Vilniuje įsikūrusioje rinkodaros automatizavimo įmonėje „Omnisend“ dirba apie 250 darbuotojų. Apie ketvirtadalis jų dirba įvairiose užsienio šalyse, tačiau dauguma jų – čia, Lietuvoje. Valdantiesiems ruošiantis padidinti mokesčius verslui ir individualiai veiklai, įmonės vadovui tokia perspektyva nepatinka. Jis perspėja, kad padidėjus mokesčiams su kompiuteriais dirbantiems žmonėms nebus sudėtinga iš Lietuvos išsikelti ir mažesnius mokesčius mokėti kitose šalyse.
„Produktus kuria protingi žmonės, kuriuos labiausiai nori apmokestinti keliant GPM, tie žmonės geria uždirba, bet tai vidurinioji klasė, nėra turtuoliai. Daug protingų žmonių, čia gimę ir augę, nemažai jų buvo išvažiavę ir grįžo į Lietuvą. Nes čia gali užsidirbti.
Jie turi galimybę dirbti įvairiai, nuotoliniu, hibridiniu būdu, neabejoju, kad dalis jų apmokestinus 25–32 proc. tarifais, kodėl jiems negyventi Ispanijoje ar kitoje šalyje? Jie gali rinktis, kur gyventi, pusę metų čia, pusę – kitur. Vieną dieną užtenka gyventi kitur ir mokesčius jau mokėsi kitai valstybei“, – pasakoja „Omnisend“ vadovas Rytis Laurinavičius.
Lietuvos verslas bus apmokestintas labiausiai tarp Baltijos šalių
Valdantiesiems ruošiantis per du artimiausius mėnesius priimti mokesčių reformą, verslo atstovai ragina atsikvošėti ir perspėja, esą nestabilioje tarptautinėje aplinkoje Lietuvoje suplanuotas gyventojų pajamų ir pelno mokesčių didinimas sustabdys investicijas, o dalis verslų iš Lietuvos pabėgs, o dėl to esą ekonomika stos, valdžia mokesčių surinks ne daugiau, o atvirkščiai – mažiau. Tad ragina valdžią nieko nekeisti ir leisti ekonomikai tiesiog toliau augti.
„Verslas bus apmokestintas labiausiai tarp Baltijos šalių, Latvijoje ir Estijoje išimti pinigus iš verslo kainuoja 20 proc., mes turime 28,5 proc., judėsime link 30 proc.“ – komentuoja ekonomistas Marius Dubnikovas.
„GPM stabdys investicijas, lems jų pasitraukimą, argumentus esame išdėstę, pelno mokestis siųs investuotojams labai nepalankią žinutę, kad nėra šalyje stabilumo“, – sako Pramonininkų konfederacijos generalinė direktorė Raminta Radavičienė.
Verslas ragina mokesčių reformą dėti į stalčių. Tačiau valdantieji į tokius raginimus žvelgia pro pirštus, žada nebent šiek tiek sušvelninti mokesčių didinimo planą.
„Analizuojame ministerijoje, bet nepritarsiu jokiam mokestinių pakeitimų atidėjimui. Mokesčių pakeitimai reikalingi kuo skubiau ir kuo efektyviau įgyvendinti“, – teigia finansų ministras Rimantas Šadžius.
O prezidentas Gitanas Nausėda linki verslo atstovams su politikais rasti bendrą kalbą.
„Nenorime ir nesiekiame, kad Lietuvos ekonomikai būtų sunkiau, tačiau verslo bendruomenė, aš manau, yra labai pilietiška ir aš ne kartą galėjau įsitikinti, kad jie galvoja ir apie mūsų šalies saugumą“, – komentuoja prezidentas Gitanas Nausėda.
R. Šadžius kitą savaitę žada Vyriausybei pateikti pakoreguotą mokesčių reformos paketą. Premjeras žada, kad jame nebeliks planuoto pajamų mokesčio didinimo 4 procentais iki 36 proc., pelno mokestį taip pat esą didins 1, o ne 2 proc.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.





































































































































































































































































