REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vairuotojai, mėgstantys komfortą, neretai naudoja ir šildomas sėdynes. Nors pasišildyti gali būti malonu, gydytojai įspėjo šia galimybe naudotis atsakingai, kad vėliau netektų susidurti su sveikatos problemomis. 

Vairuotojai, mėgstantys komfortą, neretai naudoja ir šildomas sėdynes. Nors pasišildyti gali būti malonu, gydytojai įspėjo šia galimybe naudotis atsakingai, kad vėliau netektų susidurti su sveikatos problemomis. 

REKLAMA

Tiek užsienio, tiek Lietuvos internetiniuose tinklalapiuose galime surasti ne vieną informacinį šaltinį apie tai, kokios įtakos moterų ir vyrų sveikatai gali turėti automobilio šildomų sėdynių naudojimas. 

Be to, aktyviai diskutuota ir apie tai, kokią įtaką lemia itin didelė šiluma vyrų lytinei reprodukcijai.

Ragina nepiktnaudžiauti

Kiek anksčiau naujienų portalui tv3.lt Vilniaus universiteto profesorius, urologas Balys Dainys, vertindamas žmonių įprotį įsėdus į automobilį iškart šildyti sėdynes, jeigu tokia funkcija yra, sako, kad vyrams baimintis kalbų dėl sumažėjusio vaisingumo nereikėtų, tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad dėl tokio įpročio yra nemenka tikimybė susidurti su kitomis sveikatos problemomis.

„Aš tikrai negaliu gąsdinti. Tai komfortiškas dalykas ir turbūt nebijokime mes tų šildomų sėdynių. Tik reikėtų atsiminti vieną dalyką: pašildome ir išjungiame. Visą laiką nekaitinkime, nes išlipsime, perpūs vėjas ir tada gali būti negerai. Todėl išmokime naudotis šiuo komfortišku dalyku.

REKLAMA
REKLAMA

Daug kas bijo, kad vyrams kaitina sėklides ir vėliau sumažės vaisingumas ar potencija. Nieko panašaus. Trumpalaikis sėdynių įjungimas tikrai nieko blogo nepadarys, bet problemų gali kilti, jeigu mes kaitinsime visą laiką“, – tąkart teigė profesorius. 

REKLAMA

Tuo metu gydytojas urologas, Europos seksualinės medicinos jungtinio multidisciplininio komiteto narys Titas Simaška antrina, kad didžiausia problema yra greita temperatūrų kaita. Gydytojo teigimu, būtent šilumos ir šalčio kontrastas gali sukelti rimtus sveikatos sutrikimus.

„Problema yra ta, kad, ypač tokiu oru, kai yra šalta, mes įsėdame į automobilį, kurio sėdynės taip pat yra labai šaltos, tada dažniausiai iškart jas pradedame kaitinti visu pajėgumu. 

Taip pat viskas priklauso nuo to, kiek mes važiuojame automobiliu. Jeigu keliaujame neilgai, bet sėdynė sušyla, tada įkaista tarpvietė, o vėliau vėl išlipama iš mašinos, kur lauke yra labai šalta. Toks temperatūros kontrastas – vienas pagrindinių rizikos veiksnių vyrų prostatos uždegimams ir šlapimo takų infekcijoms“, – kalbėjo T. Simaška.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytojas paaiškino, kad nors didelės apimties studijų dėl šildomų sėdynių vyrų vaisingumui nėra, tačiau tam tikra įtaka spermatozoidų gamybai galima.

„Jeigu sėdynės šildomos ne taip aktyviai, tai nedarys didelės įtakos. Tačiau, jeigu šildomasi stipriai, kaista mūsų sėklidės, kurios yra labai jautrios temperatūrai. Spermatazoidų gamybai yra reikalinga žemesnė negu 36,6 laipsnio temperatūra, todėl jos kabo ir vėsinasi, o kai yra labai šalta, organizmas jas pakelia ir įtraukia į vidų tam, kad būtų šilčiau.

Kitaip tariant, organizmas stengiasi saugoti sėklides, kad nebūtų patiriama didelių temperatūros skirtumų, todėl jeigu ilgesnį kelia važiuojate ir šildotės tarpvietę, taip pat ir sėklides, tai gali turėti neigiamos įtakos sprematozoidų gamybai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be abejo, didelės apimties studijų, kurie išryškintų tokius įrodymus, šiuo klausimu nėra. Bet tokia informacija atkeliauja iš klinikinės praktikos, pacientų atsilėpimų, skundų, loginio mąstymo“, – kalbėjo T. Simaška.

Vyrams gydytojas pataria pamėginti vieną gudrybę, kuri gali padėti išvengti sveikatos problemų.

„Tiems vyrams, kurie yra persirgę šlapimo takų infekcijomis arba prostatos uždegimu, nuolat rekomenduoju šalčių metu pasidėti ant sėdynės pasidėti pagalvėlę, kad nesėdėtų ant labai karštos ir labai šaltos sėdynės. Nė vienas iš šių atvejų nėra tinkamas, kadangi sukuriame temperatūrų kontrastą, kuris yra labai pavojingas.

REKLAMA

Svarbiausia – nepiktnaudžiauti. Jeigu naudojame šildomas sėdynes, nenaudokime labai karšto šildymo režimo“, – patarė urologas.

Įvardija rizikas moterų sveikatai

Gydytojų teigimu, kuomet yra juntama aktyvi temperatūrų kaita, rizikų sveikatai iškyla ne tik vyrams, bet ir moterims.

„Moterys su šlapimo takų infekcijomis susiduria daug dažniau negu vyrai, tačiau jos serga kur kas lengvesnėmis infekcijomis. Jeigu vyras serga šlapimo takų infekcija, ji yra kur kas pavojingesnė negu moteriai.

Pagrindinė šlapimo takų infekcija, kuria serga moterys, yra ūmus šlapimo pūslės uždegimas, vadinamas cistitu. Viena iš pagrindinių ligos priežasčių yra temperatūrų kontrastas – šilta, šalta arba ilgą laiką šalta“, – kiek anksčiau pastebėjo T. Simaška.

REKLAMA

Profesorius B. Dainys taip pat priduria, kad išties moterims minėtos infekcinės ligos gali būti ne tokios pavojingos kaip vyrams, tačiau tai nereiškia, kad saugotis nereikėtų.

„Moterims galbūt taip nėra pavojinga. Bet jeigu sėdynės bus prikaitintos, keliausite iš Vilniaus iki Klaipėdos, o išlipus perpūs, tai gali būti sveikatos problemų – šlapimo pūslės arba gimdos priedų uždegimas.

Mokėkime naudotis šildomomis sėdynėmis, nepulkime į kraštuninumus, tikrai žmonių nereikia gąsdinti, bet pagrindinis patarimas – mokėkime jomis naudotis“, – paaiškino profesorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų