Anot ministerijos, prekybos centre „Iki“ 16 proc. tikrintų gaminių buvo nenurodyta mėsos gaminių rūšis, „Maxima“ - 29 proc., o „Rimi“ - 77 proc. Pagal apdorojimo būdą mėsos rūšis daugiausia nenurodyta vytintų mėsos gaminių (50 proc.), šaltai rūkytų (39 proc.), virtų, keptų, sterilizuotų (38 proc.), karštai rūkytų, virtų rūkytų gaminių (10 proc.). Pagal šalis daugiausiai rūšis nenurodyta iš Ispanijos įvežtiems mėsos gaminiams.
„Manome, kad negali būti taikomi dvigubi standartai ir visi Lietuvoje parduodami mėsos gaminiai turi atitikti Mėsos gaminių techninio reglamento reikalavimus, nesvarbu, kokioje šalyje jie buvo pagaminti. Veterinarijos tarnybai nurodėme imtis griežtesnės kontrolės ir prekybos tinklams taikyti sankcijas dėl reglamento nuostatų netaikymo“, – pranešime teigė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Pasak Veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus, prekybos tinklams galiojo pereinamasis laikotarpis.
„Dabar buvo tikrinama pereinamojo laikotarpio pabaigoje, kaip prekybos tinklai pasiruošė naujiems reikalavimams, todėl sankcijų netaikėme. Nuo birželio pereinamasis laikotarpis baigiasi ir pradėsime tikslinius patikrinimus, jų metu ir būtų taikomos sankcijos, jei reikėtų“, - BNS sakė J.Milius.
Iš viso patikrinti 202 mėsos gaminiai.
Mėsos gaminių techninis reglamentas nustato konkrečius mėsos gaminių sudėties ir kokybės rodiklius, pagal kuriuos jie klasifikuojami į aukščiausiosios, pirmos ir antros rūšies mėsos gaminius, reglamentuoja mėsos pakaitalų ir užpildų, mechaniškai atskirtos mėsos naudojimą, numato tam tikrus kokybės reikalavimus mėsos gaminiams su tradiciniais pavadinimais bei kepimui skirtoms dešrelėms.