruožtu skirs lėšas daugiabučio avarinei būklei pašalinti, bendrojo naudojimo inžinerinėms sistemoms suremontuoti. Vyriausybės nutarime teigiama, jog šiek kiek daugiau nei 311 tūkst.
Aktualijos 2024-05-03

Šnipiškėse bus renovuojamas tarp dangoraižių stovintis sovietinis daugiabutis

Vilniaus Konstitucijos prospekte tarp dangoraižių esantis 1989 metais statytas daugiabutis bus atnaujintas. Pasak sostinės savivaldybės, šio daugiabučio savininkams pasiūlius siekti A klasės ir pristačius naują investicijų planą, namo renovacijai pritarė 64 proc. gyventojų. Pasak Vilniaus savivaldybės, apie miesto centre stovinčio senos statybos daugiabučio renovaciją imta kalbėti ėmė prieš ketverius metus.
2024-04-26

Daugiabučio balkone „įsirengė“ ir sporto salę, ir tualetą: gyventojai šokiruoti

Šeštadienio vakarą Sukilėlių prospekte jaunuoliai surengė audringą vakarėlį. Daugiabučio balkone vaikinai ir sportavo, ir atlikinėjo gamtinius reikalus. „Užfiksavau, kaip jaunimas daro atsilenkimus, 6 aukšte išlindę pro balkoną, ir po to šlapinasi tiesiai iš jo“, – vaizdo įrašais su naujienų portalu „Kas vyksta Kaune“ sekmadienį dalijosi skaitytojas. Vyras teigė, kad apie Viešosios tvarkos pažeidinėtojus informavo pareigūnus, tačiau kaunietis abejojo, ar policija į vyro pranešimą sureagavo.
Aktualijos 2024-04-22

Pareigūnams pavyko nustatyti sprogimą Viršuliškių daugiabučiame name galimai sukėlusio vyro asmenybę

Nustačius per gaisrą ir sprogimą Vilniuje, daugiabučiame name Viršuliškėse, žuvusio vyro asmenybę, prokuratūra kreipsis į teismą, prašydama skirti pomirtinę psichiatrinę ekspertizę mirusiajam. Pareigūnus domina vyro poelgio motyvai, jo emocinė būklė. Pagrindinė tiriama sprogimo daugiabutyje versija – buto savininko savižudybė. Manoma, kad šis žuvęs garbaus amžiaus vyras ir sukėlė gaisrą ir sprogimą, per kurį žuvo jis pats ir mažametis vaikas.

Draudimas rūkyti balkonuose: Seime siūlo keisti dabartinę tvarką

Pagal dabar galiojantį įstatymą daugiabučio namo balkonuose ar lodžijose rūkyti uždraudžiama visiems, jeigu tokią valią išreiškia bent vienas namo gyventojas. Tačiau tokia tvarka neva yra nedemokratinė ir ją reikia keisti. Taip įsitikinęs Seimo narys Julius Sabatauskas pirmadienį oficialiai registravo atitinkamas įstatymo pataisas. Jeigu Seimas jas priimtų, daugiabučiuose rūkyti būtų uždraudžiama to pareikalavus daugiau kaip pusei namo gyventojų.
2024-04-08
REKLAMA
REKLAMA

Daugiabučio Vilkaviškyje gyventojai su siaubu prisimena gaisrą: „Mane per langą iškėlė su kopėčiomis“

Antradienį dviejų aukštų daugiabučio gyventojus Vilkaviškyje iš namų išvarė antrame aukšte kilęs gaisras. Butas užsidegė kai vieni dar miegojo, kiti sako, buvo atsikėlę ir suprato, kad dega namas. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Namo gyventoja dalijasi išgyvenimais: „Žiūriu, kad dūmai pas mane. Kas čia yra, galvoju, dega ar kas. Išbėgu į lauką, kad viskas, per langą varo antrame aukšte“, – pasakoja Vilkaviškio gyventoja Angelė.

Vilniuje buto balkone kilo gaisras: įtariamas padegimas

Vilniuje daugiabučio balkone kilo gaisras, apgadintos buto vidus.   Pasak policijos, šeštadienį, apie 12 val. 5 min. Tuskulėnų gatvėje, buto balkone kilo gaisras. Apdegė balkono siena, langas ir buto vidaus patalpos. Įtariamas padegimas. Nuostolis nustatinėjamas. Įtariamoji, gimusi 1962 metais, dėl sveikatos sutrikimo paguldyta į ligoninę. Surinkta medžiaga dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo.
Aktualijos 2024-03-17

Savivaldybė: dėl neteisėtai rinkto mokesčio šiauliečiai permokėjo įspūdingas sumas

Šiaulių miesto savivaldybės administracijai net keletą metų teismuose teko įrodinėti, kad viena daugiabučių namų administravimo bendrovė piktnaudžiauja rinkdama mokesčius iš gyventojų. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis spaudos konferencijoje informavo, kad šiauliečiai už savo daugiabučių namų techninę priežiūrą galėjo permokėti tikrai nemenką sumą – 155–170 tūkst. eurų.

Vilniuje siūloma perstatyti daugiabutį, kuriame įvyko sprogimas: yra kaina ir laukiama gyventojų sprendimo

Prabėgus dviems mėnesiams po sprogimo ir gaisro Viršuliškių daugiabutyje, sostinės savivaldybė priėmė sprendimą – namo negriaus, o jį perstatys. Pasak mero Valdo Benkunsko, toks sprendimas būtų pigiausias ir greičiausias, dabar tikisi, kad jam pritars dauguma namo gyventojų. Meras skaičiuoja, kad namo atstatymui reikės daugiau nei milijono eurų, tačiau statybų ekspertai pateikia kiek kitokią sumą.

Vilniaus savivaldybė patvirtino – Viršuliškių daugiabutis bus atstatytas: štai kiek kainuos

Avarijos tyrimo komisijai baigus darbą, sostinės meras Valdas Benkunskas trečiadienį susitiko su gaisro nuniokoto Viršuliškių daugiabučio gyventojais ir pristatė tolesnę situacijos eigą. V. Benkunskas patvirtino, kad dalį Viršuliškių daugiabučio bus atstatyta – visa tai kainuos apie 1,2 mln. eurų, tačiau didžioji dalis sumos bus finansuojama valstybės lėšomis.

Vilniaus daugiabutyje kaimynės namai dvokė taip, kad pareigūnai duris užklijavo plėvele: žmonės bijo blogiausio

Metų pradžioje visą šalį sukrėtė tragedija Viršuliškėse. Visai netoli tragedijos vietos esančio daugiabučio gyventojai baiminasi dar vienos nelaimės – viename iš butų gyvena kaupikė, neprižiūrėti kambariai apkrauti atliekomis, o virtuvėje esanti sena dujinė viryklė – lyg tiksinti bomba. Buto šeimininkė yra dingusi nuo Kalėdų, o gyventojai pavargo laukti iš institucijų pagalbos, kuri teikiama lėtai.

Dėl milžiniško gaisro Vilniaus daugiabutyje evakuoti 55 žmonės – bijoma, kad pasikartos tragedija

Vilniuje daugiabutyje kilo didžiulis gaisras: liepsnose paskendo butas penktame aukšte. Evakuota daugiau kaip pusšimtis gyventojų, kelis žmones teko gelbėti nukeliant kopėčiomis. Architektų gatvėje Vilniuje – švyturėlių jūra. Kiek prieš 21 valandą pranešta apie didžiulį gaisrą aštuonių aukštų name. Atvažiavus ugniagesiams iš buto penktame aukšte veržėsi liepsnos.

Po ekspertų pateiktų išvadų dėl bendrabučio būklės Panevėžyje, atšaukiama ekstremalioji situacija

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras (ESOC) rekomenduoja atšaukti paskelbtą lokalią ekstremaliąją situaciją dėl Panevėžio bendrabutyje įvykusio sprogimo. Tokia rekomendacija duota po to, kai ekspertai nenustatė rimtų pastato konstrukcijų pažeidimų, skelbia Panevėžio miesto savivaldybė. Savivaldybės užsakymu bendrovė „Ekspertika“ sausio pabaigoje atliko bendrabučio, esančio Nemuno g. 14 – dalinę ekspertizę.
Kriminalai 2024-02-01

Daugiabučio namo laiptinėje Vilniuje padegtas kilimėlis

Daugiabučio namo laiptinėje Vilniuje padegtas kilimėlis. Kaip pranešė Vilniaus apskrities policija, vėlų antradienio vakarą, apie 23.39 val.,  Vilniuje, Architektų gatvėje, kilus gaisrui laiptinėje, apgadintos buto durys bei durų kilimėlis. Įtariamas padegimas, nuostolis tikslinamas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl svetimo turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu.

Panevėžyje sprogusio bendrabučio gyventojams leista grįžti į butus: pirminiais duomenimis konstrukcijos nepažeistos

Pirminiais duomenimis, po savaitgalį įvykusio sprogimo Panevėžio bendrabutyje, pastatą laikančios konstrukcijos nebuvo pažeistos, pranešė miesto savivaldybė. Dėl šios priežasties namo gyventojams leista grįžti į butus. „Pirminiais duomenimis atraminės konstrukcijos nėra pažeistos. Skersinės pastato sienos taip pat nepažeistos, todėl gyventojai gali naudotis savo patalpomis“, – Eltai teigė Panevėžio savivaldybės atstovė Rūta Karčiauskienė.
Aktualijos 2024-01-24

Šokiruojantys vaizdai iš Panevėžio: parodė, kaip po sprogimo atrodo daugiabutis

Sekmadienį daugiabutyje Panevėžyje nugriaudėjo sprogimas. Suniokoti ir butas, kuriame įvyko sprogimas, ir butas esantis greta. TV3 dalijasi vaizdais iš įvykio vietos. Panevėžyje, Nemuno gatvėje esančiame bendrabutyje, vidurdienį, apie 12 valandą sprogo 5-ame aukšte esantis butas. Dėl sprogimo išdužo tiek paties buto, tiek greta esančio buto langai. Taip pat sprogimo metu išvirto siena. Abu butai buvo sujungti.

Per Viršuliškių gaisro tyrimą bus aiškinamasi ir dėl pastato priežiūros, ir reagavimo

Per Viršuliškių gaisro tyrimą bus aiškinamasi ir dėl pastato priežiūros, ir reagavimo į įvykį aplinkybių, sako ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Vilniaus apygardos prokuratūra. Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu. Per gaisrą žuvus dviem žmonėms, atliekamas tyrimas jų mirties priežasčiai nustatyti. „Tyrimo metu siekiama nustatyti š. m. sausio 2 d. sostinės Viršuliškių mikrorajono daugiabutyje kilusio gaisro aplinkybes.

Vicemerė: apdegusio Viršuliškių daugiabučių gyventojai iki sausio 25 d. gaus paramos išmokas

Gaisro suniokoto Viršuliškių daugiabučio gyventojus iki sausio 25 dienos pasieks tikslinės paramos išmokos, teigia Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė. Visgi, pasak jos, dešimt name gyvenusių šeimų maksimalios, 7 tūkst. eurų siekiančios išmokos, negaus. „Buvome pažadėję susirinkti visus duomenis ir iki savaitės galo žinoti, kiek šeimų ir kokias tikslines išmokas galės gauti.
Aktualijos 2024-01-15

Kaunietė pro langą užfiksavo neįtikėtiną vaizdą: nustebs net visko matę

Kaunietė Neringa Vaznelytė vienoje „Facebook“ grupėje pasidalino neįtikėtinu vaizdu, kurį pamatė per savo daugiabučio namo langą – bėgančią visą stirnų bandą. Tokį vaizdą žmonės galėtų tikėtis pamatyti kur nors atokiame miške, kur žmonės retai užsuka, tačiau šį vaizdą pamatyti tiesiog pro namų langą pasiseka pamatyti retam. Žmonės pasidalino savo nuomone Žmonės komentaruose pasidalino savo liūdesiu apie kertamus miškus ir kad stirnos dėl to mieste ieško maisto: „Miškus iškirsti baigia.
2024-01-15

Daugiabučio Viršuliškėse gaisro tyrimo komisija toliau spręs dėl pastato sutvirtinimo

Daugiabučio Viršuliškėse gaisrui suburta Vilniaus savivaldybės komisija pirmadienį renkasi į posėdį, toliau rengs rekomendacijas dėl pastato ateities. Kaip BNS informavo savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas, avarijos tyrimo komisija pirmadienį tęs darbą rengiant rekomendacijas ir siekiant užtikrinti pastato konstrukcijų saugumą.
Aktualijos 2024-01-15

Baiminasi, kad nepasikartotų dar viena tragedija ir meldžia padėti: „Ašaros akyse“

Naujienų portalas tv3.lt sulaukė vieno Viršuliškių daugiabučio gyventojo kreipimosi. Pasak skaitytojo, jau metus laiko tenka susidurti su neadekvačiu elgesiu pasižyminčiu kaimynu. Daugiabučio gyventojai ypač baiminasi, jog nuolat bute rūkantis ir prie įjungtos viryklės užmiegantis kaimynas gali sukelti nelaimę. Karolis naujienų portalui tv3.lt pasakojo, jog jau beveik metus laiko gyvena bute adresu Viršuliškių g. 51, kartu su savo drauge.

Blinkevičiūtė: nemanau, kad reikia įvesti visuotinį privalomą būsto draudimą

Po gaisro Viršuliškių daugiabutyje visuomenėje iškilus klausimui, ar turėtų būti įvestas privalomasis būsto draudimas, socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė tokio poreikio nemato. Pasak jos, žmonės turėtų būti skatinami drausti savo nekilnojamą turtą, bet ne verčiami. „Taip, ne kiekvienas yra apsidraudęs ir dėl to žmonės išmokų negaus. Bet aš nemanau, kad dėl to reikia įvesti visuotinį ir privalomą draudimą.

Aiškėja daugiau detalių apie sprogusį daugiabutį: štai, kokią sumą neabejingi žmonės suaukojo

Sprogęs ir užsiliepsnojęs daugiabutis Vilniuje pridarė žalos ir aplinkiniams. Už keliasdešimties metrų veikusiame vaikų darželyje ekspertai aptiko nuodingų dalelių, kurios į patalpas galėjo patekti per vėdinimo sistemas. Nuodingos medžiagos darželyje viršija leistinas normas, todėl į patalpas auklėtiniai bent jau artimiausiu metu negalės sugrįžti. Darželis Viršuliškėse įsikūręs vos per kelis žingsnius nuo prieš kelias dienas sprogusio daugiabučio, kuriame žuvo du žmonės.

„Aro“ pareigūnai iš išorės apžiūrėjo Viršuliškių daugiabutį, nieko įtartino nerado

Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai ketvirtadienį apžiūrėjo sprogimo ir gaisro suniokotą daugiabutį Viršuliškių rajone Vilniuje. „Apžiūrėjus iš saugaus atstumo nieko įtartina nebuvo pastebėta. Buvo apžiūrėta iš saugios vietos, truputį per atstumą, buvo priartėta tik tiek, kiek įmanoma, iš saugaus atstumą“, – BNS sakė „Aro“ vadas Viktoras Grabauskas.

Dalis gaisro suniokoto daugiabučio Viršuliškėse gyventojų jau pasiėmė būtiniausius daiktus

Po gaisro daugiabutyje Viršuliškėse ketvirtadienį dalis gyventojų įleidžiami į savo butus pasiimti būtiniausius daiktus, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovas Donatas Gurevičius. „Nuo 10 val. iki 15 val. turėsime laiko tarpą, kuomet organizuosime gyventojų patekimą į butus. Iš 30-ties butų šiai dienai galima patekti į 17 butų, į 13 butų patekimas negalimas“,  – Eltai sakė D. Gurevičius.

Paslapties šydas apgaubė daugiabučio sprogimą: „Palaidojo žmoną ir paskui kažkoks keistas pasidarė“

Įvykus skaudžiai tragedijai Viršuliškėse, kai užsidegė daugiabutis, o gaisro metu žuvo berniukas ir dar vienas žmogus, kaimynai dalijasi mįslingais liudijimais apie vyrą, kurio bute įvyko sprogimas. Liudininkai pasakoja, kad pastaruoju metu buto savininko elgesys buvo labai keistas. Naujienų portalui tv3.lt namo gyventojas Jonas sako, kad sprogimo garsas buvo labai stiprus. „Viena iš minčių buvo, kad prasidėjo karas. Paskui vyko evakuacija, kažkas į mano duris beldė, bet aš buvau lauke.

Prakalbo sprogimą ir žmonių gelbėjimą Viršuliškėse matęs liudininkas: „Visas namas net sudrebėjo“

Prieš vidurdienį Vilniuje daugiabutyje įvyko didžiulis sprogimas, užsidegė keli butai. Sprogimo banga pažeidė blokinio namo konstrukcijas. Daugiabutis evakuotas, į ligoninę išvežti mažiausiai keturi žmonės, jie apdegė ir patyrė sužalojimų. Sprendžiama, kur apgyvendinti žmones – į daugiabutį jie negalės sugrįžti. Apie mikrorajoną sudrebinusį sprogimą TV3 žinioms daugiau papasakojo ir jo gyventojai.

Per raketų ataką Kyjive nukentėjo lietuvės namai: renkama parama

Sausio 2-osios naktį Kyjivas ir vėl buvo atakuotas balistinių raketų. Per šią ataką nukentėjo Ukrainos lietuvių bendruomenės pirmininkės Dalios Makarovos namai. Pasak Kyjivo miesto administracijos, Rusija antradienio naktį į Kyjivo sritį paleido daugiau kaip 60 balistinių raketų, iš jų daugiau kaip 10 buvo raketos „Kinžal“. Apie 8 val. ryto viena iš balistinių raketų pataikė į daugiabutį, kuriame gyveno D. Makarova. „Oro pavojaus sirena kaukė visą naktį. Iš vakaro maždaug iki 3 val.
Aktualijos 2024-01-02

Laikote šiuos daiktus laiptinėje? Galite sulaukti 70 eurų baudos ir piktų kaimynų

Daugelis daugiabučių namų gyventojų dviračius, vaikiškus vežimėlius, roges laiko laiptinėse ar kitose bendrosiose patalpose. Praėjimuose laikomi daiktai ne tik piktina kaimynus, bet ir kelia riziką gyventojų saugumui, nes užkrauna takus, reikalingus sklandžiai evakuacijai gaisro atveju. Kaip nurodoma pranešime spaudai, už netinkamą daiktų laikymą daugiabučių laiptinėse galima sulaukti ir baudos.

Vilniaus daugiabutyje užterštumas gyvsidabriu normą dar viršija 5-110 kartų, rodo tyrimas

 Vilniuje, Naujamiesčio rajone esančiame daugiabučiame name, kur šią savaitę rastas didelis kiekis gyvsidabrio, užterštumas šio metalo garais kai kuriose pastato vietose leistiną ribą antradienį dar viršijo 5-110 kartų, parodė naujausi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atlikti matavimai.
Aktualijos 2023-12-06

15-metis nusiaubė daugiabučio laiptinę ir jaučiasi nebaudžiamas: „Užp*** kaimynai visokie, nes buvo pasiskundę“

Picos padažu nutaškė daugiabučio namo laiptinės sienas, padažo pripylė į žmonių pašto dėžutes, viską filmavo ir juokėsi. Taip moksleiviai smaginosi Panevėžyje. Chuliganą nustatyti policija netruko. Paaiškėjo, kad tai vos 15 metų moksleivis. Gyventojai piktinasi, kad jaunieji chuliganai taip siautėja, nes yra nebaudžiami, o tokius už pakarpos pagaunantys suaugę žmonės kartais laikomi smurtautojais.

Drama Kaune – kaimynei užliejus butus, buvo laužiamos durys

Kauno mieste adresu S. Žukausko g. 4 savaitgalį vyko tikra drama – kaimynei užliejus kitus gyventojus buvo kviečiamos specialios tarnybos – policija, ugniagesiai, greitoji medicininė pagalba. Pasak į naujienų portalą tv3.lt besikreipusio skaitytojo Mindaugo, butus užliejusi kaimynė pasižymi neprognozuojamu elgesiu, be to, atsisako atlikti būtiną remontą. Skaitytojo teigimu, tai ne pirmas kartas, kai šiuo adresu užliejami butai.

Pamačius, ką užfiksavo kameros laiptinėje Kaune, nustėro: iškvietė policiją

Naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė vaizdai iš Karaliaus Mindaugo pr. 64 daugiabučio laiptinės, kurioje kameros užfiksavo besišlapinantį vyrą. Vaizdais iš laiptinės pasidalijęs skaitytojas teigė, jog apie besišlapinantį vyrą policijai pranešė, tačiau prašo ir visuomenės pagalbos padėti atpažinti šį asmenį. „Štai kaip žmonės elgiasi atėję į svečius daugiabučio name. Policijai pranešiau, dabar policija atvyko ir aiškinasi. Čia yra trumpalaikė butų nuoma.
67 2023-09-21

Aiškėja, kaip Vilniaus daugiabutyje rado pavojingą gyvsidabrį: darė lubų remontą ir jis pradėjo tekėti

Dėl aptikto nuodingo gyvsidabrio mėnesį be namų likusiems vilniečiams atsirado viltis grįžti – pradėti valymo darbai. Rugpjūčio pradžioje remontuodami vieną iš butų statybininkai rado tiek gyvsidabrio, kad jo koncentracija ore leistiną normą viršijo 100 kartų. Dėl pavojaus specialistai perspėjo apie 20 žmonių. TV3 žiniomis, vienas gyventojas išsityrė sveikatą ir sužinojo, kad kenksmingo gyvsidabrio jo organizme jau yra.

Šis Kauno daugiabutis – lyg tiksinti bomba: jei žmonės neras sutarimo, mokės kur kas daugiau

Pačiame Kauno centre tiksi nelaimės bomba. Kol gyventojai niekaip nesusitaria tvarkyti byrančių balkonų, ir jie patys, ir praeiviai kasdien rizikuoja savo gyvybe. Kad išvengtų tragedijos daugiabučio administratorius jau net užtvėrė balkonus. Jei gyventojai nesusitars įmonė vis tiek imsis remonto, tik žmonėms tai kainuos gerokai brangiau.
REKLAMA
Apklausa: kas labiausiai rūpi gyventojams, svarstantiems renovuoti senus daugiabučius  Apklausa: kas labiausiai rūpi gyventojams, svarstantiems renovuoti senus daugiabučius

Apklausa: kas labiausiai rūpi gyventojams, svarstantiems renovuoti senus daugiabučius

Beveik pusė šalies gyventojų gyvena senos statybos daugiabučiuose, kuriuos jau reikėtų atnaujinti. Dauguma gyventojų žino apie valstybės skiriamą paramą ir sutinka, kad būstą reikia tvarkyti, tačiau nuo šių procesų sulaiko tam tikros finansinės priežastys. Tačiau yra priemonių, kurios paskatintų gyventojus priimti palankius sprendimus. Tai parodė Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) užsakymu atlikta visuomenės nuomonės apklausa.
2023-07-19

Egipte sugriuvus daugiabučiui, žuvo mažiausiai 9 žmonės

Egipto sostinėje pirmadienį sugriuvus daugiabučiui, žuvo mažiausiai devyni žmonės, pranešė valstybinė žiniasklaida, gelbėtojams įvykio vietoje naršant griuvėsius. Pastatų griūtys šioje Šiaurės Afrikos šalyje yra dažnas reiškinys – lūšnynuose, skurdžiuose miestų rajonuose ir kaimo vietovėse plačiai paplitusi nekokybiška statyba ir nepakankama pastatų priežiūra.
2023-07-17

Kaune ką tik pastatytą daugiabutį įsakė nugriauti – statybų vadovas tai vadina susidorojimu: „Duosi 200 tūkst., atsikabins“

Kaune, Žaliakalnyje, pastatytą šešių aukštų daugiabutį teismas įpareigojo nugriauti. Dėl jo statybų kelerius metus vyko teisminiai ginčai, nes dėl pažeidimų skundėsi ir kaimynai, ir statybų inspekcija. Milijonus į namo statybą sukišęs verslininkas vis dar viliasi, kad namą pavyks išsaugoti. „O sprendimas yra vienintelis šiuo metu – pastatą nugriauti“, – teigia statybos inspekcijos patarėja Gintarė Slušnienė.

Tris gyvybes nusinešęs gaisras Šiauliuose: daugiabutis tebetvarkomas, reikės brangaus remonto

Per gaisrą smarkiai nukentėjęs 12 aukštų daugiabutis Šiauliuose tebetvarkomas, reikės brangių remonto darbų, praneša miesto savivaldybė. Jos duomenimis, išdegusiame devintame aukšte dar dirba elektros specialistai. Kaip patvirtino apdegusio namo gyventojams atstovaujantis Evaldas Kanopackis, visuose butuose pavyko atkurti elektros tiekimą, išskyrus pagrindiniu gaisro židiniu tapusį būstą. Kur reikia, sumontuotos naujos elektros skydinės, pakeisti laidai.

Šiauliuose žuvus 17-metei ir dviems vyrams kreipiasi į visus: prašo tik vieno

Pirmadienį Šiauliuose esančiame daugiabutyje kilęs didelis gaisras pareikalavo trijų žmonių gyvybių. Tarp jų – ir nepilnametė mergina, kuri gelbėdamasi nuo ugnies nukrito iš 9 aukšto. Šiaulių miesto savivaldybė socialiniuose tinkluose trečiadienį kreipėsi į visus Lietuvos gyventojus ir paskelbė, kad šiuo metu yra telkiama pagalba nuo gaisro nukentėjusio Šiaulių daugiabučio gyventojams.
2023-07-05

Po tragedijos Šiauliuose kreipėsi į daugiabučio gyventojus: siūlo apgyvendinimą ir maitinimą

Po Šiaulių daugiabutyje pirmadienį kilusio gaisro miesto savivaldybė jo gyventojams skiria laikiną apgyvendinimą, maitinimą. „Yra parūpinusi savivaldybė laikinojo apgyvendinimo vietų, taip pat ir maitinimą, jeigu toks poreikis būtų, bet kol kas neatsirado nei vieno gyventojo, kuris norėtų pasinaudoti, nes galbūt pas giminaičius ar draugus yra apsistoję“, – trečiadienį BNS sakė Šiaulių vicemeras Justinas Švėgžda.

Vilniaus daugiabučio kiemai virsta botanikos sodais: sodina ir daržoves

Pilkų namų mikrorajonus sostinėje nuspalvina kūrybingi gyventojai. Vilnietės daugiabučių kiemus pavertė įspūdingo grožio botanikos sodais. O viena jų bendrame visų namo gyventojų kieme nusprendė pasisodinti ir agurkų. Vilnietė Kristina nuo ryto pluša savo daugiabučio kiemelyje, laisto augalus, krūmus, gėles. Kiemelis ne nuosavas, priklausantis visiems namo gyventojams, tačiau kaimynai Kristina pasitiki ir leidžia jį puoselėti. O išradingumo vilnietei kasmet tikrai netrūksta.

Gyvenate daugiabutyje? Jums priklausančias patalpas gali tiesiog užgrobti

Daugiabučių gyventojai dalį daiktų laiko ne tik bute, bet ir sandėliuke ar rūsyje. Todėl perkant būstą, dažnas pirkėjas teiraujasi, ar butas jį turi. Kaip pastebi NT brokeriai, senuose daugiabučiuose dėl rūsių kyla painiava. Pasitaiko ir rūsių užgrobėjų, kurie naudojasi ne savo nekilnojamo turto (NT) dalimi. Portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Rasa pasakojo, kad neseniai pirko butą.
2023-06-24

6 tūkst. eurų sąskaita už smėlį vaikams gyventojus ir pykdo, ir juokina: matyt, jį atveš iš Afrikos

Šiuo metu, išaugus kainoms, daugelis gyventojų taupo. Todėl vilniečiai, gavę pranešimą, kad už smėlio pakeitimą žaidimų aikštelėse ir dėžėse teks mokėti 6 tūkst. eurų, sujudo. Anot jų, kaina už smėlį tikrai per didelė. Tačiau darbus atlikusi įmonė aiškina, kad brangus ne smėlis, bet darbas, kuris buvo atliktas daugiausiai rankiniu būdu.
212 2023-06-07

Gyventojai papasakojo apie tragediją Dnipre: 2 metukų dukrytės kūną iš griuvėsių ištraukė tėvas

Rusams smogus Dnipro miestui, gyventojai papasakojo apie tragediją, rašo UNIAN. Per Rusijos pajėgų išpuolį šį savaitgalį buvo sužeisti 22 žmonės, tarp jų penki vaikai. Dvejų metų amžiaus mergaitė atakos metu žuvo. Vietos gyventojai Valentinai Ivanovnai yra 68 metai. Ji nuo 2013-ųjų gyveno tame name, kurį rusai sugriovė. Smūgio metu bute kartu su moterimi buvo katė Busia. Valentina dar prieš penkis mėnesius neteko vyro. „Katė dingo, mačiau ją gyvą dar tada, kai į mane trenkėsi šaldytuvas.
2023-06-04
Į viršų