• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Būsto remontas – itin svarbus darbas, kurį būtina atlikti norint išlaikyti aukštą gyvenimo komfortą bei būsto vertę. Iš tiesų, namų interjero susidėvėjimas yra neišvengiamas – ilgainiui pasensta tiek baldai, tiek tapetai, tiek grindys.

Būsto remontas – itin svarbus darbas, kurį būtina atlikti norint išlaikyti aukštą gyvenimo komfortą bei būsto vertę. Iš tiesų, namų interjero susidėvėjimas yra neišvengiamas – ilgainiui pasensta tiek baldai, tiek tapetai, tiek grindys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norintiems susiremontuoti namus, dažnai kyla finansiniai klausimai – koks remontas yra reikalingas, bei kiek toks namų projektas gali atsieiti šeimos biudžetui?

REKLAMA

Apie tai, kiek Lietuvos gyventojai išleidžia būsto remontui, kalbamės su paskolų palyginimo platformos Financer.com Lietuva atstovu Augustu Šilansku.

Dažnas remontas – su paskola

A. Šilanskas sako, jog neretai savo namams atnaujinti naudojamos būsto remonto paskolos. Eksperto nuomone, dažnam lietuviui paskola tampa tinkamiausia opcija – kapitalinis namų remontas yra brangus, o žmonės nenori laukti keletos metų tam, jog sukauptų pakankamai savų santaupų.

REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, paskola yra reikalinga ne visuomet – kalbinamo Financer.com atstovo teigimu, smulkesnį remontą galima atlikti ne tik be papildomų finansinių įsipareigojimų, bet ir be meistrų pagalbos.

Anot jo, būsto remonto kaina priklauso nuo trijų pagrindinių aspektų: kokio masto remontas reikalingas, kokios medžiagos bus perkamos, bei kokią dalį darbų žmogus gali atlikti pats.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kosmetinis ar kapitalinis remontas?

Būsto atremontavimą galima skirstyti į dvi pagrindines kategorijas – kosmetinį remontą, bei kapitalinį remontą.

Reikalingas remontas priklauso nuo būsto būklės bei asmens vizijos – A. Šilanskas perspėja, jog yra svarbu neskubėti imti paskolos, bei iš pradžių įvertinti, koks remontas reikalingas, kaip ir sudaryti tikslią darbų sąmatą bei remonto planą.

REKLAMA

Kosmetinis remontas

Kosmetinis remontas – paprastesnis darbas, kurį verta atlikti kas 5 metus. Tai yra nesudėtingas, vizualinis namų atnaujinimas.

Šio tipo remontą apima tokie darbai, kaip sienų tapetavimas, esamų grindų atnaujinimas, durų keitimas, o galbūt ir tam tikrų baldų pakeitimas.

A. Šilansko teigimu, šio tipo remontą žmonės neretai ryžtasi atlikti savarankiškai – atliekami darbai yra nesudėtingi, tad atsiranda galimybė sutaupyti didelę dalį išlaidų meistrams.

REKLAMA

Kalbant apie kosmetinio remonto kainą, pašnekovo nuomone, kosmetinis remontas gali atsieiti apie 50 – 120 eurų už kvadratinį metrą, priklausomai nuo asmens vizijos ir biudžeto.

Pavyzdžiui, 50 kv.m buto kosmetinis remontas galėtų kainuoti tarp 2 500 – 6 000 eurų.

Kapitalinis remontas

Kapitalinis remontas – nemažas projektas, kuris dažniausiai atliekamas tik įsigijus senesnės statybos būstą, arba kas 10 – 15 metų. Tai yra namų atremontavimas ,,iš pagrindų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šio tipo remontą apima tokie darbai, kaip būsto perplanavimas, visiškai naujas vonios, virtuvės įrengimas, visų grindų keitimas, elektros instaliacijos atnaujinimas ir panašiai.

Kalbinamas Financer.com atstovas sako, jog šiuo atveju neapsieinama be meistrų, o ir išlaidos medžiagoms taip pat išauga, tad ir remonto kaina yra ženkliai didesnė.

REKLAMA

Tiesa, čia taip pat galima sutaupyti – priklausomai nuo perkamų medžiagų bei to, ar remontas atliekamas nesezono metu (šaltuoju metų laiku), galima sutaupyti ir iki 40 proc. išlaidų.

Kalbant apie kapitalinio remonto kainą, A. Šilanskas sako, jog kapitalinio remonto kaina gali siekti apie 150 – 320 eurų už kvadratinį metrą. Žinoma, kaina stipriai priklauso nuo asmens vizijos, medžiagų, meistrų.

REKLAMA

Pavyzdžiui, 50 kv.m buto kapitalinis remontas galėtų atsieiti tarp 7 000 – 16 000 eurų.

Sąmata bei planas – svarbūs

Kalbėdamas apie išlaidas būsto remontui, Financer.com atstovas primena, jog yra ypatingai svarbu susidaryti kuo tikslesnę sąmatą bei darbų planą. Ypač – jei planuojama imti paskolą.

A. Šilansko teigimu, yra svarbu kuo tiksliau sudaryti remonto biudžetą, iš anksto susižinoti kuo tikslesnes medžiagų bei meistrų kainas, ir tik tada finansiškai įsipareigoti – taip bus užtikrinamas sklandus remontas.

Ekspertas perspėja, jog neturint sąmatos bei plano, išlaidos remontui gali ženkliai išaugti, o galimas to rezultatas – trūkstamos lėšos, papildomi finansiniai įsipareigojimai bei nebaigti darbai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų