paskolos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „paskolos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „paskolos“.

Lietuvoje pakeista būsto paskolų išdavimo tvarka – štai kada tikėtis permainų

Ketvirtadienį Seimas galutinai pritarė įstatymo pataisoms, įpareigojančioms kredito įstaigas užtikrinti kiekvienam nekilnojamojo turto (NT) paskolos gavėjui realią galimybę pasirinkti palūkanų rūšį.
2024-06-13

Ministerijos atstovė: skolų atostogos priklausys ir paskolų negrąžinantiems gyventojams

Seimo įteisintos skolų mokėjimo atostogos galios ir tiems gyventojams, kurie negalės grąžinti pasiimtų paskolų iš finansų įstaigų, sako socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė.  „Šio reguliavimo kontekste skolomis bus laikoma tik tos skolos, kurios jau bus perduotas antstoliams. Tai nesvarbu, kokios rūšies (bus skola – BNS)“, – penktadienį LRT radijui teigė vyriausioji patarėja Viktorija Minkevičiūtė.
2024-05-24

Vyriausybė teikia Seimui projektą, kuriuo siekiama sumažinti neveiksnių paskolų kiekį

Sprendžiant susikaupusių neveiksnių paskolų skaičiaus ir galimo jų kaupimosi ateityje problemą, Vyriausybė pritarė pakeitimams, kuriais siekiama plėtoti antrines skolų rinkas ir panaikinti kliūtis, trukdančias kredito įstaigoms perleisti jas pirkėjams. Tai numatantiems Finansų ministerijos parengtiems Kredito administratorių ir kredito pirkėjų bei lydinčiųjų įstatymų pakeitimams trečiadienį pritarė Ministrų Kabinetas, klausimas keliasi į Seimą.
2024-05-15

Vyriausybė svarstys priemones, kaip sumažinti bankų neveiksnių paskolų skaičių

Vyriausybė trečiadienį svarstys priemones, kurios padėtų sumažinti bankų neveiksnių paskolų apimtis. Siūloma sudaryti geresnes sąlygas parduoti tokias paskolas.  Finansų ministerija siūlo į nacionalinę teisę perkelti atitinkamą Europos Sąjungos (ES) direktyvą, kuria siekiama plėtoti antrines neveiksnių paskolų rinkas, kad bankų balansuose tokių paskolų būtų kuo mažiau.
2024-05-15

Permainos dėl būsto paskolų: bankai turės siūlyti ir kitokias palūkanas

Vyriausybė penktadienį pritarė, kad finansų įstaigos būtų įpareigotos vartotojams suteikti realią galimybę pasirinkti kredito palūkanų normos rūšį ir gauti paskolas tiek su kintamomis, tiek su tam tikrą laikotarpį fiksuotomis palūkanomis.
2024-05-03

Paskolų turėtojams – svarbi žinia: užsiminė, kada mokėti reikės mažiau

Europos Centrinis Bankas (ECB) ketvirtadienį, per penktąjį iš eilės pinigų politikos svarstymo posėdį, nusprendė bazinių palūkanų nekeisti. Sprendimas atitiko daugumos ekonomistų ir analitikų prognozes. Refinansavimo palūkanų norma palikta aukščiausiame nuo 2001-ųjų lygyje – 4,5 procento. Indėlių palūkanų norma lieka 4,0 proc., o riboto skolinimosi galimybės palūkanų norma – 4,75 proc. dydžio.
2024-04-11

Galės pasiskolinti daugiau pinigų: sutuoktiniams – tokie patys reikalavimai, kaip vienišiams

Lietuvos bankas panaikino reikalavimą, dėl kurio sutuoktiniai galėjo skolintis mažiau nei po vieną gyvenantys kredito įstaigų klientai. Kaip primenama pranešime žiniasklaidai, klientams, kurie susituokę ir kreipiasi asmeninei vartojimo paskolai, buvo taikomas reikalavimas turėti daugiausiai 20 proc. siekiantį įsiskolinimo ir pajamų santykį. Nuo balandžio pradžios šis santykis susituokusiems asmenims galės siekti 40 proc.
2024-04-04

Žiniasklaida: „Heavy Finance“ steigs 50 mln. eurų paskolų fondą tvariam ūkininkavimui

Sutelktinio finansavimo bendrovė „Heavy Finance“ su Europos investicijų fondu (EIF) ir kitais investuotojais steigia 50 mln. eurų vertės paskolų fondą ūkininkams, ketvirtadienį praneša „Verslo žinios“. Steigiamas „Heavy Finance Fund I LP“ fondas teiks specializuotas paskolas smulkiems ir vidutiniams ūkiams, siekiantiems ūkininkauti tvariai, pavyzdžiui, pereiti prie neariminės žemdirbystės. Anot portalo, EIF investicijos į fondą sudarys 20 mln.
2024-03-14

Vartotojų aljanso atstovas: būsto paskolų palūkanų fiksavimas 5 metams – per trumpas

Vartotojų aljanso viceprezidentas Rytis Jokubauskas sako, kad minimalus penkerių metų laikas fiksuoti būsto paskolų palūkanas yra per trumpas.   Taip jis komentuoja Lietuvos banko (LB) ir Finansų ministerijos rengiamas įstatymo pataisas, kuriomis bankai būtų įpareigoti teikti dvi būsto paskolų alternatyvas, įskaitant ir bent penkerių metų trukmės fiksuotas palūkanas.  „Mes vis dėlto norėtume, kad būtų įpareigojimas siūlyti fiksuoti palūkanas ilgesniam laikotarpiui.
2024-02-20

Gediminas Šimkus: „Revolut“ nepadarys didelio proveržio būsto paskolų rinkoje

Jungtinės Karalystės finansinių technologijų įmonei „Revolut“ paskelbus, kad ji pradės teikti būsto paskolas, Lietuvos banko vadovas sako nemanantis, kad „Revolut“ padarytų didelį proveržį šioje rinkoje. „Revolut“ yra tas inovatyvus žaidėjas, kuris teiktų, kaip suprantu, labiau technologija pagrįstą būsto paskolų sprendimą. Ar vienas „Revolut“ padarytų didžiulį proveržį? Nemanyčiau. Nemanyčiau, kad tai vyktų labai greitu metu“, – interviu portalui 15 min“ sakė Gediminas Šimkus.
2024-01-09
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų